Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
17. apr 2014
luciahromadkova
17. apr 2014

a este 1 dnes prave odovzdana futbalova, pre kamoskinho synceka...
len taka jednoducha kvoli praci...hore je futbalka na fondane a kedze obrazok prisiel na A4, tak som z toho fondanu este vystrihla pismena podla sablony graffiti a domalovala...
kakaovy korpus, biela coko s mascapone, maliny

cherry1981
17. apr 2014

Baby ked robite tieto krasne torty, ako postupujete, najskôr si spravite korpus, dalsie den plnku a treti den potahujete? Alebo vsetko v jeden den?

luciahromadkova
17. apr 2014

@cherry1981 podla casu...ale kludne mozes urobit korpud 2 dni pred, potom naplnis, zachladis obmazes, zachladis a potiahnes, zavisi aj aky krem- trvacnost myslim...

mirka100911
17. apr 2014

Rolada na meniny. 🙂

sikag
17. apr 2014

@pupickova ak ma niekto rad cokoladove nic nie je prilis cokoladova 😀 😀 😀 😀 u nas ficia 80% iba cokoladove torty

nika1985
17. apr 2014

@petka28 aj ja mam tu etu co pise @luciahromadkova a max. spokojnost robim tam uplne vsetko strasne mi ulahcil pracu v kuchyni a nie len kvoli tortam ale ja mletie maku,struhanie vsetkeho mozneho. Super vec este mi zatial nic nepokazil uz ho mam od vianoc.Lucka tiez som sa chcela pytat na tu misku ale 40e 😒no asi na narodky to nejako navrhnem. 😉

nika1985
17. apr 2014

@lucula73 skus si dat ked varis do kremu trochu masla mne robil hrudky stale nevedela som co s tym a potom som niekde citala ze treba dat maslo ked odstavis a potom ostatne klasika vyslahat a potom to tam supnut ja robim iba do rafaelo plnky klasika puding neznasam to vzdy som mala hrudky ale co ked to ludom chuti

sikag
17. apr 2014

@delina podla mna mozes dat aj na krem, len to asi nebude velmi pekne. ak nechces potahovat skut to urobit cokoladovu polevu a na to daj tie kvietky. alebo velmi pekna varianta je dat okolo trubicky alebo dlhe piskoty, zivazat stuhou, vrch poliat cokoladou (ale nemusi byt) a ozdobit kvietkami

pupickova
17. apr 2014

@sikag a to je fakt... bude opravdu čokoládový dort!! .-D Oslavenkyně bude nadšená a co je mi po ostatních, že jo? 😀

jakelina
17. apr 2014

@luciahromadkova krásný je, taky by se mi sešla ještě jedna mísa, ale já peču korpus z celých vajec, tak tam mi to nevadí, ale spíš šlehám třeba tři korpusy za sebou a mezitím bych si třeba udělala krém a nemám v čem 😝 😝

luciahromadkova
17. apr 2014

@nika1985 mne dali kontakt na bratislavsku predajnu, tam ju maju bezne, ja som cakala, ze to bude do 50 e. Ale tak tiez budem mat mozno ako darcek od niekoho, resp. sa poskladaju....
Ale moja babka si v roku 1950 kupila robot eta, bol bezovej farby pamatam si bol takej bezovej farby a mal 2 nerez misy velku ako gratus a malu. Teda robot uz nefunguje, dosluzil v roku 1993, pamatam si ho lebo to sa babka stahovala do BA a skratka prve pecenie v BA odisiel, bola z toho mimo.... a viem ze jej tatko povedal, ze novy domov, chce aj novy robot, ale tie nerez misy mam do dnes...zial uz na dnesnu etu napasuju 😀 😀 😀
a este pisem ze robot bol skoro denne pouzivany, babka robila v cukrarenskej vyrobni a doma vypekala a vyvarala stale....takze dufam, ze aj mne dlho vydrzi.... 😀 jej vydrzal 43 rokov a to teda je dost...... 😵

luciahromadkova
17. apr 2014

@jakelina vieš, že som na teba myslela... mam ten recept aj mi vysiel, tak možno sa dam aj na ten len u nas ide dost aj kakaovy korpus a orechovy (tiez mam od teba, ten je perfektný... 😵 😵 )
A s tymi misami je to tak, no keby dali hned 2 tak by nezarobili .....a ten kto pecie si ju kupi aj 40 E.

jakelina
17. apr 2014

@luciahromadkova víš co já všechno stihnu, jenom naklepu vajíčka, přidám cukr a dělám něco jiného. Mezitím navážím mouky a šup do trouby a hned klepu další vajíčka. Já peču i tři nebo čtyři korpusy najednou, co mi vejde do trouby, to tam nacpu 😀 😀 😀

luciahromadkova
17. apr 2014

@jakelina 😀 😀 😀 ved toto, že kolko casu usetris, ked do tej misy mrsknes vsetko naraz a ked robis kakovu verziu das len k cestu kakao? a cokoladovy mrsknes rozopenu coko? a orechovu verziu? odoberas muku?
ja uz len hlavne preto, že chodim do roboty a peciem malo, a ani dnesnu by som nerobila, keby ma kamoska neukecala a to fakt dobra kamoska....ze len teda rychlo a poslala si obrazok....teda nie celkom torta moj vkus ale chcela tam ten obrazok a mne sa nechcelo v noci uz vykrajovat pismena, tak som len obkreslila sablonu, nacapila fondanovu oblatku a vymalovala a hotovo, aj tak som sla spat o 3,00 😒 , ale moja chyba, tentoraz ked som robila popri tom dalsich 10 veci.... 🙄

jakelina
17. apr 2014

@luciahromadkova na kakaovou a ořechovou odeberu mouku. Z rozpuštěnou čokoládou mám jiný recept, tam šlehám bílky a žloutky zvlášť. 😉

luciahromadkova
17. apr 2014

@jakelina tak od oka, asi ? dakujem pekne, tak skusim 😉

nika1985
17. apr 2014

@luciahromadkova super dufam,ze aj nam vydrzi jasom volila tento lebo ma velku misu vela prislusenstva cena teda prijatelna a 10rocna zaruka a ked uz si trufnu dat taku dlhu zaruku tak su si vedomi ze to musi tolko vydrzat tak nam drzim palce nech nam vydrzi aspon tolko co tvojej babke 🙂

delina
17. apr 2014

@sikag dakujem... nechcela som sa pustat do potahovania, lebo torta bude uzka a vysoka a neviem, ako by sa mi to podarilo...
hodim sem aj foto, co chceme urobit...

delina
17. apr 2014

takuto tortu ideme robit dcery pre maminu 🙂

nikka2610
17. apr 2014

Ahojte,prosím vás,potrebujem poradiť.potrebujem prepraviť tortu s marcipanom v aute,cesta cca 8hodin.ako to spraviť čo najlepšie,keď ju bude natriasať.použiť chladiaci box,krabicu?ďakujem 🙂

delina
17. apr 2014

@timuss
@sikag
ked budu tie kvety na husto, tak som myslela, ze bude stacit pod ne krem...

cherry1981
17. apr 2014

@luciahromadkova Dakujem aten korupus nevyschne? Treba ho skladovat v chladnicke, alebo ako?

luciahromadkova
17. apr 2014

@cherry1981 ja zvycajne peciem vecer, tak ho do rana necham na mriezky, len prikryjem suchou cistou kuchynskou utierkou, ale ak bude dlhsie stat zabalis do folie/mikrotenoveho sacka opatrne a mozes dat pred krajanim do chladnicky, bude sa lahsie krajat a ked robis tyzden vopred, mrsknes v sacku zabalený do mraznicky a vecer pred dnom plnenia vyberiem, je ako cerstvy ale uz potom nemrazit tortu... 😉

cherry1981
17. apr 2014

@luciahromadkova dakujem veeelmi pekne 🙂 🙂

cherry1981
17. apr 2014

@lucula73 Ahojky prosim Ta cukrarenske farbivo, kupujes u nas v PD? AK ano kde ho prosim zozeniem, alebo ho objednavas cez internet? Neviem ci ho u nas zozeniem, alebo ho mam radsej objednat 🙂 🙂 Dakujem Potrebujem ruzove, idem sa pokusit urobit pre malu na druhe narodediny moju prvu tortu, a chcem bielo-ruzovu 🙂

jakelina
17. apr 2014

@luciahromadkova ano tak od oka, jak to sypne, tak tolik tam je 😉

luciahromadkova
17. apr 2014

@cherry1981 chces farbit hmotu? alebo daj obrazok, lebo takto sa tazko radi..
praskova farba na tienovanie dorabanie detailov mozes rozmiesat vo vode alebo v bielom alkohole napr. vodka neboj v mini mnozstve vyprcha, alkohol sposobi, ze to rychlejsie schne..., gelova farba na farbenie hmoty, obe kupis v cukrarskych potrebach napr. aj tu http://www.mnamuela.sk/c/68 aj tu
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farby-53/, spreje su uz na efekty, existuju aj fixy napr. pouzijes na oci...ale niekedy dostat kupit v drogerií, niektorých potravinách farbivo. Je top prasok a tiez s tym zafarbis aj ked nie tak výrazne a intenzivne..cello.sk/sk/Potravinarske-farbivo /ruzovu spravis z cervenej, ak budes postupne prifarbovat.... rozmiesas vo vode/alebo alkohole a zapracujes do hmoty.... 😉

inak rozne rady najdes aj tu napravo, rozne aj k farbeniu http://www.tortysnov.sk/diskusia/tema/gelove-pr...

cherry1981
17. apr 2014

@luciahromadkova Fuuuu tak to je pre mna zlozite, asi ostanem iba pri bielej 😕 😕 Ja som objednala tu hmotu K2 bielu, ale ano chcela som farbit hmotu

luciahromadkova
17. apr 2014

@cherry1981 ziadny strach....mas K2.... tak kup este tu ruzovu a torta bude napr. bielo ruzova a dokonca moze byt tmavsia a svetlejsia ruzova... 😉 a uz ma 3 farby