Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
gelinka75
18. apr 2014
@ivcak333 vychladnut a dat do chladnicky, potom preslahat, urcite sa spoji
florentina
18. apr 2014
@symoona ahoj, tady ty prodejny cukr.potřeb v Praze znám já. V první Smart mají určitě, ve druhé nevím, tam jsem byla jen jednou a už je to hrozně dávno. Do dortisima chodím běžně.
http://dortisimo.cz/eshop/content/4-kontakt
a nebo tady
http://www.fialapraha.cz/kontakt
mimcak
18. apr 2014
@lucula73 vidím,že si nakoniec vyskúšala tu krajku. 😉 Podarila sa ti super. 🙂
mimcak
18. apr 2014
@jakelina tá farma je parádna tie detaili perfektné. x-)
jakelina
18. apr 2014
@sikag já mramorák dělám klasický korpus z celých vajec a část zabarvím kakaem.
akzuzs
18. apr 2014
Zdravím, pridávam moje a konečne nohy hore a bud. týždeň sa teším mám tam modelovania a modelovania 😃 Idem si Vás pokukať, polajkovať, uložiť inšpirácie a prečítať a využiť to že tu mám chvíľočku kľud 😃 Pekné Veľkonočné sviatky 🙂
symoona
18. apr 2014
@florentina jeej super dakujem 😉
elamaslakova
18. apr 2014
Dievčence pridávam moje zákusky čo som piekla a ešte ma čakajú 2 torty , o Veľkej noci ešte ani nechyrujem 😉
jakelina
18. apr 2014
@elamaslakova máš to úžasné
Já pořád na dietě, ale dala bych si 😃
sisika
18. apr 2014
Ahojte,no nestacim davat páčitka,nádhera až oči prechadzaju!
Ja som mala zadanie na tortu-srdce v štýle gothic. Pokazilo sa snad vsetko co sa mohlo,ciernu hmotu co pouzivam nemali,ta co mi predali praskala a lamala sa,vsetko co som modelovala vopred som mohla vyhodit.
Ale-bola spokojnost,aj ked nesplnala presne zadanie...
2,5kg,cokoladova.
elamaslakova
18. apr 2014
@jakelina Skoro všetky išli preč trošku ich ostalo doma a deti ich vyjedajú po trochu , vraj načo to pečiem teraz musia len jesť , citujem syna 😃
jakelina
18. apr 2014
@elamaslakova nechceš mě adoptovat 😃 😃 Já jsem zvládla jenom upéct perníky :-p
elamaslakova
18. apr 2014
@jakelina Adoptujem a veľmi rada , ja teraz ešte pečiem chlieb , bo sme akosi pozabudli že dnes je obchod zavretý , to už je asi nejaká deformácia , že keď nie je čo piecť tak si niečo nájdem 😃
mrka2
18. apr 2014
@jakelina úžasné zvieratká 🙂
denisak77
18. apr 2014
Krásne a slnečné VEĽKONOČNÉ SVIATKY želám a prikladám tortuše.Na poslednú chvíľu mi 2 zrušili,ale mne to vôbec nevadí, skôr naopak.Modrá torta na želanie modrá,Minnie podľa nakresleného obrázku a na 15 podľa želania.Psík sa trošku,alebo aj trošku viac nevydaril 😞 .
sikag
18. apr 2014
@jakelina myslela som ci to mixnes vsetko spolu naraz ako si pisala vyssie alebo zvlast bielky zltky
jakelina
18. apr 2014
@sikag ne všechno najednou, ale já nedělám ten recept na mramorák, dělám ten recept co jsem zvyklá. Jenom vejce, mouka a cukr, trochu KP a oleje. A část oddělím, přidám kakao a tak dělám mramorový korpus. 😉
viera6
18. apr 2014
Ahojte,pridávam moju včerajšiu ,,, a zelam krásne požehnané Veľkonočné sviatky ,,,, 😉
heni79
18. apr 2014
@jakelina
Tá farma nemá chybu. x-) x-) x-) Úžasná precízna práca, zmysel pre detail, naozaj, klobúk dolu. 🙂 Chýba mi tu ikonka palec hore. Dala by som ho ja 15x. 😃
jakelina
18. apr 2014
@heni79 ty jsi zlatá, děkuji moc 😉
florentina
18. apr 2014
@denisak77 ten pejsek je dobrej, neboj, mě se líbí a samorzřejmě dortíky taky 😉
florentina
18. apr 2014
@adrika202 elegantní a originální dortík, moc se mi líbí
@jakelina teda Majko, klobouk dolů, pěkně jsi si zamodelovala, parádní. Takový dortík je určitě sen každého malého kluka 😉
jakelina
18. apr 2014
@florentina asi ano, náš malý to taky pořád obhlížel a komentoval, jak to taky chce 😃 😢
adrika202
18. apr 2014
@florentina dakujem pekne ,aj oslavenkina bola velmi spokojná 🙂 mala som volnu ruku 🙂
florentina
18. apr 2014
Holky, máte nějaký dobrý recept na beránka. Já měla takový letitý na papírku a někde jsem ho založila. Přemýšlím, že bych případně udělala z těsta, co dělám korpusy, to by taky mohlo jít, ne?
marianabila
18. apr 2014
pre starkého.ja to proste neviem 😞
delina
18. apr 2014
@sikag dakujem, zehlicku nemam, doteraz som potahovala len nizke torty... tuto budem robit asi z dvoch kusov, ako pises, vrch a boky... kvietky sme dnes vykrajovali a pivoniu mame takmer hotovu...
halienka
18. apr 2014
Babky nemáte niekde nejaké inšpi na taký ten svetrík s tými kosoštvorcami, alebo dačo pre dedula 90 ročného, totál neviem čo mu spraviť na tortičku :-N
delina
18. apr 2014
pre dcéru... pegas je samozrejme kupovaný, to bol jeden z darčekov...
denisak77
18. apr 2014
@marianabila podľa mňa jej nie je žiadna chyba,mne sa páči