Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pppeeetttaaa
21. apr 2014

ahojte šikulky, pridávam torty za posledné 2 týždne.. týmto chcem aj veľmi poďakovať @lokalistin za recept na nugátový krém a rady.. nugátová bola tá poschodová a idem ho na sobotu robiť zas :D krém je naozaj výborný, ľahučký..určite odporúčam a môj muž sem síce nechodí, ale bez neho by som ten krém neurobila, tak aj jemu ďakujem že mi doviezol nugát z Nemecka :D

govinda
21. apr 2014

@pppeeetttaaa krásne tortičky 🙂 A môžem aj ja poprosiť recept na nugátový krém?

Kočky, je možné zohnať nugát aj na svk? 😕 😕 😕

pppeeetttaaa
21. apr 2014

@govinda dakujem, tak @lokalistin ho ma zverenený vo svojom albume Projekt torta môže začať, má ho tam aj nafotený, tak dúfam že sa nenahnevá keď ho sem hodím:
NUGATOVA PLNKA
1 cokoladovy puding
250ml mlieka
250ml slahackovej smotany (32% tuku)
90gr jemneho cukru
200gr nugatu
250gr masla izbovej teploty
50gr pr.cukru

Do 125 ml mlieka zamiesas puding,ostatne mlieko,smotanu ,cukor uvaris pridas puding uvaris v horucom rozpustis na kocky nakrajany nugat das na to foliu nechas vychladnut. maslo s s pr.cukrom vymiesat a po lyziaciach tam davas vychladnuty puding. Obe musia mat rovnaku teplotu

A ja osobne som na svk nugát nenašla, ale ak ho náhodou niekde predsa predávajú budem za info aj ja vďačná, lebo mám už len 3 balenia a veru neviem ako dlho vydržia.. len som dala foto do albumu a uz ho chcu..

sikag
21. apr 2014

@mysiatkoo najkrajsi zajko akeho som kedy videla 🙂

lokalistin
21. apr 2014

@pppeeetttaaa urcite sa nenahnevam, super torticky a som rada, ze chutil, je to recept z kucharskej knihy dr.oetker svadobne torty

adrika202
21. apr 2014

jedna dnešná 🙂 takto ja sviatkujem 🙂

hradnapani
21. apr 2014

zienky, poradte prosim! Mam rozkladaciu tortovu formu Tescoma, ale neprilieha dobre. To znamena, ze ked do nej nalejem riedke cesto, tak vyteka (tak kde sa spaja dno a bocna strana) 😠 Stalo sa vam to? nemate nejaky tip, ako to utesnit?
(uz som to aj reklamovala, dali mi inu formu, a stale to preteka 🙄

jper
21. apr 2014

Práce tohoto týdne - teda byly to nervy, nešel mi notas a všechny obrázky a návody na netu. No hned jak dám do pořádku tiskárnu vytisknu všechny návody, at je mám i papírově, zkušenost za všechny prachy. 4 noci jsem nespala a všeci tři malí mi za zadkem - no to bylo dílo 🙄

jakelina
21. apr 2014

@mysiatkoo jejda, krásný zajíček.

pipka
21. apr 2014

@jakelina ty o mojej rodine si pisala? 😕 😕 😀 😀 😀
a to som tu sama s detmi 😅 vecer som upiekla babovku a na ranajky ku kakavku som si davala suchy toust, lebo uz sa mi neusla 😅 😅 😅 😠 😀
a cely plech kremesa sme mali na jedno posedenie s dvomi sibacmi 😀 😅

hrozneeeee aky konzumny zivot vedieme...by nas dedo povedal 😅 😅 😅 a nalozil by si dalsi kusok kremesa 😀 😀 😝 😅

pipka
21. apr 2014

@mysiatkoo rozkosnyyyyyyyyyyyy zajaciiik 😵 😵 😵 ukladam ak smiem...ale smiem ja viem 😀 😵

pipka
21. apr 2014

@maya30 kraaasna 😵 a malemu oslavencovi vsetko najlepsie zelame 😵 😎 😵

meo
21. apr 2014

Ahojky děvčata, úplně se stydím ukázat můj výtvor po těch vašich dílech, ale je to můj teprve desátý dort. Hlavně se nesmějte, absolutně neumím modelovat skutečné lidi 😀 Ještě ke všemu to byla oslava pro tři lidi, takže je to přeplácané, ale naštěstí v rodině, tak to nekritizovali 😉
První část je pro fanouška Matrixu, druhá je pejsek (ten je prý podobný) a třetí byl pro kadeřnici(to bylo nejjednodušší). Už nikdy nechci dělat dort pro víc lidí, to je fakt piplačka jak blázen 😎

mysiatkoo
21. apr 2014

@pipka uz som si 2 sek myslela,ze to s tou otazkou myslis vazne 😲 😀 😀

reruna
21. apr 2014

@meo náhodou na teprve 10. dort to máš moc pěkně vymodelované, akorát příště dělat to pro rodinu a ne na zakázku a objednávku, tak bych se asi vykašlala na tolik modelování různých nesourodých věcí na jeden dort. stejně se to rozkraje a sní 😀 ...tak bych udělala něco jednoduššího a univerzálního. Nebo udělat 3 maličké dortíky pro každého zvlášť, ale to je taky piplačka

pipka
21. apr 2014

@mysiatkoo aaaaa sak ma poznas 😀 😀 😀 😀 😀

reruna
21. apr 2014

@lamps mě by se to třeba líbilo ti medvídci 😉
@jakelina 😀 to mě pobavilo, ale obdivuju tě, kolik jsi toho stihla napéct, tvoje rodina tě musí milovat, tak určitě to stálo za to!

luciahromadkova
21. apr 2014

dievcata este vam, chcem pridat v sobotu sme boli v hypernove... tescoma ma novinky na pecenie, tak pozrite hodim sem link
http://www.tescoma.sk/novinky-april-2014

lucula73
21. apr 2014

@luciahromadkova super veci z tej tescomy,videla som všetky naživo,ja som si kúpila tú modrú silikonku na perličky,je perfektná,krásne mi vypadavali,nemuslea som do mraziaka dávať,ako z tej starej čo mám...... 🙂
a stála 13 eur iba 😉 😉

meo
21. apr 2014

@reruna jo, oboje by bylo piplačka, ale já to mám jako koníček. Kdybych si napočítala, kolik hodin jsem na tom strávila, tak by mi to nikdo zaplatit nechtěl. Znáte to všichni, kdo pečete, ne? Většina lidí si myslí, že takový dort by stál 200Kč 😉

sisika
21. apr 2014

@luciahromadkova tak ja som ako darcek dostala skoro vsetky tie uzasne vecicky;radielka a kostice som uz vyskusala-perfektne sadnu do ruky a dobre sa s nimi robi. A silikonky su tiez super... A ked si vytlacite kupon z DM za 40bodov;mate na cely nakup 25% zlavu.
A to se vyplati 🙂 🙂 🙂
Este som zabudla na tie reliefne podlozky-daju sa pouzit aj na cokoladu aj na marcipan-a su kraaasne!

reruna
21. apr 2014

@meo presne, max 300 😀

lamps
21. apr 2014

@hradnapani mne to robí jedna forma a "utesňujem" ju tak, že ju obalím alobalom, normálne spodok a boky tak do výšky 2 cm obalím alobalom a až potom dám piecť

lucula73
21. apr 2014

@hradnapani to máš formu či ráfik bez dna?ak ráfik,tak na spodok si musíš dať alobal,tú formu akoby obaliť a ešte na dno jja dávam pečiaci papier,ten si presne vyrežem podľa formy 😉

hradnapani
21. apr 2014

@lamps @lucula73 dakujem vam! nabuduce to teda obalim do alobalu. A ked nasetrim, tak kupujem novu.
@lucula73 mam formu, co je z dvoch casti - spodok a kruh (co robi boky, neviem to inak vysvetlit). Ten papier na pecenie polozis len tak navolno alebo ho "zacvaknes" medzi dno a kruh?

lucula73
21. apr 2014

@hradnapani aha,čiže klasickú formu........ten papier len na voľno,to dno si vyber,obkresli podľa okraja kruh,a bude ti to presne pasovať,potom formu zlož,obal to alobalu a máš 😉 ,ak aj trošku vytečie,bude to pod alobalom 🙂

ejkula
21. apr 2014

@pppeeetttaaa neviem, či Ti to pomôže, ale tu som niečo našla, len tá cena 😨 http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1082
no neviem, či to je už ako samotná náplň alebo sa to dá použiť ako pravý nugát 😒

jachin
22. apr 2014

@hradnapani tak ako napísali baby, papier na pečenie, obal formu a
lobalom (pár strán dozadu tu bol aj obrázok ako to robiť)..ono forma nie je chybná, ja mám tiež od tescomy, usí to byť ten milimeter dva nadvihnuté, kedže tam je ten pásik, z ktorým si nastavuješ formu, nikdy to nebude rovné ani keby si vystriedala 10 foriem...jdine že by boli na nejakom inom princípe, ja som nič lepšie ale zatial nenašla, tak to urob s tým alobalom.

mimcak
22. apr 2014

@mirinecka to litadlo je super. Je celé z hmoty? Mňa tiež jedno čaká v máji tak zisťujem ako ,lebo mám obavy 😒

hradnapani
22. apr 2014

@jachin dakujem 🙂 ale nepotesilo ma to teda, ze je to takto komplikovane 😒 Ja peciem malo, ale ked uz sa k tomu priberiem, tak to chcem mat co najjednoduchsie. Zvazujem, ze nabuduce si kupim silikonovu formu v jednom kuse, ale netusim, ci nema tiez nejake uskalia.