• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 no tak to ma nenapadlo a priznám sa ,že som to teraz prvýkrát počula :sweat_smile: :sweat_smile: vďaka , skúsim to :wink:
6. nov 2010 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli nemas zac. ja som po nej pokukovala uz dlho ale stala okolo 10 evri a kupila som si ju az ked zlacnela na necelych 6. mam tuto http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=227
6. nov 2010 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak tu je moja dnesna, uz som mala deficit, tak som musela aspon malinku na nedelu urobit - karamelovy korpus, dusene jablka s trochou zlateho klasu a navrchu cokolada - ste ma inspirovali baby a moj chlap bude konecne spokojny, ze nie je MMF navrchu...:slight_smile:)))) a zase polievanie cokoladou nebolo uplne super, a @dm1 ako si tvorila tie kvietky z toho patchworku? mne to islo straaaaaaaaasne tazko...:(
7. nov 2010 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca ja som ich zatial nikdy netvorila pouzivala som len tie lemy na obrusky a to sa len otlaca
7. nov 2010 o 00:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jaj, tak to som len na nete a pri produkte v e-shope videla, no ale strasne to islo, este horsie ako s pismenkami..:(
7. nov 2010 o 00:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak zde tu toto je pro otcima :slight_smile: a moje prva lilie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. nov 2010 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko ty si sikulka a zvladnes to, aj na nete su super postupy :slight_smile:
http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=77
7. nov 2010 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas super poziarnik, teda hasic po novom :slight_smile:
vsetky torticky su krasne sikovne ste :slight_smile:
@daducha fu si tam narobila tych kvietkov, ale vysledok stoji za to :slight_smile:
7. nov 2010 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aj ja mam tu zehlicku :slight_smile:
@rybca krasna mnam :slight_smile:
@hejdita super lalia :wink:
7. nov 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pridavam vcerajsi vytvor - kamoska chcela presne taku ako bola moja prva torticka - mysky na syre tak som si to po polroku zopakovala opat :wink:

7. nov 2010 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky,
jsem Vás tady včera četla celý večer.Jsem začátečník ale pečení mě moc baví .Potřebovala bych poradit.Chci manželovi upéct dort a potáhnout ho marcipánem.A namalovat na něj tenisovou raketu, už ho mám celkem dobře promyšlený.Jen nevím jak se pracuje s těma gelovýma barvičkama a jak natáhnout ten marcipan aby byl hladký po stranách?Bude to klasický kulatý a na boky bych chtěla ještě dát marcipánové tenisové rakety.Čím by jste mi radili je přidělat?Krémem nebo něčím jiným?Mooc děkuji
7. nov 2010 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika, moc děkuji za rady :wink: příští týden si zkusím pohrát s hmotami, barvami.
7. nov 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 krasne mysky :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
baby ake farby sa naj pouzivaju praskove?gelove? alebo gelove wilton? prave pozeram na link na tu zehlicku a asi by som prihodla aj farby,lebo tie obyc z rogerky hmmm co ja viem a zas v tescu malu len oranzovu a cervenu a su praskove. robi sa lepsie s gelovkami? kolko asi vydrzi flasticka? a ake je najlepsie kupit farby,aby som potom mohla kombinovat, myslim napr cervenu s modrou a mam filaovu
7. nov 2010 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka ja mam najradšej gelove a potom praškove, ale tie z internetu v takých malých umelých nadobkach, vyzera ako skumavka. tie obyčajne su dobre na farbenie cesta....ale to je len môj nazor... :slight_smile:
7. nov 2010 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha krásna, čo ti budem hovoriť, keď ja pečiem, tak nevarím, a to moji doma jedia párky s chlebom :unamused: , alebo max. pečené zemiaky v rúre - to zase vtedy, keď plním korpusy alebo poťahujem.... jednoducho nestíham.

Všetky tortičky sú prekrásne
@dm1 ja som pred pár dňami bojovala s čokomhotou - des a hrôza, ale nakoniec sa mi podarila a tota celkom ušla. Síce neviem, aká bola a či sa im páčila, lebo mi neposlali ani sms-ku
7. nov 2010 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka ja na farbenie hmoty používam iba gelové farby, ale keď robím kvietky, tak tie farbím práškovými a pekne štetcom
7. nov 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat - krásny kvietok
@daducha - veľmi sa vám podarila. krásna.
@danciacik - krásne torty. To su tám ale nejaké folie, tie obrázky. Nie?
@petusko - pekné torty
@nadulici - krásna
@sse - veľmi peknučké
@silvijaa - sú veľmi krásne. najmě tá pre Marinku.
@anibas - krásne
@lukika waw- na to že je prvá je veľmi krásna. Teším s ana ďalšie dielo
@fopardi - je to pekné.
7. nov 2010 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca - krásna. Ten kvietok je krásny
@dm1 - dokonalé.
@hejdita - krásne.
7. nov 2010 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem
7. nov 2010 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ďakujem ,musím sa po takom niečom kuknuť...zatiaľ všetko robím len ručne , aj kvety a aj hladím len valčekom ,používam len to čo dom dá. Až tu som si všímla s akými pomockami pracujete...Ešte by som sa chcela spýtať ako to s ňou ide ? Či sa dajú vyhladiť len malé nerovnosti ,či aj trochu väčšie ? :dizzy_face:
7. nov 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem to sú jedlé oplátky. :slight_smile: Popozerala som ďalšie fotky tortičiek čo ste napiekli, no mám sa čo učiť. Nádhera.
7. nov 2010 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, baby ste šikuľky všetky :wink:
Mohli by ste mi niektorá poradiť? Chcem spraviť tortu poťahovanú s cukríkmi , mramorovú bielo hnedú. Môžem si tú hnedú časť zafarbiť normálne kakaom namiesto farby?
A kedy tam mám dať to kakao, rovno s cukríkmi do mikrovlnky, alebo až potom to tam vmiešať???
ďakujéééém :slight_smile:
7. nov 2010 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 diky za pochvalu. Zatiaľ sa učím nie je to také dokonalé ale je to prvá tak sa hádam postupne zlepším
7. nov 2010 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika ked toto má byť prvá tak klobúk dole.To ja som takú rovnu ani 5-tu nemala. :wink:
7. nov 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,super tortičky ako vždy...pridávam moju dnešnú pre môjho syna...nie som s ňou na 100%spokojná,no čo sa robí na rýchlo nikdy nevyjde podľa predstáv,aspoň mne nie...
7. nov 2010 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 krásna je :wink:
mne to tiež tak príde ,keď robím narýchlo ,že sa to vymyká mojej predstave :slight_smile:
7. nov 2010 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat dakujem radsej dokupim gelove
@silvijaa dakujeeemmm,

tak jednoznacne objednam zehlicku a gelove farby :wink: :wink: :wink: :wink:
inac ked kombinujete farby tak asi ciernu nevyrobim z nijakych kombinacii ci?

kupila by som zakladne zltu, cervenu, modru, zelenu, ciernu ? aku este, aby som namiesala co najviac odtienov?
7. nov 2010 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sylvia75 - je krásna a všetko najlepšie Tibkovi.
7. nov 2010 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem pekne aj za Tibka.... :wink:
7. nov 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 - jak prosim tě děláš ty důlky v sýru? až v potaženém marcipánu? drží to pak? a nemáš náhodou fotopostup na ty myšky? někde jsem ho viděla a nevím už kde :unamused:
7. nov 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok