• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@lamps Milujem kazdu jednu tvoju postavicku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23. apr 2014 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ach dievčence moje, prišla mi SMS-ka od kamošky, ktorej som robila tortičku s macíkom a píše v nej: "Torta bola super a veeeeeľmi potešila, vôbec som to nečakala." tak sa tešííííím moc, moc
23. apr 2014 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@lamps naaadhernaaaa :wink:
preco po mne nikto nechce take nadherne jednoduchee torticky? :frowning2:

ja sa tu mordujem s trpaslikmi a poraaaza ma :rolling_eyes: :rolling_eyes: ja to nevieeeem, ja tie ksichtiky v zivote nebudem mat take jak pristelka alebo ktokolvek iny...poomooooc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :rolling_eyes:
23. apr 2014 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka Janka, ďakujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pri tejto tortičke som mala úplne voľnú ruku :dizzy_face: a netráp sa veď ty máš tiež pekné tortušky a živého trpaslíka nikto nikdy nevidel, tak ksichtík môže mať aký len chceš
23. apr 2014 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pralinka25 mozes mi pls napisat recept na ten mramorak od @jakelina? Nejak sa mi ho tu nedari najst :frowning2:
23. apr 2014 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps nádherná tortička, úplne dokonalá :slight_smile:
23. apr 2014 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
musím sa vám pochváliť, práve som dopiekla korpus /24 cm zo 6 vajec/ a výšku má 8 cm :sweat_smile: doteraz som mala všetky max 6 cm.
sa tu oplatí čítať vaše rady :slight_smile:
23. apr 2014 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (19)
@mysiatkoo ten tvoj zajo nemá chybu, nádherný je :slight_smile:
23. apr 2014 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps jak že nie, ve´d ja mam dvoch živých doma :grinning: :sweat_smile: :grinning: a staaale nieco vystrajajuuuu, pomooooooc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile:
23. apr 2014 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka tak to máš doma dve živé predlohy :grinning: :grinning: :grinning: a keď stále vystrájajú po kom tie deti sú?
23. apr 2014 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps já ti nevím Karle... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. apr 2014 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
23. apr 2014 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak tu je ta moja dnesna.................. :confounded:
23. apr 2014 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
@muffinka8 teda ta růže se ti fakt povedla, je jako živá, nádhera :dizzy_face:
@lamps
@mirka100911 krásné kousky, moc povedené :wink:
přidávám svoje dorty z minulého víkendu :slight_smile:
@grasie super vysoký korpus, prosím tě, jak jsi toho dosáhla? abych se přiznala, tak mám ze stejného množství vajec do 25 cm formy taky max. 6 cm :confounded:
23. apr 2014 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (62)
@artepf krásne torty, ale tá s mackom je naj :slight_smile: krásna farebná kombinácia aj to tieňovanie :slight_smile:
no a ku korpusu, do rána mi klesol o 0,5 cm :astonished:, to môže? alebo mám niekoho doma spucovať, že mi ho zmenšil.
korpus je mramor bez kakaa, klasika ten s olejom a horúcou vodou, a zrovna tú horúcu vodu som dala už na začiatku do žĺtkov s cukrom /grif od mysiatkoo/ a potom priamo vo forme som cesto ešte poriadne premiešala /grif od pristela/.
piekla som v klasickej forme s alobalom na bokoch, vyhriate na 160st, po vložení do rúry som znížila teplotu na 150 st. a piekla niečo vyše hodiny, ale presne neviem, bo som zabudla kuknúť na čas. a potom som už len zírala, ako krásne narástol. dúfam, že to nebola len náhoda. :slight_smile: takže kočkám ďakujem, že sa podelili so svojimi radami :slight_smile:
24. apr 2014 o 07:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@artepf Nádherné tortičky :slight_smile: Veľmi sa mi páči odtieň tej zelenej. Taká krásna, svieža :slight_smile:
24. apr 2014 o 07:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@grasie to je normálne že sa korpus trošku "scvrkne" :grinning: .mne to robí najviac orechový :wink:
24. apr 2014 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 jéj vďaka za ukľudnenie, bo už som išla štartovať, že si to niekto odnesie.
vieš, nemôžem uveriť tej výške, tak ho furt premeriavam :grinning:
24. apr 2014 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@grasie ja som robila minulý týždeň do 26cm formy mramorák zo 6 vajec ,teda dávka na 6 vajec a ešte som prihodila jedno vajíčko a mal tiež toľko asi.som úplne v pohode na tri pláty prekrojila a aj vrch zrezala :wink:

@artepf nádhera............ešte stále používaš montanu?
24. apr 2014 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jeden top na torticku :slight_smile:
...tie angry birds su taka vdacna tema, ze? lahko sa to sulka, pekne farby :slight_smile: :slight_smile:
24. apr 2014 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
hezké ráno děkuju moc za pochvaly minulých dortíků a dnes přikládám čokoládový dort/3.30kg/
24. apr 2014 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
babulky z BA, uz som pisala aj na FB, ale skusim aj tu este... nenasla by sa ochotna dusicka, co by urobila na 31.5. cokoladovu torticku s cokoruzami-poschodova, cca 5kg so mnou dohoda bola orechovy korpus, cokoladovy krem+dzem ...podla torticky co som ja robila. nerada by som rusila na poslednu chvilu ak by boli nejake komplikacie po oberacii mojej starsej ...este aj sama doma budem s detmi od piatku a strvtok ju operuju :frowning2:
dakujem
24. apr 2014 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@ajka82 krásný dortík. Já dostala tuto krajku od manžela k vánocům. Konečně se ji chystám použít, tedy krajku úplně poprvé, tak jsem zvědavá, jak to půjde. Ale jsem ráda, že ji vidím na tvém dortu, neuměla jsem si ji nějak představit a vypadá to pěkně. Nemáš ji ještě na nějakém jiném dortu, na ukázku? děkuji :wink:
24. apr 2014 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babky, niektorá ste tu písali ako dosiahnuť peknú čokoládovú farbu na poťah, dať zelenú (ale neviem ktorú mám dve: leaf green a moss green) a potom k tomu červenú? Tuším @dm to písala? :sweat_smile: Ďakujem :dizzy_face:
24. apr 2014 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@grasie super, díky za rady, já dělám taky pořád jen mramorák v různých obměnách, ale vyšší než 6 cm ho nikdy nemám, někdy dokonce i míň :unamused: , tak schválně příště zkusím tak jako jsi pochytala grify od holek :grinning:
@sticker díky :wink: , taky mám tuhle jarní zelenou moc ráda a používám ji skoro na všechny dorty :slight_smile:
@lucula73 díky :slight_smile: , jo jo, pořád ještě používám montanu, i když už jsem si stokrát říkala, že na to kašlu a budu kupovat smartflex, abych nemusela s předstihem vždycky myslet na to, včas si montanu připravit, protože musí tak aspoň tři hoďky odležet... jenže všem moc chutná a tak se bojím, že by ze smartflexu byli zklamaní :frowning2: . Na svatební si samozřejmě kupuju taky smartflex, ale ani mně nechutná :unamused:
@sikag suproví angry birďs, moc se mi líbí to jméno :wink:
@chvapilu
@ajka82 teda holky, to jsou nádherný čokokousky, to bych nesvedla, ani kdybych se rozkrájela, nechápu :fearful: .. a už vůbec ty růže z bílé čoko, prosím tě to děláš všechno z čokohmoty, jsou jak živé :dizzy_face:
24. apr 2014 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@florentina dakujem... ja som ju davala na taketo okruhle cokoladove-tie boli vsetko na rovnaky sposob...ale tusim mam aj so sugarveil posnorim.... som myslela ze so sugarveil mam viac...ale to je iny vzor... tak aspon toto
24. apr 2014 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@halienka ano žlutá, modrá = zelená + červená = hnědá. můžeš tedy vyzkoušet všechny tyto kombinace. Vyzkoušej a uvidíš. Já vždy zkouším na malém kousku a když mám odstín, co se mi líbí, přidávám více hmoty a barvy....
24. apr 2014 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sikag teda chtěla jsem napsat angry birds, ne birďs :grinning:
24. apr 2014 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf dakujem, ano tie ruze su z cokohmoty...doma robena z bielej, mliecnej a horkej 70% cokolady :sweat_smile: a cokolada okolo je poleva(coko+cera)
24. apr 2014 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 děkuji. Koukám, že jsi ji zkoušela i dát opačně, to taky není špatné. No ona je dost výrazná ...no snad se mi to nějak podaří nějak zkloubit. Budu dělat taky nahoru květinku a okolo krajku, jen mám v plánu ještě na tu krjaku dát cedulku s monogramem, tak to musím nějak vymyslet, aby se to netlkouklo...
24. apr 2014 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok