Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
25. apr 2014

Moje milé sladké ženky, mám na vás velkou prosbu. Vím, že už to tu padlo mnohokrát, tak mě prosím nekamenujte. Ale já myslela, že se mě to týkat nebude a teď když jo, tak tápu. Jde o krajku, budu dělat poprvé. Poměr je napsaný na návodu, mám přímo Sugarveil. Návod je na 100g, budu dělat krajku kolem jednoho dortu, průměr necelých 20cm. Bude mi těch 100g stačit...tedy přidělat můžu vždy, jen si říkám, abych toho neudělala zbytečně moc. A pak je tam napsáno jen sušení na vzudchu, ale vím, že hodně z vás suší v troubě...na kolik a jak dlouho prosím? A je v tom způsobu sušení nějaký rozdíl, myslím ve výsledné kvalitě krajky? No a poslední dotaz, nějaká rada na závěr, něco co pomůže při vyndavání nebo tak? Všem moc předem děkuji za radu, hezký víkend, K.

florentina
25. apr 2014

@pipka @lamps @jakelina opět krásné dortíky jste popřidávaly! Pastva pro oči 😉

mia114
25. apr 2014

ahojtem moja dnesna torticka. teraz kazdy tyzden len jednu tak som rada:o)

mia114
25. apr 2014
mia114
25. apr 2014

@jakelina kraaaasne,a ruze su nadherne:o)

lamps
25. apr 2014

@florentina Katarínka ďakujem, podľa mňa to budeš mať veľa tej hmoty zo 100 g prášku, neviem akú krajku máš, ale na takú tortičku ako píšeš si myslím, že to bude veľa. Ja som skúšala robiť krajku len s magic decor-om a sušila som v rúre asi na 90 stupňoch a čas .... tak od oka, keď to pozrieš a bude sa tá krajka od formičky odliepať, tak je hotová. Keď ju presušíš bude sa ti lámať. Na to, aby si ju dobre vybrala z formičky treba takú "lopatku" ktorou si budeš krajku pridŕžať na podložke a formičku od nej odliepať. Skús pozrieť nejaké video, neviem ti to lepšie opísať

florentina
25. apr 2014

@lamps děkuji za rychlou odpověď. V mezičase už jsem video zkoukla 😉 . No a když ji nechám přes noc venku, myslíš, že se taky přesuší? Neb na návodu píšou cca 4 hodiny. A chápu, že záleží na hmotě atd., ale jak dlouho ji cca máš tedy v troubě ...jako 10min, nebo 100? Víš, jen orientačně. A když je hotová a než ji dám na dort, tak co s ní? A ještě poslední dotaz, lepí se to pak nějak na dort, nebo to drží samo? Děkujííííí. K

jakelina
25. apr 2014

@mia114 dokonalá, fakt úžasná

lamps
25. apr 2014

@florentina ono ti to uschne aj na vzduchu, v rúre sa to suší kvôli úspore času. Keď si ju urobíš, treba ju hneď dať na tortu alebo uschovať do nejakého sáčku, aby ti nevyschla potom by sa ti lámala, keď ju budeš dávať na tortu. Ja som ju mala v rúre asi 7 - 8 min? ale treba ju priebežne kontrolovať. Na tortu som ju prilepila pipingelom, jemnučko som ju z rubovej strany "poďopkala" pipingelom a priložila na tortu

florentina
25. apr 2014

@lamps děkuji zlato za vyčerpávající informace, jdu se s tím poprat 😀

pipka
25. apr 2014

@florentina dakujeem kati 😵

lucula73
25. apr 2014

@muffinka8 😀 ja som sa to pytala rano,ze co to za zvera je.....
@lamps inak mozno si mohla odfotit tu postavicku aj z inej strany,lebo fakt takto vyzera ako havko....dufam ze sa nehnevas,ze do toho tolko kecam,ja bych to nikdy tak dokonale nevymodelovala,ale ta tvaricka trosku klame 😉

pipka
25. apr 2014

@lucula73 @lamps alebo musis k torte napisat DINO S KOSŤOU !! 😀 😀 😀

janya0310
25. apr 2014

Ahojte...prosim vas nepoznate cukrárku z Dolného Kubína a okolia, ktorá by vedela upiecť takúto tortu? Chcela by som čierno-bielu 🙂

janka22201
25. apr 2014

@jakelina prekrásne 🙂

timuss
25. apr 2014

@lamps a to som ani nepísala, že ešte sme potom asi 5 minút hladkali toho dina 😉 😅 😀 😀 😀 😀

@pipka viem si to predstaviť...dcéra rozpráva aj za malého..... 😀 😀 😀

michaela3011
25. apr 2014

@maya30 neviem ci chapem spravne ale ked zapichnes dekoraciu do torticky, tak sa ti tam spravi priehlbenina??? skus skalpelom do miesta vpichu vyrezat krizik alebo hviezdicku, ale iba taku velku aby ju potom ta dekoracia pekne zakryla 🙂 tym zmensis tlak, ktory vytvaras na torticku a nemalo by sa ti to uz stat 🙂 ale ak som mimo tak prepaaaac 😅 tiez to vysvetlujem jak tatar... ja dnes uz nejak nemyslim, tiez som prvy krat pouzila vo vete slovo priehlbenina a zda sa mi to vazne cudne slovo 😀 a navyse dnes som ostala stat v praci, ze preco vsetci hovoria po nemecky 😕 😀 nejaka som prepracovana 😒 no uz lezim s vylozenymi nohami 😵 kooooonecne 😀

florentina
25. apr 2014

@lamps můžu prosím ještě jednu otázku k té krajce? Nějak mi nejde do hlavy, když na vzduchu schne a může pak praskat, tak co na dortu? Tam už potom nepraská? Aby jim to třeba po převozu hned nepopraskalo...teda za předpokladu, že se mi vůbec povede 😅

florentina
25. apr 2014

@mia114 boží dortík!

jakelina
25. apr 2014

@florentina neboj nepopraská, ona nasákne vlhkost z toho dortu. Já mám některé hotové i dva měsíce, pak je dám na chvilku nad páru v konvici a přícápnu na dort a nic jim není 😉

daria77
25. apr 2014

Ahojte sladké žienky 🙂 Mám na Vás otázku,či prosbičku 😅 ..budem staršiemu synovi robiť tortu,dlho si vyberal akú,najprv to mala byť 3D korytnačka,ale tú by že nedovolil rozkrájať,že by mu to bolo divné,skrátka ,že akokeby noo ťažko to vysvetliť ,ale skrátka,že by ju nemohol jesť ( doma má aj živú korytnačku a je to jeho miláčik) 😕 ....a práve tu na tomto fore našiel inšpiráciu a to u @pralinka 😵 zaujala ho jedna jej nádherná tortička 🙂a zároveň sa chcem spýtať,či sa môžem inšpirovať tvojou tortičkou 🙂 🙂 ....a preto ženičky chcem sa spýtať,jedná sa o tortičku filmový kotúč..tie fotky sa objednávajú na jedlý papier,na fondán,či ????čo je lepšie???A pri objednávke sa dá zadať aj takéto malé rozmery??Píšem ako hotentot 😅 ale fakt neviem ako sa objednávajú takéto malé jedlé obrázky 😔 a kde ...a okolo tých fotiek (čierno-biele-) je už poťahovka,alebo sa mýlim?..ďakujem za každú radu 🙂

muffinka8
25. apr 2014

@lamps 😀 vidis, tak to som ja nepochopila 😀 som aj povodne myslela ze je to taky rozpravkovy drak, ale ta kost ma zmiatla 🙂

mirinecka
25. apr 2014

kočky s hrôzou zisťujem že mám posledný pohár ríbezľového lekváru 😠 , aký si kupujete vy ak nemáte domáci?

jakelina
25. apr 2014

@mirinecka já kupuji v Lídlu ty jejich, jsou výborné.

lamps
25. apr 2014

@florentina je to presne ako ti Majka napísala 🙂

@muffinka8
@pipka
@lucula73 prikladám takú ešte pracovnú fotku (ešte nebol oprášený zo salamylu) ako dôkaz, že mal kožu a chvost ako dino 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. apr 2014
pipka
25. apr 2014

inak .... ak niekto poctivo cita celu tuto diskusiu a naaahodou by nevedel, tak Andrejka @lamps spravila na torticke Dina s kostou 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
lebo otazok, ci je to psik je tu uz neurekom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. apr 2014

@pipka Janka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je úplne v poriadku, problém je v tom, že ja som živého dina nevidela 😀 😀 😀 😀 a moja fantázia zrejme zlyháva pri predstave ako v skutočnosti vyzeral, moji chalani sú, čo sa dinov týka riadni maníci, majú o nich veľa kníh, ale takého hrôzostrašného tvora by som ja nevymodelovala, ja len také primitívne ksichtíky viem a mm keď videl tomuto kožu, tak mi zahlásil, že on by ho ani nechytil

pipka
25. apr 2014

@lamps ty si nevidela ziveho dina? to neveriiiiim 😀 😀 😀 sak si skoro tak stara jak ja 😀 a ja som tu od druhohor 😅 😅 😀 😀 😀 😝

lamps
25. apr 2014

@pipka ale čo ti budem rozprávať, ja som akási zaostalá trpaslíkov som nevidela, dina tiež .... čo so mnou, možno je to tým, že si nebola mojou učiteľkou v škôlke 😀 😀 😀 😀 a inak ako tak čítam, čo tu popisuješ už si celkom fit, či?