Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

romca05
26. apr 2014

@vladiella Možná by ti mohl pomoct tento článek o barvení přírodně: http://www.inhabitots.com/diy-organic-rainbow-c.... Já jsem zkoušela zelenou z čaje matcha, ale bylo to hodně světlounce zelený, asi jsem ho tam dala málo, příště zkusím větší množství 🙂

mirinecka
26. apr 2014

ešte jedna otázka, ako robíte kvety kaly, z originál formičky na kvet alebo so srdca, lebo neviem či sa mi opatí vyhodiť peniaze na formičku, alebo si kúpiť vykrajovačku srdce, len neviem akú veľkosť 😒

aduskatt
26. apr 2014

@mirinecka zo srdca

dagmarmustafa
26. apr 2014

@cherry1981 Ahoj. Tie male biele hviezdičky? To mam take mini vykrajovačky z činaka.Len vykrojit a vodou nalepiť.

akapulko
26. apr 2014

@maya30 prosim ta mozes mi poradit kedze si taka ubehla v tych psp aky je rozdiel medzi tortou pre katolika a gregokatolika vraj je tam iny kriz alebo???lebo budem robit prvykrat pre greko a neviem nikde najst ten rozdiel asi som slepa 😝 😝 😝 😝

jakelina
26. apr 2014

@mirinecka mandle mi chutná nejvíc

mrka2
26. apr 2014

caute dievcata, krasota opat, pridam skromne svoje, este dnes robim kabelku, ale priserne sa mi nechce... jarna unava,ci co 😔
inak, coraz viac ludi chce cokoladove torty.. aj ja som robila 2 a samozrejme doma posledny zdrap papiera na pecenie,tak som musela dat na alobal a celkom dobre... ale lepsie je na papier na pecenie.

eliska22
26. apr 2014

torta pre moju Lenku na oslavu jej 12.rokov, koníka si maľovala sama gelovými a prášk. potrav. farbami, ja by som to nedokázala 😀 😝
boky obliate len čokoládou, na želanie oslávenkyne 😉

sikag
26. apr 2014

@vladiella a co repou na cerveno? podla mna akakolvek muka na zakladny piskotovy korpus by mala byt fajn (vajce, muka, cukor)

adrika202
26. apr 2014

@pristela Všetko najlepšie k narodeninám 🙂 nech ti to stále tak krásne pečie,šije ,maľuje 🙂 🙂 aaaa teda som zvedavá akú tortu si mala na oslave 🙂 🙂

lamps
26. apr 2014

tak pridávam aj ja poslednú tohtotýždňovú, mala byť až na pondelok, ale presunuli oslavu, tak prídu po ňu zajtra. Je pre ročné dievčatko, malú Fatimku

sikag
26. apr 2014

dievky neskutocne torticky ste popridavali! nestiham like-ovat 🙂 musim povedat ze uroven pruuuudko stupa. ide nam to super, nie? 😀 😀 😀

@maya30 a to ktoru si sa sem akoze hambila pridat? 😀 😀 😀 😀 😀

+ moja dnesna - konecne sa mi podarili ocka - jupiiiiii 😎

adrika202
26. apr 2014

@lamps waw waw waw ... nemam slov 🙂
@sikag suprácka a tie oči ,pecka 🙂

eliska22
26. apr 2014

@sikag parádna je 🙂

maya30
26. apr 2014

@akapulko juuj toto fakt neviem, tu v okoli su len katolici a evanjelici, neporadim.... ☹

katarina51
26. apr 2014

@akapulko najväčší rozdiel je ten, že greko nemajú hostie (tie oblátky) ale kúsky chleba, ktoré si dávajú z kalicha malými lyžičkami. Čo sa týka kríža tam ide o to, že greko sú východný obrad(podobný ako pravoslávny) a teda aj ich zobrazenia sú také vyčačkané . No ked použiješ klasika kríž nič nepokazíš. Viac by si pokazila tými hostiami.

maya30
26. apr 2014

@sikag dve som nakoniec ani nedala 😝 a ta krstinova je ta preliacena, ale fotila som z takeho uhla aby to bolo co najmenej vidno 😎
Ta tvaricka je uzasna 😵

akapulko
26. apr 2014

@katarina51 daaaakujem pekne 😉 😉 😉

eliska22
26. apr 2014

@halienka tá krstinová je nádherná 🙂

eliska22
26. apr 2014

@dagmarmustafa parádna je 😵

ludkas31
26. apr 2014

@adrika202 ahoj, mozem sa opytat akz kvietok davas do tohto zilkovca? co mas od Martina 🙂

lokalistin
26. apr 2014

@halienka ta macka ma uzasny ksichtkrasne vsetky
@dagmarmustafa perfektna ja som chcela nasmu Markovi taku robit, ale nebol cas, urobila som len jablkovy kolac a Marko zjedol na posedenie 3 kusy, asi sa oplatilo 😉

martinka1981
26. apr 2014

@vladiella ale ja som to robila realne s cviklovou stavou a to tak ze ked som zohrievala cukriky miesto vody som dala stavu 🙂

vladiella
26. apr 2014

@sikag dakujem pekne 🙂
no ten prasok z cervenej repy akurat zajtra zbehnem pozriet do zdravej vyzivy tu u nas, ale pochybujem ze bude... tak nejak skusim vysusit odstavenu stavu, neviem sice ako ale kuknem na nete ci nenajdem nejaky postup z alchymie.
no kazda jednodruhova muka je ina, inak sa sprava ako cesto, je to bez lepku, takze sa drvia, nedrzia pokope, alebo su riedke, mazlave, atd... vacsinou sa miesaju zmesy... alebo sa to doplna roznymi skrobmi ci zahustovadlami... preto nechcem experimentovat, na to nemam energiu, ved ked som tu zacinala, kvoli takemuto korpusu som minula vela casu a vajicok, muky a energie svojej... ono je teraz celkom vela receptov na raw alebo paleo ci prima, ja by som ale chcela overene. nasla som nieco s cuketou, a jablkami, ale je to muffin, a ja by som skor cupcake...

vladiella
26. apr 2014

@martinka1981 to uz asi nedam, ked mam hotovu, ale uz si to kopirujem do poznamok dik 🙂 aku to malo sytost?

jakelina
26. apr 2014

@vladiella já teda řepu miluji, zavařenou i do smoothies si dávám syrovou, ale upřímně bych to v potahu jako chuť nesnesla. Pro mě je řešení, že potahy, ať už bílé nebo barvené doma vůbec nejíme, udělám postavičky a malý si s tím chvilku hraje a pak to vyhodíme do koše. Stejně tak i potah. Pokud chceš minimální množství barvy, jako asi každá maminka si to hlídáme, tak si kup aibrusch, tam to je fakt o pár kapičkách, které rozstříkáš na dort a zbytek zůstane bílý. Ale uvidíš, že takové to barvení špenátem a řepou udělá tak hnusnou chuť, že to nakonec v tom koši skončí taky 😝

adrika202
26. apr 2014

@ludkas31 na tej poslednej torte je ten 5 lupienkovy (jablonovy ) ale akykolvek das pekne to vytvaruje 🙂

aduskatt
26. apr 2014

@vladiella ked uz teda trvas na tej repe, tak by som skusila zamiesat stavu z repy do solamylu, urobit z toho hustu kasu, dat to na servitku, ta vytiahne vodu, bude trvat mozno den - dva, vyuseny produkt roztlacit malou lyzickou, dostanes prachovu farbu a pred farbenim hmoty to rozpustit v alkohole.................. uvaha chemika🙂))) ale mohlo by to ist. Inak upozornujem, ze raz som cviklou farbila potah a chutovo to bolo hnusne🙂

jper
26. apr 2014

@muffinka8 jee zlata dekuju hned objednam 🙂

vladiella
26. apr 2014

@aduskatt do skrobu? jedno aky? zemiakovy ci kukuricny?