• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
@pristela no ze ma to neprekvapuje ze od oka robis :grinning: :grinning: :grinning: ja totiz nerobim ani pernicky tak nemam prax, recept som nasla na 180g na bielok, ale na stencils som nasla ze 140g na bielok - take redsie, ked robim s tenuckou dierkou v sacku tak to ide pekne take redsie, ale na bokoch torty mi to ide tazsie, tak som nevedela ci je to len prax alebo este aj nepravny pomer - tam sa mi tie "nitky" trhaju obcas
30. apr 2014 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper já moc máslem nepotírám, zarovnávám ganache, tak mi to je jedno. :wink: Dortík máš krásný
30. apr 2014 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag když zdobíš boky, tak si dort šikmo podepři, já si třeba pod tu podložku položím stoh časopisů a pak se to líp dělá a netrhá se to tak :wink:
30. apr 2014 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@govinda baby tu písali,že na stranke www.natortu.sk roria tlač na fondan,že je to lepšie. Ja som mala na oblatke,ale vraj na fondáne je lepšie a lepí sa modecor gelom,alebo piping gelelom
30. apr 2014 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj holky, prosím pomozte mi. Dostala jsem nabídku na takový dortík a měl by vydržet a neroztýct se. Ale nevím z čeho
30. apr 2014 o 12:57  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@jakelina tohle vůbec neznám, to je jak čokoláda? No brala bych změnu, to máslo mi moc nejede :wink:
30. apr 2014 o 13:02  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@henny zeby rastlinna slahacka ta je ako beton mozno baby poradia nieco ine
30. apr 2014 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@govinda ja objednavam z jedleoblatky.sk len klasika na fondan som este nemala. Lepim to pipingelom na uz potiahnutu tortu a na vrch davam tiez gel aby to trosku ozivilo tie farby.
30. apr 2014 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina
@tigri holky děkuji za odpovědi, hmotu jsem si radši koupila, už jsem něco málo tvořila kostičky na dort-ozdoba.

Jen by mě zajímalo zda na to písmena píšete polevou nebo je to zase z marcipánu?
30. apr 2014 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 a to jde koupit v obchodě a nebo přes net? Ještě jsem nikdy s tím nedělala :fearful:
30. apr 2014 o 13:31  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper ano to je čokoláda rozpuštěná ve šlehačce :wink:
30. apr 2014 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alisek písmenka jsou z potahovky, jsou na to vykrajovátka
30. apr 2014 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag :sweat_smile: no vies ja skusam, tiect to jasne ze nemoze , ale mam radsej redsie , ja to robim tak ked mam vymiesany bielok s cukrom urobim v nom lyzickou cesticku alebo nakvapkam cesticku a ked sa drzi ze sa hned nezleje tak je dobre :grinning: :grinning: :grinning: toto ti hrozne moc pomohlo, že jooo ?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a stencil ja bielkovou nerobim , vzdy ho robim len cerou+cukor
30. apr 2014 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina já jsem si to myslela že na to budete mít nějaké udělátka..no tak budu muset zaimprovizovat :sunglasses:
30. apr 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, mam robit tortu pre kozmeticku ktora robi aj nechtovy dizajn...nerobili ste, alebo nemate nieco ulozene ? Ja dako nemam ziadny napad a priznam sa ze ta velka ruka na torte mi pride odpudiva :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
30. apr 2014 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag dakujem za radu pre mňa je užitočná lebo ten list neporebujem teraz hned ale až za mesiac tak preto sa radšej teraz pýtam a ešte raz velmi pekne dakujem určite vyskúšam
30. apr 2014 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alisek já než jsem měla vykrajovačky na písmenka, nebo když chci styl co nemám, tak si napíšu slovo ve Wordu, tučnější, vytisknu, vystřihnu a obřežu nožem dle toho.
30. apr 2014 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper ale ta čarodějnice je úžasně roztomilá!
30. apr 2014 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 Maji, možno by stačilo dať tam fľaštičky laku na nechty a trochu rozliaty alebo okvapkaná torta tým akože, niečo ako na fotke... ale tiež by bolo možno zaujímavé len načrtnúť - namaľovať na tortu akoby ruku, len obrysy a nechty by boli práve mierne vystúpené oblúčky už krásne pomaľované... INSPI Z NETU
30. apr 2014 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela ja sa cere vyhybam a z bielkovou polevou mi to islo nadherne. skus niekedy. a dobre sa aj farbi (ved vies :slight_smile: )
@henny bielkova poleva :slight_smile:
30. apr 2014 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 na tomto som sa nasmiala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. apr 2014 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.....oooooch nejde mi to pridat.... umele nechty pomalovane zapichnute do muffinov - dost nechutne :grinning: :grinning:
30. apr 2014 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 mne sa tieto celkom pačia ,samozrejme sa daju vylepšit čo pre teba nebude žiadny problem ..ale ako inšpi by mohlo poslužit :slight_smile:
30. apr 2014 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@florentina fakt děkuju - mi příjde, že se mi ty roztomilé postavy ani nedaří :grinning: :grinning: vedle originálu je teda bídná :D
30. apr 2014 o 20:23  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky sikovnice...mám naplenenú tortu, zajtra ju budem poťahovať. Mám ju krémom pod poťahovku natrieť dnes alebo az zajtra pred potahovaním?
30. apr 2014 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak dnešní další pro nejmladší dceru i s řezem - mramorový korpus, jahody s malinama v pudinku, dole tvarohovo-smetanový krém, nahoře čokopribinák. Jdou tam vidět i ty mantinely, ta čokoláda mě láka, musím to prubnout
30. apr 2014 o 20:52  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
@daja55 tortu bez krému??? to som ešte ani nepočula...to chceli len suchý korpus? čudné :stuck_out_tongue_closed_eyes: možno len chceli ušetriť :confounded:
30. apr 2014 o 21:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babyyy prosím este raz hádzem otázku...nech viem ci mám balit alebo este potierat :grinning:....mám naplnenú tortu, zajtra ju budem poťahovať. Mám ju krémom pod poťahovku natrieť dnes alebo az zajtra pred potahovaním?
30. apr 2014 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper malinká je sladká a dort je moc hezký :wink:
30. apr 2014 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alca123 dnes, krém musí být ztuhlý co nejvíc
30. apr 2014 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok