Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
8. nov 2010

@maca77 a ako si to kupovala? platila si cez net, ci na dobierku? ak cez net, tak napisem maminke nech sa ide kuknut na postu...🙂

duplicka
8. nov 2010

@maca77 je tam aj kniha tak si ju objednam aj ja, kolko tam bolo postovne?
@dm1 kde to bola ta sada prosim ta, neviem najst link ☹ ☹ ☹

dm1
8. nov 2010

@duplicka neviem ci tu asi nie nasla som to niekde na nete. ale uz som ju robila druhy krat. prvy krat bola uplne na nic a dobra bola az po odlezani v ladnicke po 2 tyzdnoch tak mozno aj tato sa spamata

dm1
8. nov 2010

inak aj tato vyzera zaujmavo len neviem co to je zac http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/370/Kolek... je tam skoro raz tolko vypichovacov

nadulici
8. nov 2010

@dm1 krasna torticka, vyzerata tak mnam, mnam... 🙂 😵

zlatat
8. nov 2010

@dm1 no moja prvá čokohmota dopadla hrozne - bola úplne riedka, nechcela zatuhnúť, už som myslela, že ma šľahne. Večer som ešte mužíka posielala po ďalšiu čokoládu do Lidla a s tou sa mi to už podarilo. DOkonca sa mi dala aj krásne dala vyvaľkať a aj fóliou ozdobiť. Takže môj poznatok - nie je jedno, aká čokoláda sa použije

rybca
8. nov 2010

@dm1 uz som tuto sadu tiez kukala, ale ked ste este vy skusene cukrarky ju nespominali, tak som ju zatial vzdy obisla pri nakupovani..:🙂))))

zlatat
8. nov 2010

@maznacik007 zamáličko, som rada, že vám chutila a páčila sa 🙂 ... aj nabudúce 😅

duplicka
8. nov 2010

@dm1 dakujeeemmm, no viem ,ze alionuska tu pisala tu cokohmotu a teda overeny jej recept, ale nemozem ho najst:( strasne vela popisete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
8. nov 2010

@rybca no tu na SK je to novinka len nedavno som to v shopoch videla tak to clovek nepozna 😉

bzucinka2
8. nov 2010

jeeej krasne torticky a aj ta cokohmota vyzera, ze je v pohode 🙂 sikovnice, mna tento tt cakaju tri 🙂som zvedava, kam ich ulozim 😀

rybca
8. nov 2010

@dm1 jaaaaj, bo u nas som ich uz davno videla, ale zase pre mna, co peciem len pre nas je luxus aj ta Floral sada..🙂

maca77
8. nov 2010

@rybca poslala som úhradu hneĎ v deň objednávky 😉

@duplicka ja som poslala úhradu na účet a vtedy je poštovné 1,59€ ... ak chceš na dobierku tak vtedy účtujú pošt. 3,09€

duplicka
8. nov 2010

@maca77 dakujeem 😉

rybca
8. nov 2010

@maca77 diky, tak ako aj my, takze by to uz mohlo byt aj v BA..🙂))) napisem maminke.🙂

alex21
8. nov 2010

@lussy23 @jakelina @mrka2 @sofi07 Dakujem za pochvalu.
A neviem ci by ste naozaj vedeli ze je to big ben. Lebo na facebook som si to nenapisala a hadali, ze to ma byt nejaky kostol 😀
Nedaril sa mi ten samotny big ben. puncovinu soms i spravila riedku a potom mi to nedrzalo tvar a strecha na veze mi tiez nechcela drzat. No nakoniec sa podaril tak ako sa podaril ale mohol sa aj lepsie. Uz zacinam byt na seba prisna.
dm torta s cokohomotou vyzera super mne cokohmota nesla a to som ju robila z lidlovej cokolady ako tu uz niekto spominal.
A skoda, ze som si tu floral sadu objednala este skor ako si vravela, ze je v akcii mohla som usetrit 10 €.

medakote
8. nov 2010

Hezký večer. Pravidelně nakukuju, kochám se a přemýšlím, jestli nejste nějaké superženy.... (O Alionušce jsem už dávno přesvědčená že má vícero párů rukou- ať mi to promine) Tolik nádherných dortů....
Přišla jsem se svěřit, dnes jsem poprvé zkoušela mmf, že zkusím růžičky. Hrůza a děs. Bonbonky se rozpustily dobře, chuťově mi to manžel schválil, že je to lepší než mléčný marcipán, ale vůbec mi to nešlo. Pořád se mi zdálo, že je to takové moc měkké, růžičky se mi bortily, vůbec nevypadaly tak, jak by měly a ta hmota mi v rukách tála, muž říkal, že se mi asi potí dlaně, jemu to nedělalo a jeho růže dokonce tak vypadaji! Když jsem si podsýpala cukrem, akorát se mi na nich dělaly hrudičky cukru. Nevím, neměla jsem na to trpělivost.
Otázka- za jak dlouho budou růžičky na vzduchu tuhé?

zlatat
8. nov 2010

@alex21 náhodou je perfektná a ja som ten Big Ben spoznala.
Ja som robila čokohmotu z Lidlackej čokolády - ale robila som z dvoch - jedna bola tá 52 percentná a s tou mi to nešlo a druhá takáí obyčajná za 0,31 € v takom modrom obale - bola tam nakreslený kýblik s mliekom a tabličky čokolády a s tou mi to išlo super

zdenallicka
8. nov 2010

POslední... má to být Eiffelovka... 😝 😝 😝 JOa fotky hnusné, páč nemáme foťák...:- 😝 😅 😠 🙄

dada78
8. nov 2010

ak by ste niektorá chcela silikonovú podložku je teraz v aukcii http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2702685

lussy23
9. nov 2010

@alex21 - ja som hned povedala, že je to BIg BEN. 🙂
@zdenallicka - lkrásne

vinka
9. nov 2010

@dada78 v lidli minule mali také len v červenom po 3 eura.Tak mi to až tak lacné nepríde ked ešte poštovné sa zaplatí. 😕

vinka
9. nov 2010

@zlatat som čítala,že ti zmazali torty v albume.Aj mne pre zmenu celý album aj ked som tam mala fotky s deťmi a nejaké detské torty.Lebo si myslia,že vdaka konovi zbohatneš na tortách.To preto ti zmazali.Kto bude chcieť si ťa nájde aj bez kona neboj.Keby tu nebola tak super téma ako ste vy ani tu už nechodím. 😒 Počuj ty aky korpus robíš?Chcem niečo iné vyskúšať.Zdá sa mi už bez chuti ten mramorový.Už ho robím dlho. 😝 😀

hejdita
9. nov 2010

ahoooooooooooooooooooj

teeeda alex bigben paradny a zdenalicka eifelovka tiez ako to robite ze vam to tak pekne drziii 😕 😕 😕 🙂 🙂 🙂 🙂

a maaaaaam dotaz je MOZNE ze ked dam cukriky roztopit a PREHREJEM ich tak sa potom hmota drobi???? alebo je to treba pridanim VELKEHO mnozstva FARBY???? velmi by ma zaujimalo preco sa mi niekedy dobre robi a niekedy je to hroza..... trha sa neni pruzna a tak...... DAKUJEM 😵 😕

mrka2
9. nov 2010

@alex21 naozaj som vedela,ze je to Big Ben,lebo viem,ako vyzera,kedze som bola 3x v Londyne 😀 takze neboj, znalci to hned zistili a ti ostatni... no nevadi, po vysvetleni urcite prikyvli,ze je to tak 😉

@zdenallicka perfektna romanticka torticka. tak takej by som sa velmi potesila,keby som ju dostala 🙂

@hejdita mne sa to stavalo, ked som prehriala MMF - tak to bola hroza, to som ani nemohla potiahnut,len som vykrojila nejake kvietky a ostatne sup do kosa. 😝 takze to bude asi tym prehriatim.

hejdita
9. nov 2010

hej mne sa tiez uz spracovana MMF dorbila ked som prehriala ale ci je toto mozne este nez spracujem.... 😕

mrka2
9. nov 2010

@hejdita aha??? tak to veru neviem... 😕 😕 😕

vinka
9. nov 2010

baby ked sa vám drobí mmf tak len umyte jeden dva curkíky rozohriať a šup k drobivému mmf a máte super hmotu. 😀 Ja som ešte žiadnu drobivú nevyhodila.Všetko použijem. 😀 😀

hejdita
9. nov 2010

@vinka ja som skusala ale nepomohlo......mozno som tam dala vela farby ja fakt neviem @alionuska ty mas veeeela skusenosti ako to je ked som spracovavala MMF tak sa mi zacalo dorobit bolo to pridanim vela farby??? alebo tym ze som cukriky pred spracovanim zahriala vela....mna palili ..... 😕 😕 😕 😕 dakujem za odpoved velmi mi to pomoze 🙂