Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
2. máj 2014

@jakelina ďakujem 😵
ja som ráno nevedela otvoriť oči 🙄 teraz som si s ním chvíľu pospala, tak zatiaľ OK, ale kríza ešte príde 😅 . My sme si aj zvykli byť s ním hore, najhoršie je, že im nevieme nijak pomôcť. A "malý" 16 kg sa chcel len nosiť v náručí ako bábo. A iba ja som ho mohla nosiť, nik iný. Budem mať svaly 😀 Teraz ešte spí a celkom dobre, šak zmordovaný je z noci aj z doktorky 😅 uvidíme aká bude noc, ale asi toho veľmi nenaspíme.
U doktorky ma hlienmi až ogrcal keď mu robili výter a zaháňal sa na sestričku 😀 , ale že mu pichli do prsta si ani nevšimol.

jakelina
2. máj 2014

@muffinka8 taky máme náplast na prsu a natahují ho ty hleny, dělali mu CRP a nic, tak jenom srážet teplotu a kapky na kašel a odhlenění

mimcak
2. máj 2014

@muffinka8 pekná tortička 😵 . A drobcovi skoré uzdravenie. Ja som to mala z drobcom stále mi kašlal a hlavne v noci.Pri chorobe sa to stupňovalo ešte viac. Obvodáčka mi stale hovorila,že ma laringitídu,ale už mi to nedalo a šla som s ním na alergologiu . zistila,že je alergik , ale kedže je ešte malý tak testy neukázali načo je alergický. Dostal sirup a cmúlavé tabletky a klop,klop to nám zabralo už takto ideme asi 9mes.

jakelina
2. máj 2014

@mimcak a jaké tablety a sirup??

muffinka8
2. máj 2014

@jakelina on mal teplotu len pondelok a utorok, a ziadne ine priznaky. Ja 3 torty pred sebou a stres ze co sa z tej horucky vykluje, a ako postiham torty. A dusit ho zacalo az v stredu trochu a vcera uz naplno.

muffinka8
2. máj 2014

@mimcak hej aj nam povedala ze to moze byt astma, alergia. Ale ze ke to tak ze bud ma dieta laryngitidy a ekzem (co maly uz ma) alebo potom astmu (co ma moj otec, a ja som mala tu prvu moznost).
A dakujem za pochvalu 🙂 sa tesim z tych ruzi, ze aspon na drotikoch ich viem spravit.

adrika202
2. máj 2014

@halienka ja sem tam tiež nemam daleko k tomu aby ma odviezli 😀 😀 😀

mimcak
2. máj 2014

@jakelina sirup Aerius a tablety Spiromon ,ale tie tablety sme brali len zo začiatku pokial nezačal zaberať sirup a neprestal kašlať ,ale teraz mu tabletu dávam tak raz za týždeň,alebo pri chorobe.

mimcak
2. máj 2014

@muffinka8 aha tak to potom je iné.

jakelina
2. máj 2014

@mimcak děkuji. Aerius mám doma, to užívá nejstarší syn. My jsme na alergologii byli a prý alergický na nic není, ale kašle v jednom kuse. Nechápu 😝

mimcak
2. máj 2014

@jakelina
@muffinka8 baby inak neviem či to poznáte, ked sa vám v noci začnu dusiť je dobre výjsť s nimi vonku na balkon na chladný vzduch,alebo otvoriť chladničku a stáť blizko pri nej. 😀 😉 .

mimcak
2. máj 2014

@jakelina aha no ten aerius mu môžeš myslím skúsiť dať .nám ho predtým predpísala raz na pľúcnom ,ked som z nim behala,že stále kašle. A vtedy to zabralo no po dobratí sirupu o mesiac bol kašel znova tak vtedy som sa už naštvala a šla na alergologiu.

lucianak
2. máj 2014

Ahojte, idem sa pochválliť .-) včera sme boli na oslave a odniesli sme tú tortu s krtkom, čo sme robili doma. Malý z nej bol nadšený, veľmi sa tešil, hneď krtka vybral z torty a išiel ho jesť. vytešoval sa asi hodinu... To bolo pre mňa na nezaplatenie ten pohľad ako sa tešil 😵

jakelina
2. máj 2014

@lucianak to je milé.

jakelina
2. máj 2014

@mimcak znám, dávám do chladu, otevřu okno a na pití něco studeného 😉

muffinka8
2. máj 2014

@mimcak hej, to viem. Nášmu najviac tie hlieny vadia. Keby rozprával mal by zaujímavý zvuk 😀 zatiaľ to počujeme len pri kriku a plači.
No ale ja potrebujem fakt tortovú pauzu 😝 vypnúť, prečítať nejakú knihu ...

mimcak
2. máj 2014

@muffinka8 a vieš ako dobre to padne 😉 ja som si teraz zobrala iba jednu a jednu taku lahku iba poliatu s čoko. Dve som odmietla aj tak to boli také 3D. 😝 Lebo sa neviem stále nejako nakopnúť po tej OP. A včera sme boli s rodinou grilovať a aký to bol super pocit neponáhľať sa domou ,že musím robiť tortu. A dnes sa chystáme do circusu . Tortu už mám obmaslovanú tak dokončím večer ked sa vrátime. 😉

janka22201
2. máj 2014

@mimcak ...ak má laryngytídu(neviem či tie i,y,sú tam správne 🙂 studený vzduch pomôže,ak má astmu alebo nábeh na ňu tak v chlade môže ochorieť,tam studený vzduch nepomôže-bohaté skúsenosti,som astmatička ☹ Dobré je, že deťom ktoré trpia astmou sa to v dospievaní môže upraviť na "bezpríznakovo"čiže ako zdravý... 🙂

janka22201
2. máj 2014

@muffinka8 nádherná,tie ružičky sú na drôtiku? 🙂

mimcak
2. máj 2014

@janka22201 aha no mne vtedy vždy doktorka kázala na studený vzduch ked si myslela ,že ma laringitídu. 😒 , a s tým sirupom naozaj neviem ,len viem,že my sme ho brali pri kašli . Ale ak máš osobné skúsenosti tak to vieš určite lepšie. Tie su vždy lepšie ako jedna baba povedala 😉

janka22201
2. máj 2014

@jakelina nádherné tortičky,obdivujem že si toto dokázala pri chorobe.Ja keď mám teplotu-mrtvy človek,nieto urobiť niečo také pekné 🙂

lovely_choice
2. máj 2014

@lovely_choice
skoda, ze ten bok mi nesiel lepsie vyhladit zehlickou ... 😒

janka22201
2. máj 2014

@mimcak s Aerius liekom osobnú skúsenosť nemám,viem o ńom že je dobrý a že ho ľudia z rodiny berú pri alergii.Čo je naj si nedovolím tvrdiť,lebo sirupov,čajov kvapiek a všelijakých výluhov som popila na hektolitre 🙂 ale čo z toho skutočne pomohlo,fakt neviem.Aj pri ´deťoch skúšame vždy niečo iné,raz zaberie Mucosolvan,ale druhý krát nie... 🤐

jakelina
2. máj 2014

@janka22201 jsi zlatá, díky 😉

muffinka8
2. máj 2014

@mimcak hej, ja tiež teraz neberiem žiadne objednávky.
@janka22201 áno na drôtikoch

danielik79
2. máj 2014

Ahojte opäť idem po radu k Vám môžete mi niektorá vysvetliť prosíííííím ako robíte klas ...viem že sa spravia jednotlivo zrná a zvyšok sa napychne na drôt alebo špajdlu ale prosím ako sa robia tie vlasy čo vyčnievajú....žeby pomocou farekného drôtu alebo....netušíííím

halienka
2. máj 2014

@jakelina krásne tortičky ako vždy a
@muffinka8 tak isto, tie ruže nádhera ! To ma tak štartuje aby som si také ruže tiež vyskúšala, musím prísť na ten grif, ako to tak krásne spraviť 😀
Babky, inak čítam, ako bojujete s chorobami, držím palčeky nech sa rýchlo poliečite, aj detičky vaše 😵 Ale s tým kašľom nekonečným mi to už príde čudné, moja dcéra mala kašeľ asi 2-3 mesiace v kuse, a kopec známych čo mám tak ich deti tiež. Proste kašlú furt, aj keď inak nie sú choré, nemajú teplotu, všetko inak ok, ale len ten kašeľ. Malej to potom nejako prešlo, zistila som v podstate úplne náhodne, že jej to zhrošuje brutálne jeden krabičkový džús, ktorý som jej občas dala (hlúpa) keď som nestíhala spraviť čaj. Džús som vysadila, kašeľ do týždňa odoznel. Ale kámoškine dcéry takto kašľú už pol roka, prešla už všetkými možnými vyšetreniami a furt nevie z čoho, vystriedali všetky sirupy, dokonca aj lieky na alergiu už brali, ale ani to nezabralo, už je z toho na prášky, doktorka už len myká ramenami. A kopec ľudí čo počúvam, tak o tom nekonečnom kašli u detí vravia. Je to divné...

mia114
2. máj 2014

@jakelina uuuzastne, vsetky krasne dokonale. 🙂

muffinka8
2. máj 2014

@halienka ja som sa potešila, že takú tortu chcú, reku šak ruže (bez drôtikov) nie je problém. No ale horko som zaplakala 😀 vôbec sa to nedalo len tak lepiť na seba. Už som aj písala pani, že či môžem iné kvety spraviť. Ale nakoniec som tomu dala ešte jednu šancu a skúsila drôtikovať. Ten stred a 4-5 najmenších lupienkov je len lepených. Potom mám 3 menšie lístky a asi 9-10 veľkých akoby v dvoch radoch, alebo len 5 v jednom rade. Sušila som na plastových lyžiciach. Mala som ich však málo tak som skúšala sušiť aj na kovovej, ale tá má úplne iný sklon a nedali sa mi tie lupienky potom dať tak pekne dookola lebo boli málo "zakrivené" a šli do koša. Takže je to asi aj šťastie, že hneď sa mi to takto podarilo

alisek
2. máj 2014

Holky děkuji za rady, dort se mi snad povedl, je to oproti vašim dílům těžký amaterismus ale na mně slušný výkon 😎 moje první dílo. S marcipánem se dělá celkem blbě ale nakonec jsem to vychytala, jen my chybělo to hladítko, mám to dost hrbolatý.