• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@jakelina Úplne fantastické torty !!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. máj 2014 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chvapilu prosim ta ako si robila tu cokoladu po bokoch?
2. máj 2014 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. máj 2014 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@viera6 mám na tu folii přikládám odkaz nalila jsem na ní rozpuštěné čoko-pecky 0.50kg nechala v lednici ztuhnout a pak nožem namočeným v horké vodě nakrájela destičky http://www.webareal.cz/cukrarskepotreby/eshop/5-1-Pomucky-na-cokoladu/14-2-Strukturalni-folie/5/155-Strukturalni-folie-ARABESKY
2. máj 2014 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
prosiiiiiiiiiim pomozte :frowning2: :frowning2: :frowning2: urobila som zo smartflexu siluetu macky a stale je to makke. Da sa to nejak urychlit ? Potrebujem to na nedelu a bojim sa, ze to nestvrdne tak, ako potrebujem :cry: Dakujem za kazdu radu.
2. máj 2014 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moicka do nedele to stvrdne určite, len to nechaj na vzduchu pri izbovej teplote, zajtra to už bude tvrdé :slight_smile:
2. máj 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka dakujem, mam to polozene na papierovej kuchynskej utierke, nevadi to?
2. máj 2014 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Mam upecenu tortu pre dcerku, korpus plneny coko a ovocnou plnkou, vrch marcipan. Oslavu na zajtra musim zrusit. Mozem ju zmrazit na tyzden a ak ano, ako do sacka? Co mam robit?
2. máj 2014 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem hodit par foteciek zapnut pc, otvorit si nealkoradlera a citat vas :D vyhlasujem doma strajk :D ta rozlozena sa bude skladat az zajtra na stol... (inak ta chladnicka je uz stara, ziadne kultury v nej nepestujem :P )
2. máj 2014 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
@tortickamoja už tu baby mrazili kadečo,ja len maslové plnky,ale myslím,že kľudne možeš,zabal do sáčku,alebo potravinove folie :wink:
2. máj 2014 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moicka já suším poprášené na igelitovém sáčku a je to suché za dva dny nejdýl
2. máj 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. máj 2014 o 22:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@moicka nějak špatně jsem to napsala, sáček popráším solamylem a na to položím tu sušenou věc, pokud to má na dortu stát, tak dobře sáček urovnám, aby se tam neotlačil pokrčený sáček.
2. máj 2014 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja takmer týždňová fuška
3. máj 2014 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@pipka jeeeej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. máj 2014 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievčence moje, narýchlo pridávam krstinovú, pre naše krsniatko. Torta mala byť trojposchodová, ale stredné poschodie už naplnené sa mi zdrúzgalo na zem a už nebol čas piecť, plniť nové. Bežím, večer vás dočítam, želám krásny víkend
3. máj 2014 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (64)
@lamps zlatý dortík
3. máj 2014 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tortickamoja můžeš zamrazit. Já takhle rušila oslavu dceřiných narozenin v lednu pro nemoc všech zůčastněných a jedli jsem dort minulý víkend. Normálně jsem dala do plastové krabice a víko by se nevešlo, tak jsem přetáhla smršťovačkou. A před jídlem jsem nechala přes noc rozmrazit v lednici. Podle mě se dá zamrazit kde co, možná dort s želatinou bych nemrazila. Jinak chuťově byl ok, mrazila takhle už i kamarádka dort ode mě, ale přijde mi, že korpus je potom takový trošku více vysušený, ale to ničemu nevadí.
3. máj 2014 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alisek je super! Jen si myslím,že hladítko na marcipán by ti v tomto případě až tak nepomohlo, základ je mít pěkně vyrovaný ten dort pod tím. Já si na to koupila tednickou lopatku či jak to nazvat, ale dá se i třeba trojúhelníkovým pravítkem. Naneseš více krému, jednu hranu pravítka na podložku, druhou na dort a objíždíž dokola a tím zarovnáš. Ideálním pomocníkem pro to je točna, ta to dost zjednoduší. Když necháš pak dobře zahladit, tak marcipán nahoře stačí uhladit jen rukama, nebo čímkoli z domácnosti co nemá ostré hrany.
3. máj 2014 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper dokonalý traktor, super dortík
@pipka strašně milý dortík, moc se mi líbí. S dovolením ukládám do inspirací.
3. máj 2014 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@alisek se omlouvám, koukám, že píšu jak tatar....koupila jsem si zednickou lopatku a dole jsem chtěla napsat, "když necháš dort dobře zachladit", ne zahladit :sunglasses:
3. máj 2014 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 jeeeej, ten macko usko je nadhernyyyyyy..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. máj 2014 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps prekraaasna :dizzy_face: aj bez stredneho poschodia :wink:
aj ked verim, na porazenie :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. máj 2014 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ox, to si viem zivo predstavit ako ta to muselo mrziet :frowning2: ale je dokonalaaaaaaaaaaaaaaaa aj bez toho jedneho posxodia :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. máj 2014 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ja som tento vikend bezlepkovala - u nas mali bezlepkovu len pettinice - makka ako zuvacka uz v obale - ciastocne sa mi to zacalo trhat pri spodku torty, ale tym ze je taka makka sa to aspon dalo celkom slusne opravit.... vonou ma to tiez neoslovilo a xutou uz uplne nie,aj ked ja teda nie som velky potahovkovy jedak....ale zlatyyyyyyyy smart - ozdoby su z neho.
3. máj 2014 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (60)
@mysiatkoo svetovaaaaaaaaaaa :sunglasses:
3. máj 2014 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo moc krásná, jenom škoda, že mi nejdou fotky víc zvětšit. :unamused:
3. máj 2014 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky pridávam tohto vikendovky, zvacsa robené lavou rukou :frowning2: :frowning2: ale tak vyliečimeee :slight_smile:
3. máj 2014 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (71)
@mysiatkoo to slniecko je naaaaaaaaaaaaaaadherneeeeeeeeee, teda jasne aj cela tortucha , ale to slnieckooo, aaaach :sweat_smile: :dizzy_face:
3. máj 2014 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@daniela09 ahojky,kde si zohnala,kúpila tie malé sáčiky,v čom máš zabalené tie tortušky malé?ďakujem.....
3. máj 2014 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok