• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@hejdita Hejdi,ano je to tou farbou..aj mne sa to obcas stane..e ked uz neni pomoci vylepsim to pridanim suseneho mileka... a ani cukriky neni dobre moc prehriat,lebo stratia elasticitu...tak na to pozor:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. nov 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka máš pravdu - vraj prostredníctvom nich si rozbieham biznis :angry: .... keby tu neboli takéto skvelé žienky a táto super diskusia, tiež tu nechodím.
Ja pečiem len tento korpus: rozpis na 1 vajíčko: 1 vajce, 30-40 g cukru ( ja dávam menej, nemáme radi presladené torty ), 40 g hladkej múky zmiešanej s Gustinom ( v pomere 2:1 ... dva diely múky ), 1 PL horúcej vody a trošilinku PDP ( na 10 vajec 2 čl )
Tento používam ako základ a potom ho obmieňam - robím z neho kakaový, oprechový, mramorový,... iný už ani robiť nebudem, všetkým chutí a každý si ho chváli
9. nov 2010 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule chcem upiecť tortu pre dcérku k prvým narodkám ale neviem ako :angry: Je zamilovaná do kačičiek táto na fotke sami páči. To telíčko mám upiecť z plátov a povykrajovať,dotvarovať punčovinou? A hlavu v miskách dve pologule alebo ako by ste mi poradili. A potom pri poťahovaní telo zvlášť a hlavu zvlášť? ďakujem
9. nov 2010 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat moja napíš mi recept na Formu s priemerom 26 cm.Vieš som na materskej a tie mozgove závity už predsa haprujú :grinning: :grinning: Tu múku som nepochopila a ty kolko dávaš cukru?Ani mi nemáme radi presladené torty. :wink:
9. nov 2010 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka dakujem za radu, budem si pamatat :wink: ja nemam problem s farbou,ale akosi furt prehrejem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@akme krasna kacicka. ja by som urobila telo tiez z polgule, mozno z dvoch,aby som to mala vyssie a hlavu tiez. a zvlast by som to potiahla. ale mozno ti este niekto poradi, to je len moj nazor :slight_smile:
9. nov 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska tak super dakujem si velmi mila ze si mi poradila :dizzy_face: :slight_smile: to som potrebovala pocut a ako docielis tak krasnych farieb ozivujes to farbami v spreji??? :confused: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. nov 2010 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ako urobím mešec z okrúhlej torty?prosím dajte tip. :wink: dakujem za radu.
9. nov 2010 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita nie..mne sa to proste tak radi:slight_smile:Sprej mam len zlaty a bronzovy a este perlet..to iba sem tak strekknem na efekt.ruze,alebo svadobne torty,alebo tie vankusiky.... :grinning:
9. nov 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 prave pozeram ake krasne ruzicky nemohla by si mi poslat foto postup nech vyskusam dakujem :slight_smile:
9. nov 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky dlhsie som tu nebola, nefunguje mi doma internet, ale vobec som nezahala s pecenim a tu su moje vytvory asi za posledne 3 tyzdne. :grinning:
9. nov 2010 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ozaj ako to robite tou CIERNOU ? ja neviem ako nanu .... gelovka nezafarbi na cierno ale na sedo takze co to mam urobyt aby to bolo cierne???? a v akom mnozstve???? asi len kusok hmoty ked to ma byt len na kolieska a striesku a male doplnky ze? a kakao to nezacne dorbyt??? alebo cokoladu ale ako to tam mam zapracovat?? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
9. nov 2010 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloniiicek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krasne a ten vrtulniiik waw ako ti drzi??? parada ....
a aj ostatne mas peknucke s kvetinkami psik aj kosik broskyni aj peeero :sweat_smile: aj cici a aj aaauuuutoooooo :slight_smile: :dizzy_face:
9. nov 2010 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akme ja by som upiekla vacsiu cast z normalnej gulatej formy a este by som si upiekla na pucnovinu.....alebo by som upiekla telo tak velke ako chces aby bolo a odrezala naplnene a to zmiesas do puncoviny tie odrezky a nemusis piect zvlast ..... a hlavu by som urobyla podobne a zrazala a obalila by som to kazde zvlast a ked tak zamaskovala sirokou stuhou nedokonalosti hlavy :zipper_mouth: lebo ako ja sa tak poznam tak toto by som dole ako sa to zuzuje mala pogrcene :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. nov 2010 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita Hejdi, černá se mi s MMF nikdy nepovedla, ale mléčný marcipán, formix nebo varnu jse zabarvila na černo krásně a to tak, že jsem si hmotu obarvila na hnědo kakem a pak do toho zapracovala černou gelovku..:slight_smile:
9. nov 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka no a kolik toho mam udelat teda asi varnu, kdyz potrebuju na masinku tomaska kolecka strisku a par doplnku....prosiiim nechci toho moc ale cernou potrebuji....nebo teda z mlecneho marcipanu to se dela jenom to polotucne mliko a cukr s trochou vody??? nebo jak prosim :confused: napis mi obedve moznosti a s tim formixem s tim se da i tvarovat kvetinky??? treba? nevis :confused: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a dekuju moc
9. nov 2010 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita Hejdulinko moje milovaná, ty mě fakt bavíš..:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Varnu bych udělala z poloviční dávky a i tak ti zbude a mléčný marcipán dělám takto: Proseju 250g suš. polotučného mléka s 500g moučkového cukru, přidám tři vrchovaté lžíce medu (otírám až tu poslední) a tři lžíce vody, 1 lžíci mandlového aroma. Všechno důůůůkladně propracuješ (já dělám v pekárně a pak si to dopracuju rukama) a při tom si párkrát namočím ruce do vody. No a když to je, tak barvím..:slight_smile: Nechávám to aspoň hodinku dvě odpočinout, ono to trochu ztuhne a tak nějak se to propojí...:slight_smile:
9. nov 2010 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloniiicek - nádhera! najmä psík a ten košík. Čo je to oranžové na košíku?
9. nov 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloniiicek krásne...vymakané detaily :dizzy_face: ...nádhera...a tie "dospelácke" :grinning: nemajú chybu :wink:
9. nov 2010 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já bych řekla, že v tom košíku jsou broskve, ale možná se pletu. Vypadá to hezky, tak chlupatě. :wink:
9. nov 2010 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,skusala som dcerke upiast,chutila super,ale vyzerala hrozne....ta poleva zo suseneho mlieka sa mi druhy den trochu roztekala a praskalo to :frowning2: ...date mi niekto recept,kolko toho potrebujem na jednu tortu?...cele mi to padalo,no cela sa spapala
inak ja nepeciem,ale chcela som skusit...tie vase su nadherne
dcerke sa pacila :sweat_smile:
9. nov 2010 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ta mi neporadíte ako na ten mešec okrúhly? :confused:
9. nov 2010 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vinko, aký mešec okrúhly?? :slight_smile:
9. nov 2010 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka s peniazmi.neviem ako ho potiahnúť :confused:
9. nov 2010 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Odspodu? Tzn. vyválet si kruh z potahovky, na to položit doprostřed naplněné a ořezané korpusy a potáhnoud odspodu... nic lepšího mě nenapadlo..
9. nov 2010 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ja dávam tých 30 g cukru na 1 vajíčko, na 26 cm tortu asi bude treba 4 vajíčka - ale pozor, to je len jeden plát ... ja pwečiem len po plátoch, lebo moja rúra je asi múdrejšia ako ja a ešte som neprišla na to, ako v nej upiecť hrubý korpus aby bol rovnomerne upečený.

Na 24 cm dávam 3 vajíčka a mám asi tak 2-2,5 cm vysoký korpus ... podľa toho ako sa mi podarí nasypať PDP (
dávam ho tak pol lyžičky )

Ináč aj ja som na RD a už mi z toho občas hrabe - to vieš, 4 roky vkuse doma ... tak ani mne to už tak nepáli

Krásne tortičky nám pribudli ... mňa deti ukecali na punčovú - nejako im zachutila ... tak som sa rozhodla, že vyskúšam nový recept - zo starej kuchárskej knihy čo má moja svokra - tá kniha má hádam aj 70 rokov
9. nov 2010 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka jáj ešte som zabudla na tú múku ... vidíš, nie si sama :grinning: ... na 1 vajce dávam cca 25 g hladkej múky a 15 g Gustinu
9. nov 2010 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka :grinning: povidas ze te bavim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to je dobre ne? :grinning: :grinning: :grinning: tak se te jeste budu snazit pobavit :grinning: a nahodou nemas link na tu varnu??? ta mi prijde asi levnejsi nez kupovat mliko i kdyz sem jeste nevidela suroviny tak treba budu hodne prekvapena :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. nov 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita Vždycky mě nečím,překvapíš..:slight_smile: Já bych se měla ptát tebe, ne ty mě..:slight_smile: Já jsem slaboulinká amatérka oproti tobě..:slight_smile:

Varna

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=750&hilit=varna
9. nov 2010 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka coze????? :confused: amaterka???? a to si odkud vzala??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dekuji za odkaz :dizzy_face:
9. nov 2010 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok