Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
6. máj 2014

@sikag jedna postavicka cene, zbytok navyse🙂

lucula73
6. máj 2014

@sikag ja som včera objednala také matné strieborné podložky u kamky,nikde inde som ich nenašla...mali do včera bez pošty....kukni,neviem či sú to také ako píšeš,ale mne sa páčili 😉

sikag
6. máj 2014

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lepenkova... tusim su to tieto, nie som si ista, lebo ja som kupovala v inom obchode

lucula73
6. máj 2014

@sikag aha,tieto nie sú nové,tie som mala pár krát........... 😉
tie čo som si včera objednala,sú drahšie..

lucula73
6. máj 2014

@sikag ale teraz pozerám,tá tvrdosť 1050 je moc slabá.......to tak medzi torty dať.............ešte sú tam aj tvrdšie a tie su už drahšie..............tieto mám asi dev doma doma a bojím sa dať pod ťažšiu tortu,neviem 😕

halienka
6. máj 2014

@sticker ja tiež viem o jednej od nás čo pečie za 8E a to pečie podstatne dlhšie ako ja. No a potom sa ako nováčik zorientuj že čo máš brať. Tých 15 E za kilo som tu fakt nikdy nezaregistrovala, ale je fakt že nie vždy stíham čítať všetko. Ale to by podľa mňa bola primeraná cena, no pri takej kolegyni čo v meste berie 8E za kilo a pri slovenskej mentalite kde ľudia sú schopní zjesť hocičo alebo navliecť na seba hocičo, hlavne že je to lacné, je ťažko prebojovať sa s kvalitou a vyššou cenou, každý kto podnikal vie o tom svoje. Vidím v našom meste na kopec iných veciach, otvorí sa butik z kvalitným oblečením a do roka je zrušený, zato číňanov tu máme päť obrovských a frčia už dlhé roky. A to presne poukazuje na dopyt a to čo ľudia sú ochotní platiť a ako im ide o kvalitu. Ako osobne ma to hrozne štve, že robíme zo seba takéto "odpadkové koše" , tiež by som bola rada keby to bolo inak, ale je to v podstate problém celej slovenskej spoločnosti, a robiť tu ramená, že ja aj v hladovej doline dám cenu15E za kg a myslieť si, že ako som si niečo dokázala je sci fi. Kľudne by to mohlo byť pre mňa tu likvidačné. Človek potom musí zvažovať o čo mu prioritne ide. A nám všetkým tu isto prioritne nejde o zárobok, lebo to by sme všetky do jednej robili niečo iné 😀 Konkrétne pre mňa bola priorita zostať ešte doma, ke´d mi malá nastúpila do škôlky, aby som mohla v kľude riešiť všetky jej choroby (lebo to tiež všetky vieme, že ten prvý, druhý rok v škôlke je samá choroba), prázdniny atď. a nevešať ju napr. chorú po 70ročných babkách, ktoré samé už občas potrebujú opateru. Takže zárobok to je síce biedny, ale aspoň nie som úplne bez, robím niečo čo ma baví a zároveň mám čas postarať sa o malú ako potrebuje. Tak si to človek musí všetko zvážiť, kde žije, o čo mu prioritne ide a potom sa zariadiť. Aj keď samozrejme by som bola veľmi rada, keby som zarobila viac. No kľudne by sa mohlo stať, že začnem pýtať 15E za kilo a zákazky mi klesnú na 2 torty na mesiac. A to už bude skutočne krízové a donúti ma to potom nastúpiť do práce, a vlastne môj prioritný cieľ by som si kľudne mohla takto zlikvidovať. Takže ono sa to ľahko povie, človek proste musí taktizovať ☹ to rozpätie od 8E do 15 E za kilo je fakt hrozne veľké, také rozdiely by medzi nami nemali byť, to je aspoň môj názor. Max nejaké 2-3 E , pretože zas chápem, že niektoré robia ozaj krajšie alebo z kvalitnejších materiálov.
@sikag No veď práveže ja už uvažujem zdvihnúť na tých 11E a uvidím reakciu, zase skočiť z 10 na 15 by skutočne mohlo byť kontraproduktívne pre mňa, ale tých 11 - 12 by možno mohlo byť už po roku pečenia vcelku vhodné😀 uvidíme. Ako aj ja mám teraz zákazníkov, ktorí nemajú problém, nechávajú tringelty a cenia si, to viem, že tých si v pohode udržím, ale zas ich nie je až tak moc aby som mohla na nich stavať. A teda ako to berieš za cm? Ak ti to teda nevadí napísať... 🙂
@akzuzs ja to práve robím tak, keď výnde3,8 kg, tak to tak aj poviem a taká polovica zákazníkov to sama zaokrúhli na 40 😀 alebo tých 4,4 sami zaokrúhlia na 45E 😀 . To je tá Baťova taktika, že teda keď sa suma približuje k určitému zaokrúhleniu (hore), ale ty keď povieš sumu trošku pod, tak to zákazníka podvedome vedie k tomu aby ti to zakrúhlil dobrovoľne hore 😀 , dole ti to nik nezaokrúhli 😉 😀

ach babky, úplne najšťastnejšia by som bola, keby to bolo tak, že sa tým bez problémov uživíme a nemusíme sa trápiť a rozhodovať medzi zamestnaním alebo biednym zárobkom z tort, alebo to všelijako mnohé kombinovať a potom pracovať aj po nociach...

sikag
6. máj 2014

@halienka uplne s tebou suhlasim, myslim si je 11 je dobra cena. ja osobne nepoznam nikoho kto berie 15e. cenu pocitam tak ako pises 3,8 zaokruhlim na 40 a viem ze to je napriklad 26cm tak uz vzdy pytam za tu 26cm 40e a uz nevazim. rovno poviem ze takato bude okolo 40
mna to tiez velmi mrzi ze je to takto s cenou, tiez by ma bavilo sa tym zivit, ale pri tychto cenach je to tazke, stale to zvazujem....
@lucula73 no u nas to maju ako novinku 🙂 ale nenapadlo ma pozriet tvrdost. ja to beztak pouzivam iba na male torticky. ked mam poschodku dam skleny podnos alebo dosku. ale tak ja zase peciem vacsinou pre rodinu a okolie, takze sa mi to aj rychlo vrati.

ivahrdinova
6. máj 2014

Ahoj, přidávám dortíky z tohoto víkendu 🙂

akzuzs
6. máj 2014

@aduskatt 8 ečiek len v rodine 😀

aduskatt
6. máj 2014

@akzuzs ahaaaaaa 🙂

akzuzs
6. máj 2014

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
6. máj 2014

tak musim vam napisat k tym cenam...ja ratam rovnake sumy..rodina nerodina 😝 lebo ja vlastne robim len vselijakym kamoskam a znamym..a vlastne kazdy je niekoho znamy, no to by som bola nie ze v minuse ale hlboko v dlhoch 😝 😅
takze ja mam rovnaku sumu pre kazdeho, jedine pre moje deti , brata a rodicov peciem zadarmo 😉

ale zvazujem, ze aj od svojich deti si zauctujem co neviddiet 😀 😀 😀 😀 😀 😝 sak kto to ma zivit, ked zjedia smartu za kybel 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a teda torty vazim aj s podlozkou a tak uctujem vyslednu sumu 😉 a tiez vzdy zaokruhlim tie centy nahor a tak davam 😉 bo to sa nedaaaaa inak 😒

ono totizto su dva typy zakaznikov, bud je im jedno a dojde mi s 50-tkou aj ked ma platit 41€ alebo ma platit 41 a dojde so 40- timi a hladaaa tie drobne hladaaaa 😝 🙄 a tak to vzdy vzdam a poviem, ze to euro mi donesiete ked budete mat, a teda klop klop nastastie zatial mi vzdy kazdy zaplatil a nikto nic nedlzi 😉

a co sa postaviciek tyka, tak ja mam v cene max dve, ostatne si podla uvazenia douctujem 😉
a celkovo si podla narocnosti zdobenia zauctujem. akurat ze ja zatial nerobim moc kvety , tak nemam to az take narocne. 😉

maya30
6. máj 2014

@florentina ach moja, si zlata, ale teraz by si tu isto byt nechcela 😅 nabrala som si 13 ks a do toho mi maly zostal doma, boli ho noha, tak budem zajtra este aj po doktoroch behat ☹ v kuse mi zvoni telefon, od pondelka som odmietla uz asi 20 ludi, maly sa chce stale nosit na rukach, treba mi modelovat, no hroza...a k tomu by kazdy chcel tortu co najmensiu, prip. poschodove do 4kilo, takze chut do prace je nulova 🙄 Ospravedlnujem sa za vylevy, este mi do toho zapasovala aj tema o cenach co baby nacali, ale to tu nechcem verejne rozoberat, pravda je ze velakrat si hovorim ze tolko prace za to nestoji, na druhej strane si ludia myslia ako sa nabalujeme, fakt ma niekedy zamrzia reakcie od zakaznikov, keby ma to nebavilo tak som uz davno skoncila..

sisika
6. máj 2014

Ahojte,no k cenám za torty si dovolim vyjadrit aj ja-ale je to len moj nazor,nechcem nikoho kritizovat ani ovplyvnovat.... Myslim ze je obrovsky rozdiel medzi tortou komplet modelovanou,vytvorenou s pouzitim vlastnej fantazie a doslova s "dusou" autorky-a tortou vyrobenou vyhradne pomocou formiciek,kupovanej hmoty a podla vzoru.
Iste co sa tyka surovin a energii-tam su naklady rovnake,no tortarky ktore daju tortam nezamenitelnu pečať vlastnej fantazie si myslim zasluzia vacsie ocenenie.
A torty uz davno nie su len "kolace"-su to doslova umelecke diela.
Ja peciem kratko,som neskusena a zdaleka nemam na talent niektorych z vas,no ak je torta pre mna narocna a da mi "zabrat"-tak si vypytam. Cenim si svoj cas,robotu a namahu-a mali by ste si cenit vsetky...
Udavam ceny 12-14€/kilo podla narocnosti a upresnim podla konkretnej dohody. Cena je vzdy jasna a ked z mojej strany je nieco naviac-alebo menej,upravim cenu.
Potahovku robim doma.
Prajem nech sa dari kazdej z vas 🙂. S

silvikam
6. máj 2014

Ahojte. Klobúk dolu, tak ste šikovné. Máte úžasnú robotu. Ja teda nepečiem, iba ak bábovku a moravské koláče. Ale chcem Vás poprosiť ak niektorá z Vás piekla torku s vláčikom tomáš či by sem nedala foto, alebo aspoň odkaz na č. strany ak tu už taká fotka je, lebo vyše 6000 strán je moc na prezeranie. Syn bude mať v júli 5 r. tak mu chcem dať urobiť.Ďakujem.

nika1985
6. máj 2014

Ahojte neskusala ste prosim niektora robit maslovyk krem vecer a napr. rano ho vytiahnut preslahat a plnit da sa to lebo budem robit svadobnu a z toho vrchneho poschodia mi dost ostane o den nato budem robit inu a tam hore tiez chcu tu istu plnku len teraz neviem ci mam vzdy zarabat novu alebo mozem takto pouzit keby bola slahackova jasne ze robim novu ale toto bude maslove DAkujem moc za radu

silvikam
6. máj 2014

A prosím ešte o jednu radu. Žienky ako robíte prosím Vás ten pribináčikový krém s ovocím. A korpus je klasický kakaový? Ďakujem pekne.

lucianak
6. máj 2014

Neviete, aké veľké sú tieto vykrajovače??? Dali by sa použiť aj na poťahovku???
http://predskolak.eu/pomocky-k-modelovaniu/2650...
http://predskolak.eu/pomocky-k-modelovaniu/2649...

nika1985
6. máj 2014

@silvikam korpus aky ti tam chuti. A krem 0,5kg tvaroho makkeho, 2 smotany 33percentne, 1kysla a 2 vanilkove ole cukor podla chuti vsetko spolu zmiesat a pridavat ole.

adrika202
6. máj 2014

Tak sa pridám aj ja do diskusie o cenách 🙂 ja napriklad absolutne torty nevažim a teda ani nepečiem na kila..rovno zakaznikovi poviem že pod 30 eur nepečiem..a teda ceny mam podla velkosti torty a samozrejme zdobenia,ak chce modelovane figurky a co ja viem co navysujem cenu ..ale ja sa neprplem ze 2 eura hore dole ..u mna su ceny len 30 -35 -40 -45 a tak dalej..napriklad poschodku s priemerom 24 a 18 pod 50 ečok nerobim ..a zatial stale som sa dohodla s ludmi a kto si nechce zaplatit nech objedna inde a ja budem mat cas na deti 🙂

silvikam
6. máj 2014

@nika1985 ďakujem. A čo je to to ole? Ovocie?

nika1985
6. máj 2014

@silvikam puding bez varenia

silvikam
6. máj 2014

@nika1985 Jáj veď áno. A ovocie sa môže dať aj to mrazené z lidl, či aké dávate.

sikag
6. máj 2014

@maya30 pridem ti na vypomoc? 😀 😀 😀 😀 ze 11 torticiek - to mam ja za pol roka 😀 😀 😀

nika1985
6. máj 2014

@sticker k tom 5e to som aj ja pocula ze rbi lebo mne odkazali ze som draha ja teda robim za 10 a zaokrulhujem nadol podlozku neratam. Tak som odkazala ze dobre dajte si k nej ved pre mna lepsie urcite robi kvalitne a same maslo a este na tom aj zarobi a ze ona na tom nezaraba ze to robi z radosti. No neviem co je na tom pravdy ale chcela by som okostovat tu jej tortusu 😉neceni si sama seba.

sikag
6. máj 2014

@silvikam opytaj sa pana google "torta vlacik tomas" a najdes habakuuuuuk inspiracii 🙂
@nika1985 jasne ze mozes, ja robim vacsinou maslovy krem - len nechaj zmaknut, preslahaj a uplne v poho. je to asi najtrvacnejsi krem
@adrika202 uplny suhlas 😎

silvikam
6. máj 2014

@sikag Ďakujem, už som aj tu zopár našla pekných kúskov.

sikag
6. máj 2014

@nika1985 ved ale nie je rozdiel robit z radosti a zarobit ako robit z radosti a byt na nule nie? 😀 😀 😀 😀 ved ked zarobis mas este vaciu radost a robis este z vacsej radosti 😀 😀 😀 😀

akapulko
6. máj 2014

@luciahromadkova prosim ta ty si tu raz pisala na karamelovu plnku ze upalic cukor a do toho slahacka a mascarpone ale kolko toho cukru asi mam upalit??? 😝 😝 😝 😝 daaakujem

sikag
6. máj 2014

@lucianak tak to su ake ceny 🙂