• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. januára 2017 
@lucula73 Ja som naposledy tiež nelepila, len priložila. Vyzeralo to pekne, no pri odovzdávaní som si všimla, že sa to pri krajoch začína vlniť. No potom mi volali, že v ich chladničke sa to vyrovnalo. Tak tiež si začínam myslieť, že to je mojou chladničkou ako píše Aďka :unamused:
@evelin82 Najlepšie bude prelúskať od začiatku túto tému... aspoň prvých pár strán. A typy na krémy a korpusy sú aj v tejto téme:
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/?post=last
Väčšina z nás nie sme vyučené cukrárky :slight_smile:
12. máj 2014 o 06:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas dakujem ty lichotnik :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja som sa sice rozbehla, ale asi sa oxvilu opat zastavim :stuck_out_tongue_closed_eyes: do konca tyzdna bude jasno minimalne na najblizsie 3 mesiace. ale ozaj dakujem, moc si to vazim :wink:
@sticker ja to robim od oka :wink: ako vacsinu veci a potom si nadavam,ze si nepamatam ako som to robila naposledy :grinning: :grinning: :grinning:
12. máj 2014 o 07:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova Luci fotila si mobilom? skoda tej kvality foto :unamused:
12. máj 2014 o 07:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ja neviem.......ale to by predsa nemalo robiť....ja neviem akú chladničku majú iní,ale si predstav,že dám niekomu tortu v poriadku a jemu sa to stane v jeho chladničke tiež :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. máj 2014 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 chapem, ale nic ine ma nenapadlo, kedze mne sa nezvlnila a nepotierala som nicim, len prilozila na tortu a bolo to OK
12. máj 2014 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cherry1981
Ja davam vzdy slamky a podla vahy vrchneho posch aj spajdle do slamoek, samozrejme vrchna torta je na samostatnej podlozke :slight_smile:
12. máj 2014 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 no buduci tyzden idem aj ja robit prvykrat s tym obrazkom, tak mam tetaz stres z toho. Objednavala dom z nstortu, idrm im este nspisat, ze ako spravne aplikovst na tortu....
12. máj 2014 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 prenádherné tortičky ako vždy :slight_smile: ja som sa zamilovala do tej krajky na trojposchodke,aj ju mám kúpenú a vyskúšanú,no maturovala som pri lepení,lepila som alkoholom ,ke´d som potrela trošičku poťah lesklo sa mi to aj tam kde nemalo a keď som natierala alk.krajku zlomila sa mi v rukách-prezradíš mi ako ju lepíš ty?...a to nehovotím o tých spojoch-pre mňa sodoma gomora-ale čo už keď ju milujem :grinning:
12. máj 2014 o 08:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@govinda aj ja odtiaľ.už som napísala,čakám na odpoveď :wink:
12. máj 2014 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@govinda
@lucula73 kocky veru aj ja som mala tie obrazky z natortu, tak dajte vediet co odpisali...inak ja som lepila troskou pipingelu
12. máj 2014 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul prepac bola som dlho prec....
12. máj 2014 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka22201 ano to je pravda ze po alkohole zostanu stopy, preto natieram celu tortu :wink: hubkou navlhcenou v alkohole ana to nalepim krajku...prip. pockam kym sa torta trochu neorosi (zlepkavie) a vtedy netreba natierat nicim :wink:
12. máj 2014 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@maya30 dokonalé všetky a ta 3poschodka nádhera.
12. máj 2014 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps dakujem.. ja mam malého zlateho a dobruckeho.. klop, klop.. robim si ked spinka alebo lezi pri mne v kuchyni a hra sa.. ale ked zacne stvornozkovat, stihat nebudem.. :slight_smile::slight_smile:
12. máj 2014 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela ako vždy dokonalé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. máj 2014 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 Ďakujem za rady :slight_smile: ,tak dúfam že nabudúce to už pôjde lepšie :slight_smile:
12. máj 2014 o 10:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím jaké máte doma válečky - měla jsem původně z tupperware, chlap mi ho zlomil jak na něj tlačil, teď jsme měla od mamky dřevěný a včera mi ho vrazil do myčky - takže je totálně po něm :rolling_eyes: tak se dívám co kde nabízí a hledím na ty silikonové, ale ráda bych podle zkušeností - máte někdo doma nějaký ten silikonový a popřípadě jaký?
12. máj 2014 o 12:22  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verunkah zatiaľ mi to vždy vyšlo. Nameriam si kde mám stred korpusu a ako asi budú od seba vzdialené ďalšie dva horné body a odtiaľ začínam.
12. máj 2014 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper mám obyčejný dřevěný
12. máj 2014 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vepaga děkuju. Příště to taky budu muset lépe vyměřit a snad se povede.
12. máj 2014 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jper manžel asi nechce, aby si piekla, keď ti ničí valčeky :wink:
12. máj 2014 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jper ja len obyč drevený, umelé pošli kade ľahšie všetky. Takže poriadny drevený.
12. máj 2014 o 13:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, babulky kolko asi treba do torty 24,18,10cm pribinackovej plnky?
12. máj 2014 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper drevena klasika valcekova :slight_smile:
12. máj 2014 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper na poťahovanie mám klasický drevený, a na ozdoby keď potrebujem vyvaľkať málo hmoty mám malý silikónový z cukr.obchodu aj z číny ten má aj krúžky na koncoch, oba sú super
12. máj 2014 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem tvarohovu plnku (tvaroh, kysla smotana, cukor) na jedno poschodie okruhlej klasickej torty. Len neviem ci staci 250g alebo treba 500g tvarohu. dakujem.
12. máj 2014 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 @jakelina @aduskatt @mirinecka děkuju všem, tak nevím jestli zkoušet ten silikonový, protože ten můj je schopný zničit další :unamused: Mu nějak nedochází že se voda a dřevo nemají rádi :fearful:
12. máj 2014 o 17:24  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jper ja mam ten silikonovy a som spokojna, ale kocky vraveli, ze staci aj vodovodna trubka, ze velka spokojnost
12. máj 2014 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin Děkuju - no na fb mi další paní chválí ten silikonový, já musím mít ty rukojetě, mám problém s rukou a nemůžu dlaně položit na váleček.
12. máj 2014 o 18:17  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper to iste sa mi stalo, mm mi zlomil valcek z TW na smartlfexe a teraz pouzivam dreveny, ale mam aj novy TW, len to mam na take kysnute cesta a tak
12. máj 2014 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok