Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
12. máj 2014

@jper jaj ale ja mam ten silikonovy bez ruciek a este ten silikonovy strasne elektrizuje a pritahuje na seba vsetko

halienka
12. máj 2014

Ahojte babky, tak moje minulotýždňovky 🙂 Také trochu čudné obe, prvá pre dievča, ktoré nemá rado také tie typické dievčenské, že kvety a dievčenské farby, a chceli aby som tam dala 18 sviečok, tak som to nakoniec takto nejako vymyslela, dala som tam len jeden taký kvet-nekvet a pani bola veľmi spokojná chvalabohu, aj keď mne to až také úžasné neprišlo. Druhá na PSP pre 9 ročného chlapca, mala som požiadavku nejakým spôsobom tam skryť jedného šmoulu, pretože chlapec ich zbožňuje, tak preto je tam tak veľa kvetov, pod nimi a pod tou oplátkou leží šmoula a akože drží tú oplátku, len ho nie je vindo, možno trochu nohy zbadáte ak ich lepšie pohľadáte 😀

pipka
12. máj 2014

@mysiatkoo naaadhernaaaaaa vtacikovaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
12. máj 2014

@maya30 zena...na teba klasicky nemaaam slov 😕 😅 😅 😝
🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😀

ty mi len jednu vec povedz, ty aj stihas ze deti, domacnost, ist na nakup alebo sa vycikat? 😅 😅 😀 nemozneeeeee, sak ty nie ze chobotnica..ty musis byt stonozka/storučka 😀 😀 😀 😅 😎

klobuuuuuuuuuuuuuuuk dole majka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
12. máj 2014

@lamps kraaaaaasna, hned som si aj ulozila 😉 😎

pipka
12. máj 2014

@pristela no tebe uz snad ani nemusim pisat 😝 😀 sak ty uz víííš aj sama 😎 😀 😀 😀 😀
palec hore! 😵

lamps
12. máj 2014

@pipka 😵 😵 😵

pipka
12. máj 2014

inak teda som doma po 4 dnoch, no co vam poviem, paraaadne mi bolo, o tortach som ani nechyrovala 😀 😉

zato teraz uz šúlam požiarnika 😅 😝 😀 a to mala byt povodne tortička z misky, ze mačička...a taak som sa na nu tesila 😅 no oslavenec si to zevraj rozmyslel 😅 😝 😀

no sak jak moje decka...kazdy den maju v plane sto roznych tort 😅 😅 😀 😠 😀

luciahromadkova
12. máj 2014

@mysiatkoo ano evy nemam fotak len mobil.... tak aspon takto.... ale setrim uz... aj ked z ucitelskeho platu to rychlo nebude 😀

govinda
12. máj 2014

@lucula73 @maya30 tak zatiaľ bez odpovede z natortu.sk 😒 Uvidíme, možno to aj oni teraz zisťujú 😀 😀 😀

maya30
12. máj 2014

@pipka no jasneee stiham vsetko 😎 ono ten vekovy rozdiel medzi detmi je fajn, lebo starsi uz dohliadne, do obchodu chdievam, lebo muza niekam poslat... 😀 no a co som mohla som chystala uz od pondelka, ze som potom uz len potiahla, nahadzala ozdoby a bolo 😉 horsie bolo s malym ze nechodil na tu nohu a musela som ho prenasat na zachod, do postele a tak...este tyzden bude doma ale aspon uz prekrivka 🙂 dufam ze ty si vyoddychovana, taky reset dobre padne 🙂

pipka
12. máj 2014

@maya30 vyoddychovana som..ale teda letnych prazdnin sa neviem dockaaat 😅 😀 😀
asi ako kazda ucitelka 😀 😀 😝

matomi
12. máj 2014

@mamcas ja sa chystam na taku

lucula73
12. máj 2014

@govinda ani mne neodpovedali,som prekvapená,čakala som že dnes mi obratom napíšu 😝

lifinka
13. máj 2014

ahojky holky, přidávám dva dorty 😉

michaela3011
13. máj 2014

zienky nieco na pobavenie 🙂 pisala mi jedna mamicka (znama zo Slovenska), ze ci by si u mna mohla objednat tortu k jednemu roku a co by stala taka torta k jednemu roku... neviem, k takym tortam k jednemu roku sa robi specialny cennik??? 😅 pretoze ona to tak myslela 😅 tak som ani nevyzvedala, ze aku cenu by si predstatovala a rovno som jej napisala, ze uz nezijem na Slovensku... a prisla dalsia otazka 😕 ci by sa torticka nemohla poslat postou 😀 😀 😀 cele zle 😀 ale mileeee 😵 ale vsak dalo by sa, ci??? 😀

meo
13. máj 2014

@michaela3011 vzhledem k tomu, jak pošta se zásilkama zachází, tak by jí přišla rovnou punčovina, ne? 😀

michaela3011
13. máj 2014

@meo 😀 😀 😀 tiez ma to napadlo 😀 a keby som jej tortu zamrazila a tak poslala??? 😀 ale uz len ta predstava, ze postou by to vyslo pekne draho 😕 😀

jakelina
13. máj 2014

@michaela3011 dort se má rozmrazovat v lednici a ne někde v autě nebo na poště 😝

lokalistin
13. máj 2014

@michaela3011 jedna nemka posiela bezne torty postou, naokolo dava balony a vzdy dosla dobre, ale neviem, ci by som to ja jedla, hlavne v lete

lokalistin
13. máj 2014

baby nikto ste nerobili cerveno-zlte kombinacie?

lucianak
13. máj 2014

Ahojte, ak robíte mascarpone krém do torty, tak dávate aj ovocie, či len ten krém???

jakelina
13. máj 2014

@lucianak i ovoce

michaela3011
13. máj 2014

@lokalistin @jakelina moj priatel uz objednaval potraviny cez internet a prislo to postou, prislo to pekne zabalene a este to drzalo chlad... krabica bola vystuzena takymi sackami s gelom, ktore boli zamrazene... ale osobne by som nikdy tortu neposielala postou!!! 😖 to bolo len na zamyslenie aneeeeb na pobavenie ako niekto dokaze "jednoducho" rozmyslat 😉

lucianak
13. máj 2014

@jakelina Ďakujem a čo idem robiť tú kachľovú pec z keksov, tak to stačí pozliepať džemom, obtrieť maslom s cukrom a dať hmotu?

jakelina
13. máj 2014

@lucianak já slepuji nugetou

nika1985
13. máj 2014

ahojte nasa mala gulka bude mat meninky tak chcem skustit mascarpone plnku prosim na kolko vynde tato davka v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny. Na klasicku velku 26 ci menej? Plnim 2x dakujem moc za vas cas

sisaklenkova
13. máj 2014

@jakelina bezlaktozove v tom zmysle, ze tie vyrobky obsahuju normalne mlieko ale aj laktasan, co je enzym, ktory tu laktozu stiepi.. ale ked ma dieta zaroven alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, tak nesmie ani bezlaktozove vyrobky, moja mala nemoze ani tvaroh, ani jogurt ☹ takze o to tazsie sa cloveku vymysla.. a ked poviem, ze nesmie ani vajcia, ani psenicnu a raznu muku ☹

jakelina
13. máj 2014

@nika1985 já ze dvou dávek dávám do 26. Ale záleží kolik dáváš krému. Je toho 1,2 kila přibližně, tak to máš 60 deka na jednu vrstvu.

nika1985
13. máj 2014

@jakelina ok dik moc za odpoved urobim na skusku malu akoto bude chutit a uvidime ma tusim 20tku obrazok co som jej objednala tak to by mohlo vynst 🙂