• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. októbra 2017 
myslím diskuzi jak tam byly ty postupy, né album špatně jsme to napsala, děkuji :slight_smile:
14. máj 2014 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 úúúúúúžasne krááásne!!!
14. máj 2014 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin a ziadna sa ti nepacila? mne sa paci ta prva, jednoducha, cista, mozes pripadne pridat este zlte stencils alebo nejaku krajku vo farbe potahu.... cerveno oranzove robi krasne narodinove @lamps, skus nakuknut k nej
@petkamamicka tazko radit ked nevieme co je to co pecies stale :slight_smile: podla mojich skusenosti maju chlapi ine chute ako baby, takze mascarpone by som nevovolila. bud cokoladovu, alebo nejaku ovocnu-tvarohovu? korpus sa robi casto mramorovy v roznych obmenach, najdes ho tu aj so vsetkymi plnkami http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
a ako ju obliect tazko povedat - neviem ake mas naradie a co uz mas za sebou, skus napisat viac. mozno iba nejaku jednoduchu potiahnutu s jednoduchymi kvietkami a cislom?
14. máj 2014 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag akoze nieco mam vybrate, tiez som uvazovala nad stencilom, alebo krajkou, len som chcela, ci tu kocky nieco nerobili
14. máj 2014 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo WAU, nadhera. Kazdy jiny a oba taaak hezke.
14. máj 2014 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a moze sa zacat vypekat vo velkom :grinning: moja mamina mi posunula tieto receptury :slight_smile:
14. máj 2014 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
ahojte,tak tu poskromne pridám aj svoje ... od vás to má ďalekooo....mám čo zlepšovať... :sweat_smile:
ale sú to len pre moje deti a otca :slight_smile: takže v rodine
14. máj 2014 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@daria77 cim castejsie budes robit torticky, tym sa bude zdokonalovat :wink: uz teraz to mas pekne :dizzy_face: na zaciatocnicku mas moj obdiv :wink: palec hore... alebo radsej obidva :grinning:
14. máj 2014 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michaela3011 Ďakujem,toto nie sú prvé torty :grinning: ale pečiem len pre svoje deti,rodičov,takže len pre úzku rodinku :wink: ..obdivujem tu všetky šikovné žienky,ktoré pečú každý týždeň :slight_smile: ...ja som tento rok spravila len 4 torty a to pre svoje 3 deti a pre môjho otca a to okrem toho piva také trošku väčšie torty od 8-11 kíl,aby bolo pre celú rodinu :grinning: :grinning:
14. máj 2014 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
14. máj 2014 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daria77 tak tvoja rodinka ma sikovnu domacu cukrarku :wink: teba :grinning:
14. máj 2014 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a tu je torta s celou klapkou :grinning: :grinning: ...malý mi šlohol vrchnú časť a všimla som si to neskorooo..len je to fotené mobilom
14. máj 2014 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
Kocky, neviete mi tu dať nejaké linky na postup na horské kvety, alebo nejaké ukážky na tortach? Ďakujem.
14. máj 2014 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nellynka a jaké jsou horské květy??? :astonished:
14. máj 2014 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina horec, plesnivec alpinsky, ranunculus alpsky, napr. potrebujem kvietky co rastu pri hore Matterhorn :slight_smile:

Jedine neviem ako by som urobila ten horec. Neviem na co by som to mala nastoknut, aby sa pekne vytvaroval ten kalich. Plesnivec by som asi urobila z vykrajovacky a poprasila pras. cukrom, a ten ranunculus alpsky by som nejako zvladla. Popozerala som google, tak uz nemam z toho taku paniku. Ale neviem ako na ten kalich. Nevies mi prosim ta pomoct? Dakujem.
14. máj 2014 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nellynka plesnivec alpinsky ci ako sa vola das aj bez postupu :wink: :grinning: a s kombinaciou horca moze byt fajn :slight_smile: oba tieto kvietky nie su zlozite... co vsetko ma byt na torticke??? ak iba tieto kvietky a nejaky napis, tak kvietky by som dala po bokoch a napis pekne na vrch :slight_smile:
14. máj 2014 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nellynka zlatko já vůbec nevím, ty názvy ani neznám, natož abych věděla jak vypadají :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenom ranunculus, to je vše :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. máj 2014 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nellynka :grinning: asi som uz neskoro pisala :grinning: nevadiii :slight_smile: ten horec skus susit na kuzeloch z papiera :slight_smile: tie si lahko vyrobis doma :slight_smile:
14. máj 2014 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 Hore na torte maju byt skialpove topanky a po okrajoch dam tie kvietky, ako som pisala jedine ma uz trapi to, ako mam vyformovat ten kalich u Horca.
14. máj 2014 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 presne teraz ma napadlo, ze kuzel, aka telepatia :slight_smile:, dakujem aj tak velmi pekne!!!!
14. máj 2014 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina dakujem aj tak :slight_smile:
14. máj 2014 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73
@aduskatt
@govinda
dievčatá, vidím to tak, že idem robiť pokus s tým fondánom a dám vedieť. Mala som v mrazničke 2 maličké tortičky (len pre nás), idem ich potiahnuť (ja robím s PDT - snáď nebude aj v tom problém) mám aj dekorgel a budúci "mladý zať" mi nechal pár "výtlačkov fondánu" na skúšku, že nech sa pohrám :grinning: .
Tak jednu nechám vo "vlhkej" chladničke a druhú skúsim dať do krabičky a uvidím, či bude nejaký rozdiel.
Zajtra podám hlásenie :grinning: :grinning: :grinning:
14. máj 2014 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
zienky do masy na korpus som pridala viac cukru nez ma ist normalne :sweat_smile: lebo vsak si vravim, ze som uz velka a nepotrebujem stale pozerat do mojho zosita s receptami :angry: ebeeeenci, o 60g viac cukru a uz to je sladke presladkeee :angry: :grinning: no hadzem to za hlavu a do kremu nepojde ziaden cukor :sweat_smile: :grinning: cokolada je sama o sebe sladka :grinning:

tiez peciete stale s receptom po ruke??? :slight_smile:
14. máj 2014 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky, prosím fotopostup na dinosaura - figúrku, nejakú jednoduchú ktorú by som zvládla aj ja....veeeeeľmi prosííííím
14. máj 2014 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:Prosim prosim o radu. Idem robit karamelovu plnku s prazenymi lieskovcami. Raz som ju uz robila a lieskovce som pomlela, ale v plnke ich nebolo citit. Ako to robite vy? Pomeliete alebo posekate? A zamiesate do plnky alebo davate do nejakej medzivrstvy? Dakujem moc za odpoved :slight_smile:

Pekny vecer :slight_smile:
14. máj 2014 o 19:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas ja ich len posekám v spodnej miske od ponorného mixéra . Časť sa poseká a časť je jemná a to zamiešam :slight_smile:
14. máj 2014 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
14. máj 2014 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
14. máj 2014 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evicaka mám len jednu foto a kukni ku mne do albumu tu na mk mám tam tortuše s dinosauríkmi
14. máj 2014 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
dina? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. máj 2014 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok