Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ejkula
14. máj 2014

@aduskatt no ja mám len ten decorgel, neviem, či by sa to dalo aj s tým skúsiť?

govinda
14. máj 2014

@michaela3011 takže ten fondan len položíš na poťahovku a pod neho si nedávala zatiaľ nič? A držalo v pohode? Len si položila a ni pod neho a ani naň nič a výsledok bol dobrý? No uvidíme. Nevedla som, že je okolo toho toľko teórie 😀 Tak keď vyskúšaš s tým cukrom, daj info, ako to dopadlo.

michaela3011
14. máj 2014

@govinda robila som tortu flasku sektu... tak som mala na fondane vytlacenu etiketu... torta inak bola este malovana a tak som cakala kym zaschne... potom som iba prilozila obrazok bez toho aby som niecim potierala... supla do chladnicky a bolo vsetko ok 🙂 aj som tu tortu viezla hodinu do prace a prezila bez poskodenia 😀
pozri foto, obrazok pekne drzal ajked nebol polozeny na rovnu plochu... opät sa ospravedlnujem za kolaz 😀 😅 nehnevajte sa na mna kocky 😀 viem, ze ich nemate rady 😅

vlada111
14. máj 2014

@jakelina tá Rapunzel je fantastická, aké krásne šaty si jej ušila 😉

vlada111
14. máj 2014

@artepf zajac je geniálny

aduskatt
14. máj 2014

@ejkula urcite dalo

vlada111
14. máj 2014

@mysiatkoo tá legová je nenormálna

vlada111
14. máj 2014

@halienka náhodou je tá sviečková perfektná

vlada111
14. máj 2014

@mamcas to nerieš, to nemusí byť o spokojnosti, možno dostala o 1 euro lepšiu cenu 😝

jakelina
15. máj 2014

@vlada111 zlatko děkuji moc 😉

grasie
15. máj 2014

@ejkula @michaela3011 @aduskatt @govinda @lucula73 dievčatá ďakujem, že tu rozoberáte ten obr na fondáne, bo je to teraz pre mňa vysoko aktuálna téma. len teda tu riešite obrázky položené na torte, a ja zrovna ich potrebujem dať po stranách, bude mi to aj bokoch držať bez ničoho? lebo som uvažovala, že ako lepidlo použijem med, mám síce aj pipingel, ale sa bojim, že by sa to šmýkalo. výhoda je, že torta je na sobotu podvečer, tak fotečky a ostatné zdobenie by som dala až v sobotu doobeda, v piatok len potiahnem. môžem zvoliť aj takýto postup, či to tam mám radšej nacápať všetko hne´d?

grasie
15. máj 2014

@jakelina tá tvoja dlhovláska blonďavá je úplne úžasná 🙂
@artepf a ten tvoj zajko tiež, úplne jak živý 🙂

ejkula
15. máj 2014

@grasie môj laický názor je, že pokiaľ máš čas radšej to daj až v tú sobotu doobeda. Ja som zatiaľ kontrolovala moje pokusy v chladničke, no žiaľ žiaden rozdiel ☹ . Čo ma teda mrzí, lebo keď by sa jeden fondán zvlnil, tak by som s istotou vedela, čomu sa vyvarovať. Zatiaľ sú obe tortičky v poriadku a nič sa nevlní, tak uvidím ešte do večera 😉

tinucha
15. máj 2014

@grasie ja som obrázky dávala po bokoch stále len trošku potreté vodou a držalo. 🙂

angi81
15. máj 2014

dievčatá, poradíte, ako mám pripevniť na tortu potiahnutú fondanom umelohmotnú nevestu, aby nespadla? Stačí jedlé lepidlo? Ešte som také nerobila. Dik!

halienka
15. máj 2014

@vlada111 ďakujem 😵

sikag
15. máj 2014

@mamcas a co si jej dala cenu 15e za kilo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie, iba zartujem. neber to osobne. teraz uz pecie vela ludi, mozno fakt iba nechce cestovat naviac, asi ma vela upratovania 😀 😀 😀 a mozno sa po tej skusenosti vrati 😉

pristela
15. máj 2014

@michaela3011 tu flasticku mas naaadherne vytienovanu, mnamkova 😎 😎 😎

henny
15. máj 2014

Ahoj holky, moc moc prosím- nemáte nějaký dobrý recept na krém na muffiny??? Já jsem našla jen z cukru a másla,tak chci vyzkoušet i něco jiného🙂

grasie
15. máj 2014

@ejkula tak budem čakať na info 🙂
@tinucha krásna tortička, taká veselá a ´dakujem za radu 🙂
@michaela3011 som si až teraz uvedomila, že tá tvoja fľaška neni inšpi z netu, geniálna je 🙂

grasie
15. máj 2014

@henny ja som dávala na mufinky šľahačku s tmavou čoko + mascarpone, a krásne to držalo tvar aj po hodinách mimo chladničky 🙂

henny
15. máj 2014

@grasie a tu čokoládu jsi rozpustila y vmíchala do té smetany s maskarponem? A bylo to sladké? Budu to péct do školy pro děti,tak to zkusím🙂

grasie
15. máj 2014

@henny rozpustila som si čoko v šľahačke, nechala vychladnúť, vyšľahala a primiešala mascarpone. môžeš pridať aj cukor, ja som nedávala.

michaela3011
15. máj 2014

@pristela dakujeeeeem 😵 hned si mi spravila krajsi den 😀 😅

henny
15. máj 2014

Jeee, díky 😉

mysiatkoo
15. máj 2014

@puckalucka @vlada111 dakujem 🙂

chvapilu
15. máj 2014

ahoj vkládám dnešní dortíky - ovocný je s malinami a harlekýn chtěla jsem zkusit v bílé verzi,a moc děkuju za milé pochvaly minulých dortů,moc mi to potěšilo

mamiaigi
15. máj 2014

Sikulky prosím vás piekli ste už torticku zo špaldovej múky? Máte s ňou nejaké skúsenosti? Ďakujem vopred za rady.

ejkula
15. máj 2014

@mamiaigi ja som piekla (bola pre diabetičku) . Robila som podľa klasického receptu, chuťovo bol veeeeľmi maličký rozdiel. Bola akoby trošku "ostrejšia" - suchšia 😅 neviem, ako to napísať, ale robilo sa v pohode 🙂

sticker
15. máj 2014

Babenky prosím vás, môžem dať do pribináčkového miesto vanilkového ole kokosové? Zmení to výrazne chuť, či škoda ho míňať a dám klasické? Nemáte skúsenosť? 🙂