Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
15. máj 2014

@sticker zmeni to chut na kokosovu 😀 a ano bude ho tam isto iste citit

sticker
15. máj 2014

@pristela No to som rada, lebo chcem skúsiť novú chuť 🙂 Tak idem nato 🙂 Ja viem, že je to divná otázka, len ja sa bojím skúšať nové veci 😝 😀

lokalistin
15. máj 2014

@govinda mne sa doteraz tiez vzdy zvlnil obrazok na fondante

govinda
15. máj 2014

@lokalistin hm, takže lepšie jedlú oblátku nabudúce ako ten fondant? 😕

adrika202
15. máj 2014

k tým obrázkom na fondane , moja skusenost je ze ked sa prilepi decor gelom alebo teda cimkolvek tak navlhne a zvlni sa..ked sa da len tak na sucho tak drzi uplne v pohode ....a nic sa s nim nestane 🙂
a pridávam aj moje dve teraz odovzdané ,na oboch je fondanovy obrazok ,podlepeny smartom a teda len som to dala na vyvylkany smart ,presla žehlickou orezala a v pohodicke .. ta červeno biela je pre buducu záchranarku , kamion pre vodiča kamionu čo vozi drevnu štiepku a pilinu ,ak by teda nebolo jasne čo znamena ten bordel okolo 😀

tasha12
15. máj 2014

@sticker ja som minule robila pre kamosku na oslavu prave plnku s kokosovym ole a dala som tam este aj struhany kokos a aj nastruhanu horku cokoladu. Plnka bola fantastickaaaaaa!!!!! ako ovocie som dala mrazenu lesnu zmes, tak nam chutila, ze aj na nasu rodinnu oslavu ju planujem urobit. Uz sme asi prejedeni tej vanilkovej pribinacikovej🙂 a kedze zboznujeme tvaroh, tak toto je vyborna kombinacia. My odporucame🙂

lokalistin
15. máj 2014

@govinda neviem oplatku som nemala, ale myslim, ze fondant by mal byt lepsi

govinda
15. máj 2014

@lokalistin no budúci týždeň robím tortičku s fondantom, tak zreferujem moje skúsenosti 😀

govinda
15. máj 2014

@adrika202 dík za info, nebudem dávať pod fondant nič a ani navrch nič si nedávala?

sticker
15. máj 2014

@tasha12 Zase blbá otázka - tú postrúhanú čoko si tam už len voľne zamiešala, či šľahala spolu s tým?

adrika202
15. máj 2014

@govinda nie nič 🙂

jjaninas85
15. máj 2014

Můžu dát pod potahovou hmotu máslový krém ze salkem?Nerozteče se ta hmota?

jakelina
15. máj 2014

@jjaninas85 můžeš

tasha12
15. máj 2014

@sticker 🙂 cokoladu som tam dala az na zaver, ked som uz vsetko mala vyslahane. Nechcela som aby sa mi ta cokolada pri slahani roztopila, ale aby ostali iba take spruzlinky. Takze som ju vmiesala rucne na zaver. Kamoska zboznuje kokos s horkou cokoladou, preto som to tak mixla a chutilo.

mysicka3703
15. máj 2014

Tortičkárky pridávam pár mojích prvých tortičiek.Nie sú dokonalé (- venujem sa tomu len 2 mesiace), ale dúfam že jedného dňa budem taká šikovná, ako VY!!!! 🙂

govinda
15. máj 2014

@adrika202 ďakujem za odpoveď a info 🙂
@mysicka3703 krásne tortičky všetky a tá prvá, čokoládová, super. Ja stále obdivujem tú čokoládu okolo ... ako to robíte, žienky?

pipka
15. máj 2014

nooo, dobojovane, dve chore deti, chora mama, no slasť, čo vám budem hovoriť 😖 😅
narodeninovú som si konečne spravila sama pre seba 😵 hore motýlik nemal byť, ale Hanka rozhodla, ze MUSÍ tam byt 😅 😅 😀 tak je tam 😝
ak by vasmu estetickemu citeniu vadil, tak ospravedlnte moje dieta 😀 😀

inak dnes som mala den, vam poviem...krajka na 6-ty pokus 😠 😝 😝 🙄 😅

za námet na poziarnika dakujem Majka @jakelina 😉

pipka
15. máj 2014

boze sak fotky 😀 😀

ejkula
15. máj 2014

@aduskatt @govinda @lucula73
@grasie
Dievčence, podávam hlásenie:
Asi to zas zamotám, ale moja skúsenosť je taká, že obrázky som celé podlepila Modecor gelom. Nezvlnilo sa nič. Ani ten, čo bol voľne v chladničke (vo vlhku), ani ten, čo bol v krabičke (uchránený od vlhkosti).
Okrem toho som na boky ešte dala také odrezky z fondánu, ale tie som podlepila len na troch miestach, čiže nie celé, uhladila a výsledok je, že po 24 hodinách sa fondán mierne odul v tých miestach, kde nebol prilepený pevne gelom. Čiže sa zvlnil. Dal sa samozrejme pekne zatlačiť na tortu, ale stále sa to odliepalo. Môj záver z toho je, že pokiaľ je poťahovka dostatočne "vlhká" na to, aby prilepila fondán, tak sa odúvať nič nebude. Ale ak je tam suchší kúsok (možno viac Solamylu), tak to môže "odskočiť". Samozrejme je to len môj názor a moja skúsenosť s konkrétnym druhom fondánu.
A ešte ma dievčence večer vyprovokovali 😀 (myslí, že to bola
@aduskatt a
@michaela3011 ) a skúsila som ešte kúsok aj z vrchu potrieť gelom. Ale je fakt, že farby sa mierne (skutočne len trošičku) akoby rozpili. Neroztieralo sa to nejak, ale mne sa to nepáčilo a i na druhý deň to bolo lepkavé.
A ešte posledná vec. Určite tá tortička, čo bola v krabičke nebola tak vlhká a aj fondán, keby sa zvlnil, dal by sa myslím pekne vyrovnať. Ani farby sa nerozotierali (a to sme skúšali "šúchať" vrch poriadne 😀 ). Tá druhá tortička bola vlhkejšia a keď sme skúšali pošúchať vrch, tak sa farby mierne rozpíjali.
Nehnevajte sa, že som Vám podala hotovú slohovú prácu, ale možno snáď niekomu "moje pozorovanie" pomôže. 😅 😵

aduskatt
15. máj 2014

@ejkula no ja sa urcite nehnevam, je to uplne super, ze si si dala s tym robotu a za mna velke dakujem🙂)

ejkula
15. máj 2014

@aduskatt 😀 tento týždeň nepečiem (všetci sme na atb.), tak moji chlapi boli nadšení, že zas môžu pojedať 😀

luciahromadkova
15. máj 2014

dievcata prosim robili ste nikto stvorec, obdlznik torta s krajkou a kvetinkami....bodla by inspiracia pre zenu k 50- narodeninam nieco pekne decentne.... nemozem sa k tomu dopracovat...
nechcu poschodku, chcu pre 20 ludi, takze asi skor stvorec, obdlznik, aby sa lahko krajalo....(aj ked ja by som radsej oval, kruhy....)
dakujem pekne....

vlada111
15. máj 2014

@jakelina máš krásnu prácu, musím len chváliť 😉

mamcas
16. máj 2014

@sikag @vlada111 dakujem za podporu, ste super 🙂 uz som sa z toho vyspala, ale zamrzelo ma to... ale je pravda, ze ked brala prvy krat mala to o dva domy dalej 😅

lucula73
16. máj 2014

@ejkula tak ja som urobila tiež pokus,lebo obrázky som mala vytlačené dva a z odrezkov som skúšala...........a presne ako píšeš,kde bolo málo gelu sa odulo...dens idem robiť,teda zajtra dám obrázok,riadne natrem a uvidím..ideme neterke vinšovať,tak určo sa to aj hnedď zje 🙂
vďaka za info 😉

viera6
16. máj 2014

Ahojte,mam k vam prosbu prosim vas ako sa robia 2D obrazky ?dakujem

meo
16. máj 2014

@viera6 vyválíš, necháš obschnout a vyřežeš 🙂

govinda
16. máj 2014

@ejkula za vsetky tvoje pozorovania velmi pekne dakujem, mile od teba, ze si si dala s tum taku robitu. A ten decor gel, to je ti iste, co uz spominany pipingel? Uz vdaka tvojmu prispevku viem, ze tortu zakryjem krabicou. Mna ta torta caka o tyzden.
@lucula73 tak potom tiez cakame na referencie.

mia114
16. máj 2014

ahojte, moje dnesne torty aj ked s chorimi detmi doma, mickey som sa inspirovala netom.

nika266
16. máj 2014

Tento týždeň dokončené