Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
16. máj 2014

@99deni gelové barvy jsou křiklavé a pokud má ráda i třpytky a takové ty čačky, tak to se dá taky koupit. Jedlé různé barvy

pristela
16. máj 2014

@ikula2 drzim ti palcoky , neboj bude dobreee, ja som taky mala minuly vikend kazdu jednu plnku som potentovala,dalsia sa mi zas zrazila, z osmych slahaciek + xy cokolady 😠 u nas obchod nikde tak moj musel bezat do mesta , no prosto uuuzasne sa mi darilo 😝 ..aaale ono sa to neoplati stresovat kvoli tortucham,neboj sladke budu a aj pekne ,daj cafe a vyloz nohy hore 😉 / kazda vyslahana slahacka ked je vonku z chladnicky tak po case "stečie" 😉 /

ivahrdinova
16. máj 2014

Tento týden jen jeden dortík...holky prosím vás, jsem strašně levá na figurky a potřebuji je natrénovat, nemáte tip na nějaký postup, podle kterého bych lidskou postavu mohla zvládnout i já? 😀

zuzka7512
16. máj 2014

dievčatá,aký poťah môžu bezlepkáči???ďakujem...

jper
16. máj 2014

@zuzka7512 PME a brzy bude smartflex bezlepkový 😉

michaela3011
16. máj 2014

@lokalistin jeeeeej to sa uprimne s tebou tesim 😵 😵 😵

lokalistin
16. máj 2014

@michaela3011 diky, no uvidime, ci z toho nieco bude 😉

jper
16. máj 2014

Tak moje tvorba, teda to počasí mě štve doma to nešlo nafotit - fotky jedna horší jak druhá. U toho Timmyho, paní chtěla původně jen postavičky bez dortu, že všechny dycky šly slepicím, tak jsem jí ukecala, že jí udělám prťavý, ať zkusí - nevěřila jsem, že by ten můj slepicím šel. Dort i s postavičkama vážil 1,16kg a paní už psala, že nadšení obrovské a opravdu všem chutná, tohle mě těší - musela jsem se pochválit :D Ale teda pes s tou kočkou mi fakt dávají zabrat, ne a ne je vychytat 😒

lokalistin
16. máj 2014

Kocky robili ste niekto tortu pre dvoch surodencov dievca a chlapca jedna ma byt kombinacia babiky a cars a druha Kitty a bob stavitel-to asi nejak dokopem, ale babiku a cars nemam sajnu

jper
16. máj 2014

@lokalistin cars se dá, ale teda bábiku - to bych odmítla i udělat 😉 tohle je pro mě nejvyšší level :D

jakelina
16. máj 2014

@zuzka7512 bezlepkový je WI a nebo udělej MMF

mishulle
16. máj 2014

holky prosím, nedělala jste některá frézie?

torticka40
16. máj 2014

detska torticka 🙂

puckalucka
16. máj 2014

@mysiatkoo Dortik je uzasny. Jiny a krasny,barevne kombinace se mi velmi libi.

puckalucka
16. máj 2014

Dortikove kralovny 😉 , zacinam hledat inspiraci na dortik pro naseho 5-ti leteho Matyska, chtela jsem Vas poprosit jestli nemate ulozene nejake fotecky dortu se Spidermanem, za kazdou jednu moooc dekuji.

marianabila
16. máj 2014

moja prvá torta na objednávku... 🙂 -presne podľa požiadaviek... 😵

michaela3011
16. máj 2014

@lokalistin sprav tam dve auticka na startovacej ciare a babika ich akoze odstartuje 🙂 len ju nerob prudko eroticku kedze to ma byt pre deti 😀 😀 😀 po mne ak bude niekto ziadat kombinaciu, tak to zatrhnem 😠 😀 pri samom vymyslani sa najviac namakas 😀

vlada111
16. máj 2014

@mysiatkoo krásnunká, je super, ja tie typické nemusím 😉

pristela
16. máj 2014

@mishulle http://tortyodmamy.sme.sk/frezia-pomocou-vykraj... ja robim podla tohto postupu,vykrajovacku taku original nemam,som si "sploštila " do toho tvaru nejaku co som nepouzivala /kovovu/

ejkula
16. máj 2014

@govinda no Aďka (aduskat) spomínala, že ba sa to malo s tým dať, takže skús. Tiež je to gél, len to má možno iného výrobcu a môžno inú cenu 😀 . Mne to doniesli aj s fondánom, takže lepšie poradiť neviem 😖

nika1985
16. máj 2014

@marianabila ak mozem poradit nedavaj tam ten papierovy ozdobny obrus ci ako sa to vola ved tam mas krasnu podlozku papier sa iba zbytocne premoci a bude sa to zle krajat plus tortusa by krajsie vynikla bez toho. Inak je peknucka

ejkula
16. máj 2014

@grasie no toto Ti už fakt neporadím, lebo ten fondán, čo mám ja ani zďaleka nie je ako handra. povedala by som, že keby som ho teraz odlepila, asi by zostal aj rovný, pevný . Neviem skutočne 😢

elamaslakova
16. máj 2014

Pridávam kabelku LV pre dcérinu kamarádku , cestuje až do Nemecka dúfam, že cestu prežije 😉

pipka
16. máj 2014

@puckalucka ja mam nejakych poukladanych, paci sa 😉

moicka
16. máj 2014

moj boj s prvymi topanockami 😅 😅 😅

tasha12
16. máj 2014

PROSIIIIM PEKNE, raz ste tu pisali niektore, ako urobit s potahovkou (mam SV), aby rychlo stvrdla. Myslim napr cislo na vrch torty. Ak si spravne pamatam, tak mikrovlka 10 sekund a potom mrazak... A skusala som, a vobec mi to nejde. Akonahle som po hodine vybrala z mrazaku, tak ako sa rozmrazil, bolo to zas makke. A to potrebujem zajtra dcerke na tortu na vrch, a som nestihla cez tyzden skor urobit. Pomoooooc. Sa mi zda, ze to tu riesila ochotna radkyna @jakelina 😀

michaela3011
16. máj 2014

@tasha12 ja dam na 15sekund do mikrovlnky a potom na hodku do mrazaku 😀 dnes som tak tiez robila... ked som vytiahla z mrazaku, tak sa to trosku zarosilo a prave som to kontrolovala a je to tvrde ako kamen 🙂 este som nadavala, ze som tam zabudla sparatko zapichnut 😠 😀

mamcas
16. máj 2014

@tasha12 ked to potrebujes na zajtra, urob a nechaj do rana na vzduchu 🙂 ja vzdy tak robim a stvrdne v pohode 🙂

tasha12
16. máj 2014

@michaela3011 prosim ta a ake to bolo ked si to vytiahla z mikrovlnky? bolo to velmi horuce? lebo som rozmyslala, ci som to nahodou malo zohriala.
@mamcas praveze sa obavam, ze nestrdneiba na vzduchu , mam to dost hrube a velke, to je obrovska jednotka na velku dvojposchodovu tortu. Som to mala taposa urobit zaciatkom tyzdna.

Idem skusit opat mikrovlnku. Dakujem pekne za odpovede, tak postup som si dobre pamatala, idem hladat, kde je hacik🙂

michaela3011
16. máj 2014

@tasha12 no bolo to teple 😕 😀 ked som robila vo formicke nieco, tak sa mi par krat stalo, ze som to tam pozabudla aj na 30sekund 😅 😀