Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
16. máj 2014

@tasha12 z akej hmoty to mas urobene, malo by to vyschnut do rana

michaela3011
16. máj 2014

@tasha12 skus este raz tu mikrovlnku a nechaj to v mrazaku aspon pol hodku pre istotu 😉 a ak sa ti da, urob si este jednu jednotku a tu si daj do nejakej krabicky s ryzou... ta by mala vysat vlhkost z hmoty a do rana to mozno vyschne 🙂 ale to ti nezarucujem 😅 to som este neskusala 😅 ale do zalohy mozes skusit 😀 😅

chvapilu
16. máj 2014

hezký večer vkládám dortík pro 40 dámu přesně podle předlohy,No co dodat jsou asi hravý

timuss
16. máj 2014

Harlekýn pre babičku k meninám 🙂
@chvapilu ďakujem za recept, za inšpiráciu aj za rady, bola vynikajúca 😉

jakelina
16. máj 2014

@tasha12 ne mražák ale lednice

nika1985
16. máj 2014

ahojte DAKUJEM velmi za pacitka a tu este jedna plus pracovne ja uz nemusim nic robit starsia vykrajovala a mladsia si vyberala hmoty 😉 Pre nasu hviezdicku na prve meninky. Skusala som mascarpone uz sa zajtra na nu tesim

gumkacka1
16. máj 2014

ahojte, davno som tu nebola, lebo som nepiekla, ale teraz by som potrebovala poradit. mam robit tortu otvorenu bibliu na konfirmaciu. len neviem, co mam na tu otvorenu knihu napisat a ako to tam napisat alebo co by ste tam dali vy? dakujem 🙂

nika1985
16. máj 2014

@chvapilu prosim ta co je to za abecedu?

chvapilu
16. máj 2014

@nika1985 je to vyhazovací dělá se sní úžasně http://www.eshop-lilie.cz/detail/4999307/velka-...

govinda
16. máj 2014

kočky, tak dávam foto svojej torty, ale lspokojná nie som ale že vôbec, vôbec 😒 Zadanie bolo jednoduchý mimozemšťan pre chlapa, čo nejmenej farieb a bez rôznych okrás, tak tam ani fantázia 😒 A keďže cez deň v robote, potom s malou, tak som natierala maslo s cukrom okolo šiestej večer a o desiatej som poťahovala, chladnička silnejšie pustená, aby mi to rýchle stuhlo, potom som zabudla na to, že som ju silnejšie pustila, tak sa mi to celé dosť orosilo v tej chladničke, teda už potiahnutá torta 😒 Teraz som dala tortu do krabice, aby som ju troška od vlhkosti uchránila, no uvidím. To sa fakt dosť obávam, ako bude vyzerať tá torta s jedlým obrázkom o týždeň 😒

govinda
16. máj 2014
lokalistin
16. máj 2014

@jper no ja to asi tiez nedam,kuknem zajtra asi nejaku hracku 😉

lokalistin
16. máj 2014

@tasha12
@michaela3011 baby ja som minule chcela tiez vyskusat tento trik v mikrovlnke,dala som si list na drotik a reku supnem ho do mikrovlnky, nech rychlo vytvrdne-samozrejme som si neuvedomila ten drotik,supnem to do mikrovlnky zrazu to zblklo,smradu v celom dome a ja som sa rehotala,jaka truba hlupa som,tak som to nechala schnut na vzduchu
tasha urob jednu jednotku extra a nechaj ju v miestnosti,kde kuris nie daleko od radiatora,zajtra bude vyschnuta

lokalistin
16. máj 2014

@timuss aj ja poprosim recept na toho harlekyna,alebo je uz v dvojke?dakujem

jper
17. máj 2014

@lokalistin jo jinak jsem si všimla, že už je silikon.forma na mcqueena, kdyby se ti nechtěl modelovat 😉

adrika202
17. máj 2014

pridávam dalšie tohtotýždnovky a mám fajront 🙂 pekný víkend dievčatá 🙂

halienka
17. máj 2014

@adrika202 jéj, tie korytnačky sú milunké, hneď si aj ukladám 😵 😵 😵

adrika202
17. máj 2014

@halienka Ďakujeeeem 🙂

jakelina
17. máj 2014

@adrika202 krásné je máš

jakelina
17. máj 2014

Tak moje, všechny nadiktované, tak mě to ani nebavilo. Však to znáte, když něco děláte opakovaně a nebo podle předlohy.

pipka
17. máj 2014

@jakelina krasne, ale ten klobuk ti vysiel 😉

karlinka22
17. máj 2014

Ahoj sikovne "dortarinky", musim vas pochvalit za krasne dortiky, chci delat dcerce k narozeninam dortik, prvni potahovany, potrebovala bych poradit, budu delat zamek pro princeznu a potrebuju udelat veze,ale nechteji se mi delat z hmoty cele, nekde jsem videla takovou odlehcenou hmotu z burizonu, nemate receptik? myslim, ze z puncoviny by mi to asi nedrzelo, a jak se s tou hmotou z burizonu dela? nemam mikrovlnku na nahrati, tak jen kvuli vytvarovani, dekuju moc za rady 🙂 veze budu delat z korpusu,ale potrebuju ty spicky 🙂 doufam, ze me chapete strechy, jo a z kornoutku se mi to nelibi, je to moc uzke a vysoke .-)

daniela09
17. máj 2014

už mám veget

mirinecka
17. máj 2014

nádherné tortičky zas pribudli, pridávam aj ja moju :D

grasie
17. máj 2014

@govinda a šak ve´d je super, jednoduchá, ako si želali 🙂 ja by som v tomto prípade bola s fantáziou na nule.
@adrika202 tie korytnačky sú roztomilé 🙂
inak info k obr na fondáne, takže lepila som troškou vody, nepodliepala smartom, bo sa mi to zdalo moc hrubé a aj tak mi to tam nechcelo držať len tak, celkovo práca úplne v pohode, a jak som sa toho bála. torta bola potom hodinu v chladničke, na zadnej strane kartón a žiadne deformácie, už som ju odovzdala, večer ju znova uvidím, tak som zvedavá, či prežije bez ujmy. @ejkula

tak a tu je tá moja "nádhera" 🙂 nadiktované - čb fotky, biely poťah, červené rámiky, doplnky som si vymyslela ja takéto, bo chlapci budú mať červenobielych prúškovaných motýlikov. akurát, že sú z toho mašle, aj to vyšla ako finálna až ich 4 verzia. celkovo sa mi nedarilo, má kopec chýb, je krivá, hrbolatá, mala som aj málo času, šak kopec detí + práca, málo spánku, no ale švagriná bola nadšená, ešte dúfam, že bude nadšená aj ke´d ochutná 😝

zuul
17. máj 2014

dievcata krasne torty, nadherne. tu su moje

zuul
17. máj 2014

Dievcata ktora ste robili MEGA poschodku, ze 13kg. hodte mi pls cisla korpusov....
a kde objednavate MEGA tvrdu podlozku? dakujem!!!

ikula2
17. máj 2014

@zuul tie mafinky su uplne rozkosne

Pridam moju lego movie, teda lego pribeh, este som ju dorabala a dala tie kruhy do priestoru, na fotke to este nie je 🙂. Tak uz len ticho trpnem a duufam ze budu spokojni a ze sa bude dobre krajat.

grasie
17. máj 2014

@zuul tá moja na tebou môže mať cca 12-13 kg, nevážila som ju, ale bola ťažšia jak moja dcéra, ktorá má 11 kg.
robila som priemery 30-24-18, ale je tam aj ovocie a v dolnej pudingovomaslová plnka, čiže aj to mohlo dosť pridať na váhe. s podložkou ti nepomôžem, mne ju drahý urobiil z nepotrebnej poličky
inak krásne tortičky, tá s bábenkom je úplne úžasná 🙂

ikula2
17. máj 2014

@zuul ja som robila a podlozka bola polystyrenova a pod nou plastova na nozickach