• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. januára 2017 
17. máj 2014 o 19:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a tu je :wink:
jednoduchá
17. máj 2014 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@govinda :unamused: no ja som písala skutočne len svoju skúsenosť, ako to mne vyšlo. Ja neviem, možno je aj rozdiel v tom fondáne. Tento, čo mám ja doma by mal byť od niekiaľ z B.Bystrice. Tak skutočne netuším ??? Práve preto som robila doma pokus, lebo o dva týždne idem robiť aj ja naostro, tak aby som si vedela potom dať rady, že čo s tým.
17. máj 2014 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a oblátka mi praskla a mašľa je vovnútri od solamylu :grinning: :grinning: :grinning:
aaach jaj, neva :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. máj 2014 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@macamac potri mašlu trochu olejom a bude krásna bez solamylu :grinning: a inač krásna torta
17. máj 2014 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Teda ženy, chtěla jsem se pochlubit svojí prvotinou. Nikdy jsem marcipánové dorty nedělala, ale chtěla jsem se vybláznit. No nic, tady to neoceníte :slight_smile: Máte úžasné dorty!
Poraďte prosím. Co mám udělat, aby přes noc marcipán na boku dortu nezměkl? Namazat marmeládou? Nebo krémem? Je naplněn směsí šlehačky a tvarohu a přesně v těch místech to zlobí... Díky za radu.
17. máj 2014 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@jitavlad pod potah maslo vymiesane s cukrom:slight_smile: urcite nie slajhacka, tvaroh a podobne:slight_smile:
17. máj 2014 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Niečo prekrásne
17. máj 2014 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadulka271 ďakujem za radu aj pochvalu :wink:
aj za páčitká kočkám :slight_smile:
17. máj 2014 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky mooooooooc dakujem za pacidla aj pismenka, ste fakt uzasneeee :wink:
Inak mne trva "kratsie" ked mam viac tort naraz ako ked sa piplem s jednou-dvomi :unamused:

@sikag si bozskaa,kujeeem :wink: nee nemam zlepsovak,ale zdravotne problémy / odchadzaju mi zapastia :frowning2: / ma donutili kupit airbrush :wink: mal uzasnu cenu a chcem ho hlavne na to aby som mohla vsetky torty potiahnut na bielo ,cize odpada vmiesavanie farieb do velkeho mnozstva hmoty,co ma ruky desne bolievali :unamused: uz mi chyba len taky stroj-lis , na valkanie fondanu :grinning: :grinning: :grinning:
17. máj 2014 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela víš co, zrovna jsem se dívala v Lídlu je ten stroj na vyvalování těsta na nudle a říkám si, že bych taky ocenila na velké plochy. Já už většinou dělám ze Smartu a nebo z pravého marcipánu a ten Smart je fakt makačka to vyválet. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten pravý je takový měkčí, ten jde v pohodě.
17. máj 2014 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela neuveritelna si!!! Kazda jedna je perfektna! Palec hore :sunglasses:
17. máj 2014 o 20:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jitavlad na povrchu se musí dort potřít krémem z másla.
17. máj 2014 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jo, no ja na to pozeram ked su v telke/TLC/ tortove programy tam ho maju taky velky, ale je pravda ze farby zapracuvavaju aj oni stale rucne a aj velke plochy valkaju rucne ,cize ten lis aj tak nieje moc velky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zas , co si budeme vraviet, oni na to maju lidi, co im to robia
17. máj 2014 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela bomba a to si este chodila do prace?? Uplna nadhera
17. máj 2014 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 kujem :slight_smile: nooo,ja mam pracovnu doma, cize som mohla odbehovat ku tortam , i ked ked niekomu poviem ze makam z domu tak to chapu, ze mam casuuuu a casuuuu :confounded:
17. máj 2014 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela sak a nemas? nahadzes do photoshopu a mas vystaraneeeeeeeeeeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. máj 2014 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. máj 2014 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela tak teda ty si carodejka :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: naaadhera :wink:

inak dufam, ze nemas nic proti ludom narodenym v maji :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
lebo inak by som sa musela tento mesiac hned druhykrat rozviest :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. máj 2014 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela aj Ty rano vstanes, das kavu, pol hodinky pracujes a ostatok spis a robota sa robi sama? to poznaaaaaaaaaaaam, u mna to isteeee
17. máj 2014 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadulka271 torticky krasne, ale mas tam chybu :wink: krstna sa pise s T, lebo je to KRST a nie KRS :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: vela ludi sa v tom myli, ale mne to skratka vadi..najma na torte :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: prepac, ale som ucitelka :sweat_smile: :grinning:
17. máj 2014 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@govinda zvrchu obrázky nepotieraj, rozpíja sa to, mne to len tak na sucho nechcelo držať, tak som trošilinku potrela vodou a tak lepila, je pravda, že som dávala malinké obrázky, veľké neviem, ako sa budú správať v chlade.
a tá torta moja fotková je práve tá poschodka bielo červená :slight_smile: .
inak o 19,30 boli fotky úplne v poriadku, čiže 10 hodín bez zmeny.
17. máj 2014 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak moje tohotýždňové, konečne dobojované :slight_smile: prvá je kópia od @jakelina , dúfam, že nevadí :wink:
17. máj 2014 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. máj 2014 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@pristela skláňam sa hlboko pred tvojim cukrárskym umením a schopnosťou zmenežovať si čas tak, akoby si mala 20 rúk. každá jedna vymakaná do detailu, klobúk dolu :slight_smile:
a ja idem depkovať, bo akože ja sa trápim s jednou 3-poschodkou týždeň, a to tam nie je ani bohvie aké zdobenie
17. máj 2014 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak baby pridávam moje tohotýždňové, bager je kúpeny, lebo som ho raz nevedela vymodelovať, všetko čo som vymodelovala bolo hocičo len nie bager :unamused: , tak som to vzdala :unamused: , a teraz idem opačitkovať vaše, lebo som tu celý týždeň nebola, tak mám čo robiť :wink:
17. máj 2014 o 22:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
@pristela úúúžasnééé
17. máj 2014 o 22:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..ja tak skromne jednu pridám..bola to prvá,ktorú som nerobila pre rodinu a kamarátov,ale jedli moje torty 2x na
oslave a poprosili ma,či by som im nespravila,lebo vraj mali z cukrárne nedávno a vraj sa to nedalo porovnať..tak som sa veeeeľmi tešila :wink: ...teraz sa rozšupnem,o týždeň má neter narodky,tak torta musí byť :slight_smile:
17. máj 2014 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
17. máj 2014 o 22:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok