Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janka22201
19. máj 2014

@katarina51 tie gitary sú úžasné 🙂 ...a na dlžku giganty 😉

janka22201
19. máj 2014

@sikag nádherná tortička, 🙂 a v reze sa tvári prudko jedlá..mňam 😉

janka22201
19. máj 2014

@maya30 wau.wau,wau...nenachádzam slov 🙂 ako Maji prosím ťa robíš tú čoko tortu,nikde nevidím spoj...tak keby som toto dokázala tak som neskutočná frajerka 😉 😀

janka22201
19. máj 2014

@pristela ...slovami môjho syna" ty brďo" 😀 ,dúfam že to ide do nejakého amerického časopisu 😉

veronika_april
19. máj 2014

Teda dievcata, klobuk dole pred vami. Tie torty su umelecke diela!!! Tak sem pridam aj ja moje. Zatial som robila len 4 torticky... len pre rodinu a pre radost 🙂 Teraz sa chystam robit ocinovi na 50tku, tak hladam trosku inspiraciu 🙂

jenie123
19. máj 2014

@nika1985 dakujem moc, si zlata.. mna to velmi bavi a najhorsie je, ze neviem odmietat.. :( vzdy ma prehovoria.. 🙂 ale teda mam strop a nad uz nejdem.. to by som uz nedala.. maly mi spava 2-3 krat cez den, dokopy tak cca 4hod, tak sa to da.. teraz mu idu zubky, tak je pravda, ze teraz je viacej na rukach ako na podlozke, ale dufam, ze mu coskoro vyjdu, chudatko trapia ho.. :(

jper
19. máj 2014

Náhodou jsem narazila na asi ruské stránky s návody a postupy http://www.kuharka.ru/talk/deco/mk/6582.html?p=21 kdo nezná uložte 😉

ikula2
19. máj 2014

@halienka Kraaasne

boobinka
19. máj 2014

Holky potřebuji pomoc... dělá někdo květinové dekorace z fondánu na dort? Já bohužel kvůli úrazu prstu nejsem schopna něco pořádně vytvořit a zrovna se sestřenice bude vdávat. Jsem ochotná připlatit i za rychlé zhotovení emoticon

jachin
19. máj 2014

@jper tak tá svadobná je nádherná 😵

jakelina
19. máj 2014

@boobinka to nevím, jestli v okolí tvého bydliště je někdo kdo peče. Sem mám pocit nikdo nechodí.

adda789
19. máj 2014

@lokalistin ahoj, tortička je ozaj krásna, chcela by som sa ťa opýtať ako si robila tie okraje strany knihy, myslím ten zvlnený papier, dúfam, že chápeš čo myslím 🙂....idem robiť tortičku na ktorej má byť akoby starý list papiera, tak hľadám inšpiráciu a tvoja práca sa mi veľmi páči

timuss
19. máj 2014

@elamaslakova úžasné 😉

leus10
19. máj 2014

Ahoj poradite mi niekto plnku s nutelou?dakujem

timuss
19. máj 2014

ahojte...zobrala som objednávku a má tam byť tiger...ale nie taký hračkársky, resp. z rozprávky, ale ozajstný...či už v 2D verzii alebo figúrka...takého hračkárskeho by som zvládla, ale takto sa bojím, že to dopadne štýlom, že kebyže to nie je oranžové a nemá to pruhy tak to kľudne môže byť aj pes alebo medveď 😝 😝 😝 😝
nemáte uložené nejaké inšpirácie? ďakujem 🙂

lifinka
19. máj 2014

@pristela teda Žany ta je nádhernááááááááááááááá zvířátková, ufff 😵 😵 😵 😵

adda789
19. máj 2014

@pristela ahoj chcela by som sa ťa opýtať čím maľuješ obrázky na torty? práškovými farbami s alkoholom alebo gelovkami s bielobou? máš krásne síte farby

jakelina
19. máj 2014

@timuss nejlíp udělej podle nějaké fotky živého tygra 😉

daja55
19. máj 2014

Kočky, poraďte, koľko zapýtať za mafiny v ozdobných košíčkoch na svadbu, keď len košíčky stoja 12 ks 3,50 eur, potrebujem ich urobiť 80 ks 😝 dávam foto a sú to tie v spodných radoch ĎAKUJEEEEEM

pristela
19. máj 2014

@adda789 malujem praskovymi , riedim vodou alebo bielym alkoholom

@lifinka cmukám a dakujem 😅

pristela
19. máj 2014

@timuss daj oplatku a mas to krasne a bez "prace" : http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/62/3a/3f...

gelinka75
19. máj 2014

@leus10 2 cokopudingy, pol litra mlieka, 120 gr cukru, 4PL nutely, 1 maslo, uvarit puding s mliekom a cukrom (cukor dat podla svojej chuti), do horuceho vmiesat nutelu, ked vychladne pridat do vyslahaneho masla, spolu preslahat

timuss
19. máj 2014

@pristela čo som tu posledné dni čítala o jedlých oplátkach, resp. obrázkoch na fondáne, ako sa komu zvlnili a farby sa rozpili a čím a ako lepiť a tak, tak nemám odvahu ísť do toho 😒

jakelina
19. máj 2014

@timuss já tak dělám všechny 2D obrázky, otevřu si obrázek v počítači a podle toho to postupně lepím a tvaruji. Uvidíš, že to půjde. 😉

veva45
19. máj 2014

@veva45 nikto mi nevie poradit..... ☹

aduskatt
19. máj 2014

@veva45 neviem, my tu vacisnou robime potahovane torty, osobne som penovu este nerobila

veva45
19. máj 2014

Ja praveze tiez.... idem na nu 1 x no nevadi.... ja len ci nahodou....

leus10
19. máj 2014

Dakujem

haannka
19. máj 2014

Prosim Vas niekde som tu videla link na nejaku cesku stranku co ste viacere naraz objednavali boli tam krajky take trojite cca 40x30cm na torty...ak nahodou prosim poradte aka to bola stranka. Dakujem :-*

pristela
19. máj 2014

@timuss jo jo aj ja mam z toho obavy a vyhybam sa tomu 😝 tento vikend macaka s fotkami :P
tak pak ako Jakelinka pise vyrezavat z hmoty ,aale bo malovat prachovkami zriedenymi s alko