Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
hejdita
10. nov 2010
@zuzu13 v lidli hovoris ze si kupovala potahovku??? =-) a jak se to jmenuje ???? a kolik to stalo???? do lidlu chodim kupovat jenom bonbony nic vic tak toto mne zaujalo 😃 😃 😃 😃 😃
hejdita
10. nov 2010
a torzo paradne uplne som si vybavila toho mojho muza 😃 😃 😃 😃

a trakturek taky nema chyby paradny je ja vzdy len kukam ako vam to drzi krasne vo vzduchu :-o :-o :-o :-o x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
petusko
10. nov 2010
@hejdita nedrzi 😃 je to podlozene 😃 v tom fotopostupe co som dala link je ta finta 😃
zdenallicka
10. nov 2010
Hejdi, některé jsou kouzelnice.... =-) =-) =-) 😃 😃 😃

Ale nééé, je tam malý oplatek potažený..🙂
zuzu13
10. nov 2010
@petusko tu je teda foto...mojej prvej...marcipánovej 🙂
zuzu13
10. nov 2010
@hejdita neviem ako sa volala...ale bol to pravý mandlový macipán, 200g stalo 1,39€
lussy23
10. nov 2010
@ludka140281 - náhodou je pekná. A Hlavne že sa páčila oslávenkyni a chutila. Len pečte ďalej. 🙂
ludka140281
10. nov 2010
@lussy23 dakujem 😉 budem,len musim najst tu spravnu konzistenciu tej polevy :-N ...chutila vsetkym..lienky si navrhla sama dcerka a robili sme ju celu spolu 😃
lussy23
10. nov 2010
@zuzu13 - prvá torta? No kllobúk dole!
@petusko - krásne
@yamahafazer - úžasná košela
yamahafazer
10. nov 2010
same paradne torty tu mate ako vzdy 🙂
@sofi07 to panske torzo je ozaj nadherne 😉 ja chcem take nieco spravit na buduci rok svokre na 50 len nie take vystrcene to dole,ale schovane 😃
sofi07
10. nov 2010
@yamahafazer , @vinka, @zdenallicka dakujem pekne.
@winona24dik, je to kakaom zafarbene... asi to skresluje fotak.. ?))

sofi07
10. nov 2010
@zuzu13 super, rychlo na dalsiu 🙂
petusko
10. nov 2010
@zuzu13 je dokonala ! len tak dalej 🙂 😉
jakelina
10. nov 2010
@zuzu13 krásná dorta, závidím, moje první byla proti této dost hrozná. 😞 😞
zlatat
10. nov 2010
@vinka mne všetky detské torty, kašlem na nich ale je to nefér
zlatat
10. nov 2010
@zuzu13 toto je prvá? Kecáš, je perfektná
zlatat
10. nov 2010
@yamahafazer super košeľa 🙂
@petusko super traktor :-N

@sofi07 wow, si dobráááá. Ja na toto ešte nemám odvahu :-S
sofi07
10. nov 2010
@zlatat dik, tiez som prvykrat takuto prasacinu robila 😃 😃 😃
vinka
10. nov 2010
@zlatat moja mne aj fotky detí a topánočky malej a čo som mala fotku urobenu digiscrabookom na velkú noc s deťmi no a aj torty.Ani ma nikto neupozornil,že si to mám tie torty pomazať ani nič len rovno album zmazali a hotovo. ]-(
sofi07
10. nov 2010
mne tu vydrzal album s tortami veeelmi dlho a raz mi ho zmazali, som bola taka vytocena, ze som MK niekolko mesiacov ani neotvorila. nerozumiem tym pravidlam, ked je tu tema marcipanove torty,ktora tiez nic nema s detmi, preco nemoze byt aj fotka torty v albume.
ninka123
10. nov 2010
Skoda, ze mi nema kto poradit s potahom puncovej torty 😞 😞 😞 tak zasa urobim klasicku 😞 :-S 😞
lucula73
10. nov 2010
@ninka123 ja som sa na to pýtala..tiež mi nikto neodpovedal...asi nepiekli ...ale ja som to už urobila.....našla som recept na mmb....vymiešaj si maslo,cukor a trochu piškotových odrezkov do toho a tým potrieš tú punčovú tortu.......no ja som ešte nepoťahovala,tak neviem,čo to spraví,to sa chystám zajtra večer 😉
ninka123
10. nov 2010
@lucula73 si zlata x-) 🙂 , dakujem 🙂 raz som robila s jogurtovou plnkou, ktora sa mi zle zrazila ]-( a tam mi potah premokal aj cez maslo+cukor :-| , ale s tymi pisk.odrezkami-dakujem za napad x-) Prosim daj mi vediet, ako dopadol potah... cim budes potahovat?
lucula73
10. nov 2010
@ninka123 ja budem z mmf- z tých cukríkov 😉 ...len tú plnku natriem až ráno,teraz to mám v chladničke zaťažené,som zvedavá,čo tam nájdem ráno....a dúfam,že to vydrží do soboty,lebo to musím už zajtra dokončiť večer,tak to bude potom čakať v chladničke 🙂
yamahafazer
11. nov 2010
@lucula73 citam,ze sa pytas na puncovu tortu?ja mam akurat tu poslednu puncovu tu koselu je naplnena ako puncovy rez a ja nepolievam vsetky platy spodny a vrchny nie lebo to by bolo ozaj cele mokre a polievam iba cukrovym rozvarom,ze si uvarim kolko cukru tolko vody dam to zovriet a pridam rum podla chuti a troska kys.citr. a potom vychladnutym oblievam len platy co su v prostriedku a vrch som len jemne obtrela maslo s cukrom a ja pouzivam WI a normalne to drzi a @ninka123 ty pouzivas mliecny marcipan tak ten neviem lebo ja ked som pouzivavala mliecny a ozdobila niakym kremom tak sa mi vzdy topil,ale na puncaku si myslim,ze by mohol vydrzat
yamahafazer
11. nov 2010
@zuzu13 ze tvoja prva torta?ved je suprova 😉 krasne sa ti podarila
yamahafazer
11. nov 2010
@petusko ten traktor je suprovy 😉
katuskad
11. nov 2010
ahojte, mám na vás ako na skúsené tortárky jednu otázočku. prvý krát idem robiť poťah z MMF a neviem, kedy mám pridať farbu, či pri roztápaní cukríkov, alebo môžem prifarbiť už aj hotovú hmotu? dakujem 😉
petusko
11. nov 2010
dakujem baby za pochvaly, uvidime este finalny vysledok na torte 🙂

@ninka123 @lucula73, ja som sice puncovu nerobila, ale prave zajtra sa chystam urobit jednu taku malu skusobnu na doma a pod potah dam len maslo s cukrom.
@katuskad , lepsie bude pri rozpustani cukrikov, ked das do hotovej, budes musiet dlhsie miesit, aby sa ti to rovnomerne zafarbilo 😉
katuskad
11. nov 2010
@petusko dakujem 😉