Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
11. nov 2010

@ninka123 na potretie punčovej torty stačí len maslo s cukrom.To stvrdne takže sa poťah neroztopí.ja ked dávam šlahačkovy krém mi úplne stačí len džemom potrieť a sa netopý.MáM TO ODSKúšANE.nO JA SOM VčERA DOROBILA MEšEC.nO SOM ZVedavá čo povie kamarátka. 🙂 Baby stalo sa vám to už niektorej to čo mne?Kamarátka ma pýtala tortu na štvrtok 18.11 a ja som ten dátum prehliadla.Len štvrtok som prečítala.I som jej včera tortu robila.Pýsala som jej niečo cez FB a ona mi volá či jej už tortu pečiem. 😒 No jasné ked ju chceš zajtra mať.A ona nie moja nie zajtzra ale o týžden.Skoro som odpadla. ☹ ☹ ☹ No ale,že to chce do roboty miesto koláča na narodeniny tak,že to nevadí.Ale mna to žerie ešte dnes. 😒

petusko
11. nov 2010

@vinka taketo sa mi nestalo, ja mam zase dilemu, lebo som si do kalendara pozapisovala, kto chce kedy tortu, akurat neviem, ci si v ten den maju pre nu prist, alebo vtedy maju oslavu 😒 je mi uz blbe volat 😒

bzucinka2
11. nov 2010

@vinka ja si pre istotu pisem aj do kalendara, aj do zosita kedy si pre nu pridu 🙂

bzucinka2
11. nov 2010

@sofi07 perfektne do detalov prepracovane 🙂
@petusko traktor ako ozajstny 🙂

vinka
11. nov 2010

Aj ja si to píšem do kalendára.len toto som dáko automaticky odpisovala cez FB.No našťastie je to pre kamarátku a do roboty žiadna velká oslava.Tak budú skôr maškrtiť mi odpovedala kamarátka. 😉 No vela škody nenastalo tak to ma potešilo aspon na tej torte. 😒 Ale škre to furt. 😒

lucula73
11. nov 2010

@yamahafazer ,
@petusko ďakujem za radu,idem to omazať tým maslom aj trochu tých omrviniek som tam dala,som zvedavá....
ja som tiež nepoliala všetko,vrchný a spodný palát nie,len ten stred,veľmi som na to zvedavá,aké to bude....ale budeme mať ešte jednu tortu,keby dačo 😉 😀

zuzu13
11. nov 2010

jeej..Ďakujem Vám všetkým...som skonštatovala, že marcipánová torta je ovela jednoduchšia ako dobrá čokoládová poleva 🙂 takže ostávam pri marcipáne 🙂

anibas
11. nov 2010

@sofi07 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 musím sa priznať, že mne sa torty- mužská pýcha nepáčia.
Ale keď som videla tvoju tortu .... pánečku, normálne sa začali hormóny zobúdzať 😀 😀 😀 dokonalé telo, pripomenulo mi to časy, keď som vzdychala pri Beverly Hills 90210 ....

mokiri
11. nov 2010

@zdenallicka 🙂 Pekná La Tour Eiffel. Je naskladaná z korpusu? Väčšinou som videla len oblátkové alebo keksíkové a poliate čokoládou. Odvážna si. Celé je to chutné - tí milenci pod ňou s tými svojimi nožičkami zapustenými...

😀 😀 😀 Pekné farbičky si namiešala. A odkiaľ sa berie toľký lesk? Vyzerá to, ako keby to bolo zalakované.

danciacik
11. nov 2010

ahojte.

@zuzu13 jej som rada, že ťa tu vidím, tak sa nebudeme stretávať len v novembrovkách. 😀 Šikovná si ty baba - krásna tortička.
Aj ostatné kočky, nádherné tortičky ste zase porobili. Ja tiež dnes začínam piecť ale si to musím nakúskovať na pár dní, lebonejak nevládzem. Včera ma pustili z nemocky tak len tak opatrne. 😉

hejdita
11. nov 2010

@danciacik ahoj tak ako uz je to v poriadku ??? 🙂

danciacik
11. nov 2010

@hejdita áno, ďakujem za opýtanie, najskôr si pán doktor myslel, že možno nádor, včera ráno som dostala vyjadrenie že zvažujú cystu a okolo obeda si ma zobral primár do ambulancie a poriadne všetko prekontroloval a čakáme bábo.

hejdita
11. nov 2010

@danciacik gratulujeeeeeeem teeeda takoveho stresu muselo babo zazit 😔 tak nech uz len radost a pokoj mate 😵 😵 😵 😵 😵

petusko
11. nov 2010

@danciacik 😲 😲 😲 to kdeze su to taki odbornici??? pana beka, ale teda blahozelam, toto je urcite ta najlepsia a najkrajsia diagnoza 🙂 😵 prajem uz len a len zdravicko a ziadne poplasne spravy 🙂 opatruj sa 🙂

danciacik
11. nov 2010

@hejdita ,
@petusko
ďakujem ste zlaté. Veru, zbytočne sme sa vynerovali, ešte v pondelok ráno mi lekár povedal, že ma možno budú opakovane čistiť, s manželom sme plakali dážď a teraz sme šťastní. Konečne.

anjelicek26
11. nov 2010

Mohla by som sa vas opytat - chcem robit tortu a dcerka si zela RUZOVU plnku. Ja robievam len karamelovu/cokoladovu/orieskovu plnku... ale ruzovu? To by musela byt nejaka vanilkova ci jahodova? A prifarbit? Mate nejaky dobry recept prosim???

zuzu13
11. nov 2010

@danciacik jeeej...to je užasné...že nádor...cysta...blahoželám prajem veľa zdravíčka 🙂)) ale lepšiu správu po nádore a cyste si ani nemohla dostat 🙂

bambusko
11. nov 2010

@anjelicek26 vmiesas do masla cerveny dzem 😉 jahodovy, ribezlovy, malinovy, tzv. dzemove maslo, typicka skolkarska natierka. prirodne farbiva 🙂

danciacik
11. nov 2010

@zuzu13 no to ti poviem moja, som sa riadne vystresovala ale som rada. A aj svokra je rada, lebo stihnem upiecť tortu čo potrebovala na jedny oslavy.

artepf
11. nov 2010

Ahoj cukrářky 🙂 , moc prosím o radu ty, které potahují dortíhy MMF, jak docílíte toho, aby hmota byla čistě bílá 😕 ? Už jsem tady četla, že umýt vodou, ale to mi nějak nejde, opláchne se jen ten vrchní prášek, ale zůstanou barevné. Kupuju je v Lidlu, jsou to ty žlutorůžové Haribo. Moc díky 🙂 .

mrka2
11. nov 2010

@artepf no tieto neoplachnes, musis kupit take cele ruzove posypane cukrom - Rubino,ci ako sa volaju. tak tie pekne umyjes a ostanu ti biele. 🙂
@danciacik fiiha, no mna by to asi zlozilo... velmi ti blahozelam!!!!!!!!!

zdenallicka
11. nov 2010

@mokiri Děkuji..🙂 Není z korpusu, je celá z marcipánu a vážila skoro půl kila..🙂 Na Eiffelovce je bronzový lak/sprej, ale na zbytku nic není.. to se tak leskne samo, je to potažené mléčným marcipánem.. Vždycky mi to tak udělá...

A ti milenci jsou čerství šedesátníci, ale neměli tak vypadat, tak jsou takoví, jací jsou..🙂

beruska2x
11. nov 2010

tak jdu taky zase neco vlozit...

holky cim barvite bradavky??? 😉

zlatat
11. nov 2010

@ninka123 normálne ju urob ako punčovú, vrch potri tenkou vrstvou masla s cukrom a môžeš v pohode poťahovať ... ja som tak robila spidermana a nič mu nebolo, nič netieklo... prepáč, nevšimla som si tvoju otázku, niekedy nestíham všetko čítať, tak len preletím fotečky.

@sofi07 naprosto s tebou súhlasím - keď tu môže byť táto téma amôžme si tu posielať fotky tortičiek, tak nechápem, prečo ich nemôžme mať v albume. 😠

zlatat
11. nov 2010

@danciacik blahoželám ... teda ale k "úžasným" odborníkom si sa dostala - že cysta ... moje nervy

zlatat
11. nov 2010

@zuzu13 presne toto som povedala aj ja - marcipánová torta je omnoho jednoduchšia ako čokládou poliata - teda aspoň pre mňa ... tak keď chcú čokoládový vrch, radšej volím čokohmotu 😀

nadulici
11. nov 2010

@anjelicek26 jahodovu mas ruzovu 🙂

janulka182
11. nov 2010

ahojte. prosim vas mohli by ste mi poradit? potrebovala by som nejaky odskusany recept na cokoladovu tortu. na nete ich je plno, no bojim sa, aby bol korpus dostatocne vysoky a aby plnka chutila dobre. Dakujem moc za vase rady

beruska2x
11. nov 2010

@janulka182 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=86295 tenhle jen misto poslednich asi 2 lzic mouky dej 2 lzice kakaa.. delala jsme ji uz hodnekrat je to luxusni a vzdy se povede... 😉