• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Prosím prosím nikto neporadí :disappointed: torta na krst ma čaká už v nedeľu a ja úplne vygumovaná :disappointed:
30. máj 2014 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirinecka psala jsi už dvakrát co?? Já nevím pro tak velké dítě se to špatně vymýšlí. Já dělala pro dvouletého chlapečka a dala jsem tam jenom postavičku s křížkem v ruce a nic víc. Datum křtu a to bylo vše. Mně se ty dorty kde je svíčka a košilka nelíbí, ale pokud to chtějí, tak jim to tam dej :unamused:
30. máj 2014 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lukika teď už jsou jahody dobré, v zimě jsou bez chuti, ale ty letošní co jsou už naše jsou sladké a určitě to bude dobré.
30. máj 2014 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirinecka a keby si urobila len niečo takéto? poprípade ma ešte napadla možnosť sviečka ako na tretej fotke a k tomu posadiť postavičku už akoby trošku väčšieho dievčatka možno v bielych šatočkách ako na štvrtej fotke? INSPI Z NETU
30. máj 2014 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@jakelina veď práve že pre dvojročnú sa ťažko vymýšľa, nechali to na mňa, na postavičku si netrúfam :disappointed:, čo isto viem že bude bielo ružova, :grin: a doplnim tam aj ružičku nech to oživím ďakujem
30. máj 2014 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ďakujem tie sú krásne :wink: ukladám :wink:
30. máj 2014 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirinecka nebo nějaký křížek a drobné jemné kytičky, to nic nepokazíš :wink:
30. máj 2014 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčence dnes mi prišla takáto krajka a potrebujem súrne nejaké video na to ,alebo ak ste niektorá s ňou robili tak ako na to nejaké vychytávky ,aby ma to neprekvapilo pri nanášaní na tortu idem to dnes robiť , veľká vďaka vám .
30. máj 2014 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@elamaslakova vykrojíš, párátkem vyndáš tu přebytečnou hmotu, přiložíš z boku k dortu a přilepíš a opatrně formu odděláváš.
30. máj 2014 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina A netreba poťah na torte niečím potrieť napr. vodou ? A ide to samo dole ? :wink: Ďakujem
30. máj 2014 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Po mesačnej prestávke prispievam k vašim dielam,2 sú dnešné a na 2 ma nahovorili počas prerábky domu.Pôvodne som mala začať piecť až na budúci týždeň,ale donútilima už tento :frowning2: ,a ja blbá dala som sa :fearful:D
30. máj 2014 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@elamaslakova pevne nervy zelam! :stuck_out_tongue_closed_eyes: mne to z toho neslo dobre vonku.... tak som improvizovala... nepotieraj potah, ale tu hmotu vo formicke... uplne jemne, aby ti to potom na potahu neurobilo flaky. Kedze mi to z formicky neliezlo pekne von, tak som to pricapila na tortu a sup do mrazaku... v mrazaku s otvorenymi dvierkami som to pomaly odliepala... ale ja mam tu formicku modru, tak mozno cervena bude kvalitnejsia a pojde ti to jedna radost :wink:
30. máj 2014 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo a nedá sa s tou formou pracovať ako s písmenkovými lištami? :confused: že nechať zaschnúť a potom nejak vybrať?
30. máj 2014 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 no skusila som to roznymi sposobmi, najlepsie bolo tu hmotu naozaj nexat troxu obsxnut, lebo inak sa to nalepilo dnu a to uz ani nahodou neslo von... len neviem ako by sa to spravalo, keby som to nexala zatvrdnut v tom... lebo ked to vyklopis este elasticke, tak to uz neudrzi ten pozadovany symetricky efekt... jedine mozno skusit opatrne mierne obsxnute preklopit na papier na pecenie a tak prilozit..pisem jak tatar,ale asi xapes :stuck_out_tongue_closed_eyes: . kazdopadne video, co je k originalu vyzeralo sup-sup, no mne jedna torta trvala 2h :grinning: :grinning:
30. máj 2014 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo to mi aani nehovor, ze ty si sa s tym tolko mordovala :sweat_smile: :confused: :unamused: a ja som po nej poskulovala, ale teda nevííím nevííím :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

asi to vzdavam dopredu :sweat_smile: :grinning:
30. máj 2014 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo ja prave premyslam, ci by to neslo, keby sa vnutro potrelo Petal Base-om, ten zabranuje nalepovaniu........ asi vyskusam, ked mi pride formicka
30. máj 2014 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denisak77 ta čoko je bombovááá
30. máj 2014 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčence moje tak som to dobojovala , po pár nezdarných pokusoch som prišla na fígeľ , hmota musí byť na veľmi tenko vyvaľkaná , trošku obschnutá , potom som ju dala na tú silikónku , prešla po nej dreveným valčekom , ten to akoby obrezal a špáratkom som vybrala to čo tam nemá byť , nič som nepotierala ani hmotu ani tortu a treba začať od vrchu priliepať , čiže pritláčať na vrch a potom postupne nadol . A ešte vám chcem povedať , že som robila so silikónkou damašk ,lebo do tej čo som pridala fotku sa mi toľko nalepilo , že to nešlo ani von a nemala som nervy to vyberať , idem to teraz namočiť do vody nech to vypadne samé. A ten damašek ide ozaj ľahšie von a keď náhodou sa to neodlepí z tej formy tak sa to dá aj ručne tam pricapiť . Čo som ja aj niekoľkokrát veru urobila . :wink: Zajtra pridám foto ,lebo ešte vrch nemám dokončený .
30. máj 2014 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pipka cha, ale to ty si ma pri praci este nevidela ake som ja motovidlo spomalene :grinning: :grinning: :grinning: ja si 4 kavy popri tom vypijem :astonished: ale tak, ked muselo stat v mrazaku, no budes sa nervovat ? :wink: keby som zaratala k "casu prace" aj moje myslienkove poxody co a kedy a ako urobit, som daleko nad hranicou unosnosti na 1 tortu ... aj dnes uz pol dna rozmyslam ako na coko a torta furt v xladnicke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. máj 2014 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Babky, ja už mám fajróóónt :grinning: :grinning: :grinning: čokoládovú so šmoulinkou som robila ešte v pondelok, keď bolo ešte celkom teplo a tak ten čokotransfer nič moc veru :unamused: Štvorcová je tá fialová, no tuším som mala dať ešte viac tej ružovej, ale tak vyvážili to tie kvety a našťastie sa páčila :slight_smile:
30. máj 2014 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
ahoj moje dnešní trápení už nikdy více 3D mi nejdou,Moje RETRO-HRŮZA 3.5KG
30. máj 2014 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
Dalšie dnes odovzdané :slight_smile:
30. máj 2014 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
ahojte sladké žienky, tento týždeň mám aj ja čo pridať :slight_smile: tortička je pre dievčatko na PSP, požiadavka bola, aby bola bielo ružová kombinácia s anjelom a kvietkami
30. máj 2014 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (65)
Tak toto je moja obľúbená časť MK. Tu sa chodím pokochať vašou neuveriteľnou šikovnosťou. Klobúk dolu pred vami všetkými. Pri mojej nechuti k vareniu i pečeniu som sa tu predsa len inšpirovala a toto je môj dnešný výtvor. Podotýkam, že pečiem len 4x za rok. Ale toto sa vlastne len sušilo :slight_smile:
30. máj 2014 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, kupujete nebo děláte podložky pod dorty a případně jak?
A kdy tam dortíky dáváte, hned při seskládání dortu nebo až po potažení? já s tímhle pořád nevím... díky moc :slight_smile:
30. máj 2014 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps Nádherná!!!! Normálne nemám slov... A tie tvoje postavičky.... sú tvoj podpis :sunglasses:
30. máj 2014 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps nádherná, milá, nežná ... orginálna, no sproste Tvoja... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. máj 2014 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdeni.r Jedna mamka ich tu ponúkala na predaj, lebo jej ich muž kopec narezal. Včera mi od nej prišli poštou a som spokojná.
30. máj 2014 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps tie tvoje postavicky nemaju chybu :sweat_smile: Robis nadherne torticky - uz dlho ich okukavam. Ja som este len amater - obcas peciem pre rodinu a neplanujem to ani zintenzivnit, no zlepsovat by som sa chcela :wink: - hlavne v modelovani :sunglasses:
30. máj 2014 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps krása
30. máj 2014 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok