Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
31. máj 2014

@denisak77 ved sa mi aj zdalo ze si dako prestala chodit, uz by som ta bola zhanala 😉 torticky krasne 😵
@lamps aaach ta je uzasnaa 😵

jakelina
31. máj 2014

@sikag ta je úžasná, krásná barva a i celý dojem je super

pipinka4
31. máj 2014

Ahojte zienky.mam jednu prosbu.potrebujem nejake kremy na vrch muffin pre deti.ten klasicky pudingovy mam.dakujem

govinda
31. máj 2014

@sikag nádherná tortička, aj keď vzhľadom na jej veľkosť, jej pomenovanie tortička nie je asi presné 😀 Krásna 😉 🙂

lawli
31. máj 2014

@akapulko plnka nie je biela je jemne zelená...ale mne fotoaparat odmieta zelenú a fialovú v kombinácii s niektorými inými farbami...viď aj foto tortičky Pokémon ,tiež bola jemne hraškovozelená ,ale taká pestrejšia ☹ Plnku som robila (skúšala) podľa tohto receptu (našla som ho na nete):
PISTÁCIOVÝ KRÉM
Suroviny: 3 čokoládky DELI s pistáciovou příchutí, 1/2 dl šlehačky, 1 pistáciový pudink uvařený dle návodu, 2 másla.
Postup: z čokoládek odstraníme čokoládu, aby nám zůstala zelená hmota, na drobno ji rozdrobíme a zalejeme šlehačkou.(toto si uděláme 1-2 dny před potřebou). Občas pomícháme a rozetřeme větší kousky. Až je hmota rozpuštěná, přemixujeme. Uvaříme si pudink a necháme vychladit. Mezitím si ušleháme máslo (na 1 máslo dáme 2 lžíce moučkového cukru,zalejeme 1/2 dl vody a na plotně ohřejeme). Teplé nalejeme na máslo a vyšleháme,nemusíte mít strach že se krém srazí, v tom případě dát šlehač na nejvyšší stupeň a krásně se vyšlehá. Potom přidáme pistáciovou hmotu a zašleháme spolu po lžičkách s pudinkem. Do hotového krému přidáme rozpuštěný 100% tuk, na 1 máslo lžíci, vyšleháme. Krém je krásně lesklý. Můžeme trochu ochutit citronovou příchutí
Ja som si ho zmenila tak ,že som dala 3ks XXL deli a šľahačky 1/4 dcl a nakoniec som nepridala 100% tuk @adda789 ...nakoľko je v tejto plnke veľa masla ,tak som do zbytku ešte trochu prišľahala a dala aj pod poťah 🙂
@mimcak ozaj ? ...už teraz sa teším na tu tvoju...ja som ju popravde odflákla ,veď bola pre moju malú 😀
....ďakujem za pochvaly ,aj za všetky lajky 😵 😵 😵 😵

daniela09
31. máj 2014

tak už mám aj ja odovzdané

govinda
31. máj 2014

Kočky, možno sa pýtam totálnu blbosť, ale keď si teraz cez víkend urobím gerbery na tortu a tortu zdobím až vo štvrtok, budú sa dať zjesť v piatok? 😕

pristela
31. máj 2014

Holky tak ja uz porozvazane a volno, tieto vikendove ma bavili, nie ako tie minule 😅
Len tá krajka co je na svadobke ma raz zabije, mooc ju lubim ale desne sa mi s nou robi ,este aj magic decor mam stvrdnuty na kamen 😠 som ho normalne na stružliku rajbala celou silou 😠 😠 a to ho mam vakuovo zabalený 🙄

pristela
31. máj 2014

@govinda jasne ,pokial ma ta hmota zaruku tak sa da jest s aj po roku 😀 , len mozu byt tvrdsie ale aj nemusia zalezi od vlhkosti vzduchu 😉 to pak ako chipsy 😀 😀

govinda
31. máj 2014

@pristela Tak dnes som kupovala flowerku, tak hádam to bude ok 😀

govinda
31. máj 2014

@pristela nádherné máš tie tortičky, nechápem, ako toto dokážeš 😕 😲 úžasné 😵 😵 😵
A ako sa rrobia tie zdobenia, ktoré máš okolo prvej a aj okolo druhej tortičky?

lokalistin
31. máj 2014

@pristela Zanet vidiet, ze ta bavili, su zase take "TVOJE" mooooc pekne 😉

sikag
31. máj 2014

@pristela proste nadherne 😎 neviem sa vynadivat. ako vzdy 😉 kvety, farby - proste nadhera. s touto krajkou sa robi horsie ze? je taka jemnejsia aj sa tazsie zacistuje. ja si ju necham trosku viac upiect a potom ide pekne 🙂
@pipinka4 neposledy som tu citala ze niekto daval ten mascarpone biela cokolada

malineta
31. máj 2014

Holky, prosím, poraďte mi jednoduchý korpus na dort s ne moc sladkým krémem, který je vhodný pro děti 🙂 Kluk bude mít narozeniny a chci upéct vlastní. Má vybranou marcipánovou figurku, tak bych dort zkusila potáhnout. Děkuji

dajna11
31. máj 2014

MUFINKY DO DIVADLA,PRETO tie niektoré tematické......a mercedes G

pristela
31. máj 2014

@govinda dakujeem 😅 to zdobenie, to len pas hmoty nalepis a bud kosticou alebo prstami povykrucas hore ako chces,to riasenie na fialovej , zas boli 2cm siroke dlhe pasy hmot prelozene na polovicu a tam kde bolo to prelozenie som to pritlacala a riasila kosticou na tortu/lepila som vodou /

@sikag presne ako pisesje moc jemna aaj dlhá des manipulacia 😠 ja ked dam trosku viac pripiect tak sa mi lame aneda sa moc dobre ohybat , no prosto ......tu som este aj farbu musela vzdy odhadovat bo som zarabala na tri krat cize 9krajok

pipinka4
31. máj 2014

@sikag dakujem hm a to ako zmiesat len mascarpone s bielou cokoladou? Zaujimave ....inak aj som rozmyslala nad mascarpone plnkou ale nic ma nenapadlo xi..

pristela
31. máj 2014

@pipinka4 mascarpone plnku mas v dvojke teme recepty hned na prvej strane hore : https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

sticker
31. máj 2014

Tak dnes ešte jedna a už iba pre malú na zajtra. Ale tam som si ušila na seba búdu, lebo tie najmenšie guličky od Dr Oetker dávam pinzetou 😝

jakelina
31. máj 2014

@pristela krááááááááááááááááása, ta největší, to je luxus. Krásné barvy, ty stuhy, no všechno ladí perfektně

jakelina
31. máj 2014

@dajna11 máš je krásné, to muselo dát práce a to auto je boží, vypadá obrovské 😲 😲 😲

pipka
31. máj 2014

@pristela presne toto s tou krajkou privadza do zufalstva aj mna 😝 🙄 naposledy az stvrty pokus mi vysla 🙄
bud sa natahovala, alebo uschla a lamala sa 😠 🙄
az ked som konecne odhadla spravny cas, tak potom som mala malo a musela som dorabat...no strach 😀 😝

a to bola biela, teraz ma caka farebna a ked to netrafim hned, tak budem dorabat, a to pak ci trafim odtien...tot otazka 😅 😀 🙄 😝

denisak77
31. máj 2014

@maya30 chviľku som si oddýchla od tôrt,ale už mi trošku aj chýbali 🙂

govinda
31. máj 2014

Kočky, idem robiť gerbery podľa tohto návodu a premýšľam nad tým, že či to zelené na spodku gerbery je potrebné, keď budú gerbery nacapené na torte, že ich zrejme teda nebude ani vidno, čo myslíte? 😕

govinda
31. máj 2014

jáj, postup 😀 😀 😀 😀 http://tortyodmamy.sme.sk/gerbera-0

pristela
31. máj 2014

Holky mooooc dakujem za pacidla aj mile slovka ste uuuuzasneee 😵 😵 😵 😵

@pipka micus ja pecem na rychlo rure, tuto som piekla len tri minutky 😝 nemam cas ist ani v tomto podla navodu 😀 aa ja vzdy otvaram ruru a skusam sparatkom ci uz je ci nie , nenechavam to na cas

vladiella
31. máj 2014

@alionuska
Ahojky, prosim o radu, spravila som pred casom asi mesiac dozadu marshmallow fondant, ale uz na 3. den uzavrety v sacku mi strasne stvrdol - kamen, takze neviem kde som urobila chybu, plus dala som menej praskoveho cukru ako bolo v recepte... pls nevies co s tym? da a to nejak zachranit?? dakujem 🙂 a farbit sa da normalne zapracovat gelovku, alebo radsej len natierat praskove?? 🙂

vladiella
31. máj 2014
akzuzs
1. jún 2014

Ahojte tak pridávam moje tri. Prvý krát som robila s obrázkom a bol tlačený na fondán vraj sa s tým lepšie robí ako na jedlý papier no neviem nemám skúúsenosť. Inak sa idem pochváliť. Robiana a hlavne manžel mi sľúbili že keď urobím štátnice že mi dajú spoločný darček FOŤÁK takže sa už moc teším lebo fotiť torty mobilom je ..... Takže sa už moc a moc tešíííím

govinda
1. jún 2014

@akzuzs ja som minulý týždeň tiež prvýkrát skúšala obrázok na fondáne a bola soms pokojná, nič sa nezvlnilo ani nevydulo. Ale dosť som sa obávala, či to bude ok 🙂 Krásne tortičky 😉