• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
@denisak77 ved sa mi aj zdalo ze si dako prestala chodit, uz by som ta bola zhanala :wink: torticky krasne :dizzy_face:
@lamps aaach ta je uzasnaa :dizzy_face:
31. máj 2014 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag ta je úžasná, krásná barva a i celý dojem je super
31. máj 2014 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte zienky.mam jednu prosbu.potrebujem nejake kremy na vrch muffin pre deti.ten klasicky pudingovy mam.dakujem
31. máj 2014 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag nádherná tortička, aj keď vzhľadom na jej veľkosť, jej pomenovanie tortička nie je asi presné :grinning: Krásna :wink: :slight_smile:
31. máj 2014 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akapulko plnka nie je biela je jemne zelená...ale mne fotoaparat odmieta zelenú a fialovú v kombinácii s niektorými inými farbami...viď aj foto tortičky Pokémon ,tiež bola jemne hraškovozelená ,ale taká pestrejšia :frowning2: Plnku som robila (skúšala) podľa tohto receptu (našla som ho na nete):
PISTÁCIOVÝ KRÉM
Suroviny: 3 čokoládky DELI s pistáciovou příchutí, 1/2 dl šlehačky, 1 pistáciový pudink uvařený dle návodu, 2 másla.
Postup: z čokoládek odstraníme čokoládu, aby nám zůstala zelená hmota, na drobno ji rozdrobíme a zalejeme šlehačkou.(toto si uděláme 1-2 dny před potřebou). Občas pomícháme a rozetřeme větší kousky. Až je hmota rozpuštěná, přemixujeme. Uvaříme si pudink a necháme vychladit. Mezitím si ušleháme máslo (na 1 máslo dáme 2 lžíce moučkového cukru,zalejeme 1/2 dl vody a na plotně ohřejeme). Teplé nalejeme na máslo a vyšleháme,nemusíte mít strach že se krém srazí, v tom případě dát šlehač na nejvyšší stupeň a krásně se vyšlehá. Potom přidáme pistáciovou hmotu a zašleháme spolu po lžičkách s pudinkem. Do hotového krému přidáme rozpuštěný 100% tuk, na 1 máslo lžíci, vyšleháme. Krém je krásně lesklý. Můžeme trochu ochutit citronovou příchutí
Ja som si ho zmenila tak ,že som dala 3ks XXL deli a šľahačky 1/4 dcl a nakoniec som nepridala 100% tuk @adda789 ...nakoľko je v tejto plnke veľa masla ,tak som do zbytku ešte trochu prišľahala a dala aj pod poťah :slight_smile:
@mimcak ozaj ? ...už teraz sa teším na tu tvoju...ja som ju popravde odflákla ,veď bola pre moju malú :grinning:
....ďakujem za pochvaly ,aj za všetky lajky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. máj 2014 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
tak už mám aj ja odovzdané
31. máj 2014 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
Kočky, možno sa pýtam totálnu blbosť, ale keď si teraz cez víkend urobím gerbery na tortu a tortu zdobím až vo štvrtok, budú sa dať zjesť v piatok? :confused:
31. máj 2014 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky tak ja uz porozvazane a volno, tieto vikendove ma bavili, nie ako tie minule :sweat_smile:
Len tá krajka co je na svadobke ma raz zabije, mooc ju lubim ale desne sa mi s nou robi ,este aj magic decor mam stvrdnuty na kamen :angry: som ho normalne na stružliku rajbala celou silou :angry: :angry: a to ho mam vakuovo zabalený :rolling_eyes:
31. máj 2014 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@govinda jasne ,pokial ma ta hmota zaruku tak sa da jest s aj po roku :grinning: , len mozu byt tvrdsie ale aj nemusia zalezi od vlhkosti vzduchu :wink: to pak ako chipsy :grinning: :grinning:
31. máj 2014 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Tak dnes som kupovala flowerku, tak hádam to bude ok :grinning:
31. máj 2014 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nádherné máš tie tortičky, nechápem, ako toto dokážeš :confused: :astonished: úžasné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
A ako sa rrobia tie zdobenia, ktoré máš okolo prvej a aj okolo druhej tortičky?
31. máj 2014 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Zanet vidiet, ze ta bavili, su zase take "TVOJE" mooooc pekne :wink:
31. máj 2014 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela proste nadherne :sunglasses: neviem sa vynadivat. ako vzdy :wink: kvety, farby - proste nadhera. s touto krajkou sa robi horsie ze? je taka jemnejsia aj sa tazsie zacistuje. ja si ju necham trosku viac upiect a potom ide pekne :slight_smile:
@pipinka4 neposledy som tu citala ze niekto daval ten mascarpone biela cokolada
31. máj 2014 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, prosím, poraďte mi jednoduchý korpus na dort s ne moc sladkým krémem, který je vhodný pro děti :slight_smile: Kluk bude mít narozeniny a chci upéct vlastní. Má vybranou marcipánovou figurku, tak bych dort zkusila potáhnout. Děkuji
31. máj 2014 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
MUFINKY DO DIVADLA,PRETO tie niektoré tematické......a mercedes G
31. máj 2014 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@govinda dakujeem :sweat_smile: to zdobenie, to len pas hmoty nalepis a bud kosticou alebo prstami povykrucas hore ako chces,to riasenie na fialovej , zas boli 2cm siroke dlhe pasy hmot prelozene na polovicu a tam kde bolo to prelozenie som to pritlacala a riasila kosticou na tortu/lepila som vodou /

@sikag presne ako pisesje moc jemna aaj dlhá des manipulacia :angry: ja ked dam trosku viac pripiect tak sa mi lame aneda sa moc dobre ohybat , no prosto ......tu som este aj farbu musela vzdy odhadovat bo som zarabala na tri krat cize 9krajok
31. máj 2014 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sikag dakujem hm a to ako zmiesat len mascarpone s bielou cokoladou? Zaujimave ....inak aj som rozmyslala nad mascarpone plnkou ale nic ma nenapadlo xi..
31. máj 2014 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
31. máj 2014 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak dnes ešte jedna a už iba pre malú na zajtra. Ale tam som si ušila na seba búdu, lebo tie najmenšie guličky od Dr Oetker dávam pinzetou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. máj 2014 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@pristela krááááááááááááááááása, ta největší, to je luxus. Krásné barvy, ty stuhy, no všechno ladí perfektně
31. máj 2014 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dajna11 máš je krásné, to muselo dát práce a to auto je boží, vypadá obrovské :astonished: :astonished: :astonished:
31. máj 2014 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela presne toto s tou krajkou privadza do zufalstva aj mna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: naposledy az stvrty pokus mi vysla :rolling_eyes:
bud sa natahovala, alebo uschla a lamala sa :angry: :rolling_eyes:
az ked som konecne odhadla spravny cas, tak potom som mala malo a musela som dorabat...no strach :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a to bola biela, teraz ma caka farebna a ked to netrafim hned, tak budem dorabat, a to pak ci trafim odtien...tot otazka :sweat_smile: :grinning: :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. máj 2014 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 chviľku som si oddýchla od tôrt,ale už mi trošku aj chýbali :slight_smile:
31. máj 2014 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kočky, idem robiť gerbery podľa tohto návodu a premýšľam nad tým, že či to zelené na spodku gerbery je potrebné, keď budú gerbery nacapené na torte, že ich zrejme teda nebude ani vidno, čo myslíte? :confused:
31. máj 2014 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. jún 2014 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky mooooc dakujem za pacidla aj mile slovka ste uuuuzasneee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@pipka micus ja pecem na rychlo rure, tuto som piekla len tri minutky :stuck_out_tongue_closed_eyes: nemam cas ist ani v tomto podla navodu :grinning: aa ja vzdy otvaram ruru a skusam sparatkom ci uz je ci nie , nenechavam to na cas
1. jún 2014 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alionuska
Ahojky, prosim o radu, spravila som pred casom asi mesiac dozadu marshmallow fondant, ale uz na 3. den uzavrety v sacku mi strasne stvrdol - kamen, takze neviem kde som urobila chybu, plus dala som menej praskoveho cukru ako bolo v recepte... pls nevies co s tym? da a to nejak zachranit?? dakujem :slight_smile: a farbit sa da normalne zapracovat gelovku, alebo radsej len natierat praskove?? :slight_smile:
1. jún 2014 o 01:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. jún 2014 o 01:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte tak pridávam moje tri. Prvý krát som robila s obrázkom a bol tlačený na fondán vraj sa s tým lepšie robí ako na jedlý papier no neviem nemám skúúsenosť. Inak sa idem pochváliť. Robiana a hlavne manžel mi sľúbili že keď urobím štátnice že mi dajú spoločný darček FOŤÁK takže sa už moc teším lebo fotiť torty mobilom je ..... Takže sa už moc a moc tešíííím
1. jún 2014 o 06:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@akzuzs ja som minulý týždeň tiež prvýkrát skúšala obrázok na fondáne a bola soms pokojná, nič sa nezvlnilo ani nevydulo. Ale dosť som sa obávala, či to bude ok :slight_smile: Krásne tortičky :wink:
1. jún 2014 o 07:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok