• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mysiatkoo nádherná postavička, ako bábika a nie ako vymodelovaná, nechápem, ako to niektoré dokážete .... :confused: :confused: :confused: A tá čokolodová, to je čo za dielo umelecké? To ako si robila to obloženie? Ozaj nechápem, je to úžasné :dizzy_face: :dizzy_face:
@sikag ďakujem za popis :slight_smile: No ja s mojimi žiadnymi skúsenosťami s kvetmi ... uvidíme, ako to vyjde. Ten jeden postup mám naštudovaný, ten tvoj si veľmi neviem predstaviť, ako ten stred urobiť ... nebude to tam veľmi nahrubo? A ozaj, stačí to zliepať jedlým lepidlom?
1. jún 2014 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo Na čom si robila ten podklad čokolády?
1. jún 2014 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo keby sa ti chcelo popísať ako to s tou čoko treba urobiť,čo máš na torte,bola by som rada a určite nielen ja :astonished: :slight_smile:
1. jún 2014 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Kocky, paradne torty.. waaau.. ani nechcem vsetky menovat, aby som na niektoru nezabudla.. uzasneeee..
1. jún 2014 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pridavam svoje tohtotyzdnovky:
1. jún 2014 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@govinda nebude to nahrubo ak tam das viac tych kvietkov, praveze sa vytvori pekny detail. len musis valkat na velmi velmi tenucko a staci lepit vodou. tie stredne kvietky iba prerez po dlzke aby boli tie lupienky uzsie. a tie velke margarety - poloz na ne sparatko po dlzke a posulkaj. ked sa ti to nepodari tak to zamies a skus znova :wink:. nie je to vobec narocne, ja som ich robila tiez iba 2.krat. skusim ti sem pridat detail kvetu
1. jún 2014 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@sikag no uvidíme, že ako sa to podarí :grinning: Niečo vyskúšam a uvidíme, ako to dopadne :grinning: A ďakujem za pomoc aj za detail kvetu :slight_smile:
1. jún 2014 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Určite ho ešte vyskúšam, lebo mne moc chutil. Deti trochu mali pripomienky k citrónovej kôre, ale mne to práve chutilo :slight_smile: Inak mne sa pokazil môj ručný šľahač a teraz používam babkinu starú etu a teda to je mašinka. Neviem, prečo sa nevyrábajú stále tak výkonné. Raz som sa zabudla a skoro som zgrcla šľahačku - zvyknutá na môj šľahač, ktorý dlho šľahá a tento 40 ročný to mal v momente.
1. jún 2014 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ked ale ja som zas absolut nemala cas "sledovat cas" :grinning: :grinning: :sweat_smile: ja som ich bachla do rury a vtom "kakal soooom" ...a krajka v pr.... a potom dalsi pokus a zas "mamiiiiii, Tomasko mi robi zleeeeeeeeeee" :angry: :angry: a takto to slo tri pokusy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: takze tak u nas :grinning:

ale inak zdravi sme nastastie po dlhej dobe :sweat_smile: :grinning: :grinning: :wink:
1. jún 2014 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 woooooow nemam slov, nadhera ako vzdy :dizzy_face:
1. jún 2014 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker veru, kedysi sa vyrábali kvalitné prístroje, teraz len aby bolo, aby vydržalo aspoň tei 2 roky po záruku a potom koniec :unamused:
1. jún 2014 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo teda moja...klobuk dole, ta cokoladova je uchvatna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to ma nauc :grinning: :grinning: :sunglasses:
1. jún 2014 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak jsem opět pekla, ale nejsem s sebou spokojená, jsem nějaká přetažená. S dinosaury mi musel manžel pomoct, už byla ko ani jsem oči neudržela otevřené.
1. jún 2014 o 18:07  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@sticker tak to jsi asi pekla nějaký jiný korpus, já tam citronovou kůru nedávám. To bude omyl :unamused:
1. jún 2014 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina No ja neviem, či to bolo od teba :slight_smile: Ja som len tak tipla :wink: :slight_smile: Tu je ten recept:
Bílý korpus z celých vajec - krásně nadýchaný, není problém mouku nahradit kakaem nebo ořechy či kokosovou moučkou a tím obměnit... krásně naskočí, je lehký, křehký, dá se mramorovat... klidně možno šlehat i dýl, já čas nehlídám...
# 200g krupicového cukru
# 4 vejce
# 100g mléka
# 100g oleje
# 290g polohr. mouky
# 1/2 prdopeč
# citr. kůra, vanilkový cukr
# - ušleháme celá vejce s cukrem (8min!), přidáme ostatní suroviny, pečeme na 180°C

Fakt netuším od koho ho mám, ale teda bol dosť tvrdý, aj napriek tomu, že som ho pokropila. Inak chutil super.
1. jún 2014 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babule tak ti je moja Tomas tortisko pre mojeho maleho vlacikara. A aj nejak jezovia aj ked netortaci;)
1. jún 2014 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
Kocky mam robit tortu na kolaudaciu domceka.. mate nejaky napad okrem domu?
1. jún 2014 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker to není můj recept. Já nedávám žádné mléko ani vodu a oleje jenom 2 lžíce.
1. jún 2014 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas, kolko moze vazit 6 poschodova torta (odhadom 34,30,24,19,15,10 cm)? Bez marcipanu, okolo ganache, na kazdom poschodi vrch jahody? Vobec to neviem odhadnut. Kazde poschodie take nizsie cca 7cm, len raz prerezane a plnka aj pod jahodami.
Dakujem aj za hruby odhad, vobec netusim kolko by to mohlo mat....
1. jún 2014 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker ja som ti skopírovala ten recept na korpus od Majky @jakelina...recept na korpus podla @jakelina
Do šlehače dáme 6 vajíček, špetku soli a 250 g cukru krupice, necháme vyšlehat do tuhé pěny, ručně metličkou tam zašlehám dvě lžíce oleje a 110 gramů hladké a 110 gramů polohrubé mouky a v mouce rozmíchám 1/3 prášku do pečiva. Peču na 150 stupňů a pouštím ventilátor.
Na kakao odeberu mouku, na ořechovou verzi nechávám mouky stejně a přidám trochu ořechů, nevážila jsem, jenom tak odhadem.
1. jún 2014 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 jaj super,už sa teším
1. jún 2014 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka7512 Ja som si to uložila do pc, medzi korpusy a nenapísala som si od koho je :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
1. jún 2014 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adda789 @govinda kočky ste zlaté, ďakujem za milé slová :slight_smile:
1. jún 2014 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Prekrasne,luxusne!!!!!!!!!Waw.
1. jún 2014 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 Maji bombove ako vzdy.Si uzasna. Maji,ked budeš mat sekundu....pisala som ti spravu ohladom fialovej.Dik
1. jún 2014 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas dievcata co ste uz robili tortu GITARA mohli by ste mi napisat rozmery a vahu???? Chcem to ale na jeden podnost nie dva a chcu mensiu tortu, tak neviem ci prerezat 1x ci mozem aj 2x aby to nebolo hrube. Dakujem kraasne za rady...
1. jún 2014 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 ociam lahodia torticky, :dizzy_face: milujem krasne zladene farby, prosim, akymi farbami malujes kvietky? dakujem :slight_smile:
1. jún 2014 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby nejdu mi davat like, tak takto, kraaaaaasne torticky, vsetky a dakujem za pacitka
1. jún 2014 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag tak gerberky hotové :slight_smile: v porovnaní s tvojou je to bieda :grinning: , ale môj prvý pokus a celkovo druhý pokus, čo sa týka kvetov, len kaly som predtým robila, takže ak to vezmem takto, tak celkom spokojnosť :grinning: ďakujem za cenné rady
1. jún 2014 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
@pristela ja umiram z tych tvojich vytvorov!!! ty si pan!
1. jún 2014 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok