Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. jún 2014

@govinda no však to tak někdy je, já to pekla z perníku a taky to bylo monstrum, těžké jak půl dortu 😀 😀 😀

mia114
6. jún 2014

tak konene dobojovane, treaz to bolo celko narocne 😝

jakelina
6. jún 2014

@mia114 krásné, nechápu jak ti drží ti Rio, suprové

mysiatkoo
6. jún 2014

@mia114 wow, parada! 😵

pristela
6. jún 2014

Holky , ja sa vzdy stazujem na prenosy tych velkych svadobiek co maju kruhovu podlozku, tak som si vymysslela a vyrobila svoje aby som nemavala uchytaný potah na nich bo vsak to vaha a chytate zo zufalstva vsade kde sa len dá 😅 😅 ,aaaale teeeda prenasat uplne obycajnú tortu , dva obdlzniky na sebe, len dve poschodia ale vyse 20kg , poraaaza ma, dufam ze som si pruh "nepreniesla" 😝 som ju vytahovala z chladnicky len fakt ked som musela a ist ju fotit von na to som ani len nepomyslela 😝

@mia114 tiez nechapem ako ti tie kridla na nom drzia,ale vypada to neskutocnedobreeeee 😵 😵 😵 aj cela tirtuska uzasne farby aj spracovanie 😉 😉

@jakelina kraaasne ,co davas tie biele odlesky na baloniky -super to vypada, uz minule som na to kuk 😉

mia114
6. jún 2014

@jakelina
@mysiatkoo dakujeeeeem moc 😵 a rio drzi na drotikoch, v kridlach ma drotiky a tvrdlo to par dni, tiez som sa bala ze to neudrzi ale nakoniec to je dobre 🙂

mia114
6. jún 2014

@pristela dakujeeeeeem 😵
jaj babulky ste ma moc potesili 🙂 🙂 🙂

sticker
6. jún 2014

@mia114 Mne sa veľmi páči ten jednorožec 😵 Ja sa desím "obyčajného" ponyho robiť. 😒

mia114
6. jún 2014

@sticker dakujem, no ponny uz mam odrobene mnozstvo tak to islo rychlo:o))

mia114
6. jún 2014

@jakelina inaaac, aj mne sa paci ako davas vzdy ozodoby na tie drotiky, je to krasne, mne to nikdy nedrzi na nich a ani v torte vzdy sa mi na torte ohybaju:o(

jakelina
6. jún 2014

@mia114 zlatko já si to udělám dva dny předem na drátek 22 nebo 20 a pak to k sobě naskládám, svážu do jednoho svazečku bílou páskou a zapíchnu do brčka v dortu. 😉 Nic na tom není, zkus 😉

jakelina
6. jún 2014

@pristela ty jo, co jsi to pekla za obří dort??? 😲 😲 😲

janka22201
6. jún 2014

@jakelina aká milučká 🙂

pristela
6. jún 2014

@jakelina netusim ako bude vypadat na foto ,ale velko asi nie 😀 😀 no mal byt povodne 30kg ale zjednala som 20kg , bo vsak by som bola ako handra pri skladani a prenasani do chladnicky ☹

sisika
6. jún 2014

Nadhera-ako vzdy!!! Prosim o inspiraciu-uz dva dni hladam tortu s kresbou tváre zeny-ujo google mi hlada same take ine ako chcem! Hladam jednoduchu kresbu,cierne linky naznacene-niektora z cas tu robila taku uplne krasnu,sexy pohlad,vlasy.... Prosim,poradite mi aky obrazok a akou technikou ho preniest na tortu?
Hladku bielu,cierny obrazok... Dakujem,S

grasie
6. jún 2014

@mia114 odpadávam, nádherné tortičky 🙂

@sisika ja by som to maľovala rovno štetcom priamo na tortu. dúfam, že raz takú tortu budem aj ja robiť, od mala kreslím a tváre najradšej 🙂

lokalistin
6. jún 2014

@mia114 wow super

lamps
6. jún 2014

ahojte sladké žienky, pridávam moje tohtotýždňové tortuše, sú odfláknuté, nemala som na ne nervy, už dávno som nerobila torty s takou nechuťou. A to som mala robiť ešte jednu, ale oslavu presunuli, tak ju budem robiť na budúci týždeň. S hasičským autom je pre 2-ročného mladého muža a druhá je svadobná 🙂 krásny slnečný deň vám želám

grasie
6. jún 2014

@lamps no chcela by som vedieť takto flákať torty, perfektné sú 🙂

sisika
6. jún 2014

@grasie no ja prave krelit neviem-mam taky zamer ze najdem jednoduchy obrazok,vytlacim ho a na foliu nakreslim "negativ" bud pomocou extrudera a potahovky alebo cokoladou... No a "obtlacim" ten vysledny obrazok na tortu... Len hladam a hladam a nic...

grasie
6. jún 2014

@sisika ako nechcem sa vtierať, ale zbúchala som teraz na rýchlo, čo myslíš? pomohlo by ti to?

sisika
6. jún 2014

@grasie dakujem ti-je to krasne,ale stale vela čiar na mna 🙂.
Ja som nasla tuto,hladam nieco podobneho

sisika
6. jún 2014

@mysiatkoo dakujeeem-vidis-presne! Len ma nanapadlo napisat vector logo 😏
A tu techniku "prenosu" na tortu myslis ze moze byt? Alebo ako to mam spravit?

grasie
6. jún 2014

@sisika a pritom som sa snažila len také jednoduché 😀
ale to čo si našla je super 🙂 a aj @mysiatkoo ti dala link s parádnymi predlohami

mysiatkoo
6. jún 2014

@sisika za malo 😉 a moze... alebo si len naznac spendlikom niektore body na potahovku a podla obrazka uz dotvarujes ;)

sisika
6. jún 2014

@grasie vsak prave-mas talent a krasne kreslis,tak je to pre teba jednoduche 😉😉😉
Ja som dost lavoruka a obcas sa sama cudujem ze myslienka bola uplne ina ako vysledna torta 😘😲
Len toto by som chcela velmi velmi spravit take skoro dokonale-je to z vdacnosti ze sa v nemocnici krasne staraju o mojho stareho ocka-tak chcem aby to bolo nieco specialne 😄
Dakujem @mysiatkoo,aj @grasie ste zlate ze mi pomahate...
Vy ste tak o desat levelov vyssie ako ja-obdivujem a obdivujem vase diela.

sisika
6. jún 2014

@mysiatkoo vidis-skvela rada! Spendlik ma nenapadol.... Vdaka

zuzana612
6. jún 2014

Ahojte, idem sa vam sem trosku naburat do temy 🙂 Sem tam nieco upeciem tak sa chodim aj sem inspirovat a obdivovat tie nadherne torty. na buduci vikend ma caka torta na prijimanie a rozmyslam cim ju naplnit. Ja mam velmi rada visne, zavse urobim cokoladovy krem s visnami. A teraz ma napadlo, ci niekto skusal traseny krem s visnami a ak ano, ci je aj chutny. Ja totiz nemam rada smotanove kremy, takze ja ho ani nevyskusam aby som to mohla posudit 😀 Nerada by som pokazila tortu nejaky experimentom 😝 Dakujem za rady 🙂

pipka
6. jún 2014

@mia114 ze wooow krasne su vsetky 😵 ale tie papagaje su ze TOP 😎 😎 😎
Rio nasa oblubena rozpravka 😀 😀 😎