Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
6. jún 2014

prispievam druhou a poslednou a koonecne mam vikend 😉

pristela
6. jún 2014

Holky tak pridavam dnesne uz len po dve z nich si dojdu a mam volnooo 😀 😀

pipka
6. jún 2014

@lamps kraaasne 😵

pipka
6. jún 2014

@pristela ale fuj! nehanbis sa pridat fotky hned po mne 😠 😅 😀 😀 😀 😀

jper
6. jún 2014

@zuzana612 já višně vařím v pudinku - svařím višně s trochou vody a cukru, pak v trošce vody rozmíchám vanilkový pudink a zaliju, provařím. Dám na korpus a jak zatuhnou tak dávám krém (k višním miluju paříž 😉 )

pristela
6. jún 2014

@pipka som na teba sstriehla!!!!!! 😀 😀 😀

jper
6. jún 2014

@pristela styď se :D :D už ani tě nebaví poslouchat chvály ne? Máš nějaký dort, který se ti ani nelíbil? To mě fakt zajímá :D :D
@pipka máš ji takovou milou, volno závidím 😉

pipka
6. jún 2014

@jper dakujeem 😵

pipka
6. jún 2014

boze baby pomoooc 😅 😅 😅 dojde sem maly, ze mamiii cikaaam...a cika mi tu na koberec 😕 😅 ja uz potrebujem volnoooooooooooooo, praaaazdniny 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😝 polutujte ma prosim, ja uz to tu nezvlaadam 😝 😅

lamps
6. jún 2014

@pipka Janka, ľutujem ťa takto na diaľku, presne viem, aké pocity prežívaš ..... plne s tebou súcitím, len neviem, či tie prázdniny pomôžu 😀 😀 😀 ja sa na ne aj teším, ale myslím, že ma tá radosť rýchlo prejde, hlavne, keď budem 1000-krát za deň počuť: "Mamíííííííí a kde dnes pôjdeme? čo budeme robííííííííť? "

jakelina
6. jún 2014

@pipka ber to s humorem, kdyby řekl já kakaáááááááám, tak můžeš kupovat nový koberec 😀 😀 😀

pipka
6. jún 2014

@jakelina nestraaaaš, dnes uz kakal 😅 😅 😅 😀 😝

lamps
6. jún 2014

@jakelina Majka, vidím, že ty si po štyroch ratolestiach už "nad vecou" 😀 😀 😀 😀

pipka
6. jún 2014

@lamps no ved toto 😅 😅 😅 nebudem pocuvat "pani ucitelkaaaa" 😀 😀 😀 😅 ale zato "maminaaaa" a minimalne milion krat za den 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😅
a co budeme dnes jest? a pojdeme von? a kto k nam dnes pride ?
a pritom mne by uuuplne stacilo celeee prazdniny len spat a spat...a aj maslovy chlieb by mi stacil 😅 😝 😀 😀 😀

evicaka
6. jún 2014

ahojte, po vašich skvostoch pridávam aj ja svoj" foťák " (úplne nová značka 😀 😀 😀 😀 ) a ešte ma čakajú dve, ale u nás je našťastie celý deň pod mrakom, tak mi aspoň nie je ľúto, že trávim celý deň v kuchyni 🙂

lamps
6. jún 2014

@pipka to ako u nás a Terezka je v podávaní otázok bezkonkurenčná 😀 😀 😀 😀 ja nemám ráno ešte ani oči rozlepené a ona už - čo budeme robiť, čo budeš variť, ja som hladnááááááááá a čo budeme mať na večeru? ....... s tým maslovým chlebom by som si vystačila aj ja 😀 😀 😀 poďme bývať spolu a deti necháme nech si gazdujú bez nás 😀 😀 😀 😀

pipka
6. jún 2014

@lamps suuuuhlasiiiim 😀 😀 😀 idem kuknut nejaky spolocny utulok pre beznadejne unavene matky 😀 😀 😀 hadam sa nad nami niekde zlutuju 😅 😀

lamps
6. jún 2014

@pipka nehľadaj nič 😀 😀 😀 😀 u nás je miesta dosť 😀 😀 😀 😀 😀 aj keď teda boli by to dosť provizórne podmienky, ale hlavne je tam kľuuuuuuud 😀 😀 😀 😀

pipka
6. jún 2014

@lamps tak ideeeem 😀 😀 😀 a tortu mas v mrazaku stale?? caka ma? 😕 😀

lamps
6. jún 2014

@pipka jasné, čaká 😀 idem ju vytiahnúť, kým prídeš aj sa rozmrazí 😀 😀 😀 😀 aj kávičku ti idem urobiť a červený koberec povysávať a nachystať 😀 😀 😀 😀

pipka
6. jún 2014

@lamps kavicku nemusiiis, ja nem kavickar 😅 😎 mne cajiiik staci 😵

lamps
6. jún 2014

@pipka juj, tak to musím behnúť do obchodu 😀 😀 😀 😀 lebo mám doma len žihľavový čajíček

blcha
6. jún 2014

ahojte zasa po dlhom čase vas idem kuknut uz nestiham ani tie krasne torticky páčitkovať ja klasika nestiham odkedy som v robote neako sa mi s tortičkami nedari to bude asi preto ze uz nemam na to tolko času no a dosli mi americke cukriky a kedze ja robim len s mmf tak kupujem vseliake ine a z tych sa mi vobec nedari tak dobre ako s americkych lidlovych uz nech je zasa americky tyzden 😝 😝 😝
pridam vam sem par poslednych nepodarkov 😝
este ma dnes cakaju dve torticky dorobit

pipka
6. jún 2014

@lamps tak behni behni, nejaky dobry ovocny alebo bazovy, ci zazvorovy 😵 😀

akzuzs
6. jún 2014

@pristela Ahoj hviezda ako vždy krááááása chcem sa opýtať akú máš abecedu na tie písmena na tej prvej torte "Slovakia"

akzuzs
6. jún 2014

@jakelina A samozrejeme aj Ty krááásne ako aj @mia114 Rio nemá chyby a aj koníííík. @jakelina odkliaľ máš aj Ty abecedu? sa mi páči a majú ju tu viaceré babenky ale Ty vždy tak poctivo odpovedáš tak sa pýýýýýýtam 😅

pristela
6. jún 2014

@jper oooch straaasne vela sa mi mojich nepaci,ato fakt 😝 😀

@akzuzs andelka , tie pismena na tej prvej firemnej su vsetky rucne malovane štetcom 😅

denisak77
6. jún 2014

Tak,a dobojované.U nás je hádam 200 stupňov,strašne teplo 😀 .Na futbalovej sa mi potrhal na rohoch poťah ,musela som dať šály aby som pozakrývala diery a čo sa týka ďalších tôrt JING A Jang dané aj s krémovou farbou a aj svadobná tiež nadiktovaná aj s farbou.Len poľovnícku so robila podľa svojho,takže nič moc a ešte k tomu toto teplo 😢 .

pipka
6. jún 2014

@denisak77 ty brdo ta polovnicka je uzasnaaa 😎 😎 to si tie zvierata robila zo silikonky...ci modelovala 😕

aduskatt
6. jún 2014

zvoni telefon - ahojky, kedy si mozem prist zajtra pre tortu?.ako pozeram, tak pozeram, na zajtra zapisana len jedna svadobka, ziadna ina..... takze mam veseloooooo, korpus v rure este len🙂