Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
7. jún 2014

@jakelina krásna práca, vystihla si tú rozprávku

vlada111
7. jún 2014

@maya30 toho psa žeriem

grasie
8. jún 2014

@sisika bude lepšie, neboj 🙂

jakelina
8. jún 2014

Muffiny na dětský den a poslední dortík

mirinecka
8. jún 2014

po vašich krásnych dielach pridávam moje, @mysiatkoo maliny z lídla boli super 😉 . Všetky kvety z gum pasty pre mňa začiatočníčku najlepšia hmota na kvety 😀 , neskôr vás polikujem 😉 a ďakujem všetkým za rady

ajka82
8. jún 2014

jaaaj baby a ze 2, max. 3 torticky na tyzden zoberiem, ked budem pracovat 😀 🤐 jedna uz bola cez tyzden a tu su este vikendovky ...ale 4roch som zrusila aj tak, viac by som naozaaaj nedala 😎
inak tu s farebnymi kvetinkami mi poslali obrazok aku chcu, no farby som trosku zredukovala, lebo original mi moc nerezal :-s

evicaka
8. jún 2014

ahojte, tak pridávam ešte posledné dve na tento týždeň... krásny deň 🙂

gelinka75
8. jún 2014

@mirinecka krasne torticky a tie kvety..uzasnee 🙂

ajka82
8. jún 2014

babyyyy, na husenku mi chceli lentilky... na hmotu som ich nalepila cokoladou bielou... minule sme sa bavili o tom, ci pustia farbu alebo nie... takzeee tato husenka bola skladovana v druhej chladnicke a co sa stalooo? ☹ zbledli 😖 😠 takze zalezi statocne aj od chladnicky...nie len od toho cim a na com su nalepene 🙄

lucula73
8. jún 2014

@jakelina tie mafinky sú úžasné.....a krtko ani nevravím.. 🙂

jper
8. jún 2014

Moje včerejší výtvory.

jakelina
8. jún 2014

@lucula73 děkuji moc, ten krtek mě mrzí, paní to chtěla potáhnout pravým marcipánem, tak je takový žlutý, mně se to moc nelíbí. Trochu jsem to bělila, ale mám strach, aby se mi to pak nedrobilo, tak jsem toho bělidla nechtěla dát moc. 😝

jakelina
8. jún 2014

@jper suprové 😉

jper
8. jún 2014

@jakelina děkuju, ale vždy mám pak pocit že potřebuju tak 2dny jen prospat 😀

mimcak
8. jún 2014

Tak pridám konečne svoje. A večer si Vás v kľude prečítam a pokochám. Môj prvý 3D vankúšik, Bambuľka sa moc nepodobá,ale dievčatku sa vraj páčila 🙂 , cars inšpir. to poznáte, micky 😝 už nikdy viac farebný je aj zvnútra nedali si to vyhovoriť. 😝 😝 😝 , opička mala byť vyškerená a mala ukazovať 3 ročky. 🙂 plnky sú pribináčik, a čokoládové

stupacik
8. jún 2014

pridávam moju najnovšiu po dlhšom čase

mamcas
8. jún 2014

Ahojte šikovnice 🙂
Nejako Vás nestíham ako začalo byť teplo...Dlho som nič nepridala, tak niečo šupnem a hádam aspoň jedno oko poteším 😉
Okrem poslednej všetky podľa môjho gusta 😉
Čautéééé a užívajte si slniečkoooo 😀 😀 😀

dagmarmustafa
8. jún 2014

Peknu slnečnu nedelu Vam zelam.Moje posledne...a ako vzdy...idem si popozerat Vašu nadheru 🙂

zuul
8. jún 2014

krasne ste popridavali.

@sikag silvi tebe dakujem velmi!

evala777
8. jún 2014

ahojte, peknú nedeľu prajem, pridávam svoje, tá čokoládová bola robená prvýkrát preto to aj tak dopadlo 😒 , ostatné sú na želanie

jakelina
8. jún 2014

@zuul krásné a ta pro Dominika ta je úžasná 😉

daja55
8. jún 2014

V piatok :15,5 kg svadobná a 84 muffin a akoby nestačilo, tak v sobotu aj 5,5 kg na krstiny 😲 a ružová, v poslednej dobe, je u mňa v kurze 😀

aduskatt
8. jún 2014

moja "zabudnuta", nakoniec som ju stihla v pohode

ajka82
8. jún 2014

babyyy, na co sa vam to podoba? 😀 😵

jakelina
8. jún 2014

@ajka82 dělaly holky??? 😀

akzuzs
8. jún 2014

@ajka82 žeby klon ja padouch s mosrkou pannou Ariel? 😀

ajka82
8. jún 2014

@jakelina ano oni robili... karin chcela presne taku ako som robila kamoske pre syna na dnes s plazovym mimonom, tak si nachystali muslicky zo silikonky, kym som naplnila a omaslovala torticku a potom som pri nich sedela a hovorila postup ako sa co robi...pripadne som zobrala kusok hmoty, nech same vidia ako na to a znova som zosulala naspat, nech sa trapia 😝 karin robila toho vo vode a romanka toho na piesku-ona mu silou mocou chcela urobit zlte nohy ku koncu, tak z nachystanych ruk urobila take plutvy 😀 😅 a karin tak isto aj potahovala sama....ja som len pomohla vyvalkat, lebo sa s tym velmi trapila 🙂

florentina
8. jún 2014

Ahoj holčičky, přidávám svůj nejkatastrofálnější dort. Normálně jsem se u něj rozbrečela. Povedlo se mi udělat super rovnou krabici i víko, jakože fakt, hrála jsem si s tím a měla z toho hroznou radost. Ale vůbec jsem nedomyslela tu konstrukci. Víko se sice nerozpadlo, ale bylo měkké, takže když jsem ho dala na dort, okamžitě projelo těmi špejlemi a prásklo sebou o ten dort. Pak jsem se ho snažila nějak upevnit a výsledek byl, že jsem si ho úplně rozmatlala, rozehřála, takže jak jsem ho různě chytala, tak jsem ho zrkoutila a výsledek byl, že to tam prostě nedrželo. Takže jsem se to snažila alespoň narychlo vyfotit. Ze spodu bylo víko krásně lehce růžové, na fotce je celé zapatlané, křivé a samá díra, jak jsem ho opakovaně propíchla. Zbortilo mi to i zadní stranu dortu, to jsem jakž takž zachránila a tak jsem to nakonec předala solo. Na fotce jsou i špinavé doutníky /ty jsou pravé, jako součást dárku/, ale byla jsem ráda, že jsem to vůbec nějak vyfotila. Bylo to pro taťku, takže žádný stres při předávce, ale mě to moc mrzelo, neb jsem se s tím předtím dost vyhrála a navíc mi na tom záleželo, taťka jde příští týden na velkou operaci a tak jsem ho chtěla trochu povzbudit. No ale aspoň chutnal a já budu přemýšlet, jak to udělat příště lépe.

jakelina
8. jún 2014

@florentina To je mi líto, asi jsi měla to víko moc těžké, ideální by byl polystyren jenom potažený marcipánem. Ale když to chceme mít celé jedlé, že jo. Buď ráda, že to nebylo pro někoho cizího, to by jsi z toho byla špatná, že to nedopadlo podle tvých představ.

jakelina
8. jún 2014

@ajka82 no vidíš, jakou mají fantazii, krásný dortík, takové malé holčičky a jak to zvládly 😉