Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
10. jún 2014

baby juuuj zostalo mi veľa krému pribináčik a ďalšiu tortu robím až vo štvrtok,vydrží v chladničke?alebo nie?vie niekto prosííííím?asi nie,že?ale radšej sa opýtam vás. Inak pekný horúci den,ako stvorený na pečenie 🙂

mimcak
10. jún 2014

baby ako sa mieša taká krémová farba. A viete mi poradiť ako su robené tie ornamenty na vrchnom poschodí,tie kružka dookola ako keby prošne,alebo čo?

nika1985
10. jún 2014

@mimcak brala som 0.60 ale potom som dvihla trosku nevedela som si urcite cenu a 1e my pride trosku dost aj ked je pravda ze sa s nimi niekedy narobim viac ako s tortou ale zas ich nerobim ku kazdej a uz ked som si dala taku cenu zas nemozem rapidne dvihnut vies ako to chodi

mimcak
10. jún 2014

@nika1985 no ved to hej. Tak uvidím čo doriešime.

nika1985
10. jún 2014

@blancagon podla mna by mal vydrzat do datumu spotreby uvedenom na surovinach ktore pouzivas ale ja osobne by som ho uz do torty ktora ide prec nedala spravim vzdy tu doma ak nieco zvysi do misiek a je aspon sa nemusim stresovat. ja napr ani tvaroh ktory ma zaruku v ten den co odovzdavam nedavam neviem kolko to budu mat doma aby sa im nieco nestalo

blancagon
10. jún 2014

@nika1985 no veď teraz som urobila plnku a dala do torty,no neak som urobila veľa,nevadí,dám ju asi mačičkám,pretože moje deti sa jej už objedli 🙂 jasne že kontrolujem dátum spotreby,ako každá čo pečie sukromne 😉

nika1985
10. jún 2014

@blancagon tak sprav piskotovu tortu pre macky je to skoda mozno to detom o 2dni zachuti 😉alebo ma napadlo skus to zmrazit a vytiahnut ako nanuk neskusala som ale nemusi to byt zle.

evicaka
10. jún 2014

@mimcak neviem či dobre rozmýšlam.... ale ja by som si vykrojila kruh, do toho osadila väčšiu guľôčku a oko nej malé perličky.. toto celé na tortu a zasa malé perličky okolo celého pôvodného kruhu 🙂 🙂 🙂 🙂 ja dúfam že chápeš 😀 akosi sa neviem vyjadrovať 🙂

mimcak
10. jún 2014

@evicaka chápem 🙂 len či to bude držať.Raz som tak robila stred do kvedu,vlestne aj brošňu,ale mi to vypadávalo

vlada111
10. jún 2014

@vehuhu na prvú je úplne super

vlada111
10. jún 2014

@luciahromadkova tá kvetová je krásna

lokalistin
10. jún 2014

Ahojte,ked od vas chcu cokoladovu tortu, aky davate krem? Ja nerobim,nemam rada cokoladovu a strasne mi to smrdi,ked sa to pecie, je mi z toho az na grc a odpadnutie. Ale no chcu,chcela som urobit parizak z kindercokoladiek-ten mi zase moc chuti,ale davate aj nejake ovocie? a aky pomer slahacky a coko robite,aby sa mi to teraz v tom teple neroztieklo
Dakujem, pekny dnik

evicaka
10. jún 2014

@mimcak malo by to držať ak sa tá guľôčka zreže a tou plochou stranou nalepí... a perličky držia v pohode

chvapilu
10. jún 2014

ahoj můj dnešní výtvor /4,70kg/ a děkuju za pochvalu vždy mi to moc potěší.

jper
10. jún 2014

@chvapilu krásná práce

chvapilu
10. jún 2014

@jper děkuju moc mi to bavilo

mimcak
10. jún 2014

@evicaka Ďakujem za radu, tak uvidím či osatanú pri tejto torte.

sticker
10. jún 2014

Baby prosím vás, jedna torta (tvar mám vybrať) aj na krst pre dievčatko + pre 3 a pol ročného chlapca 🙄 Že nejaké autíčko pre toho väčšieho chlapčeka a bábätko pre to malé dievčatko.... Čisto náhodou vás nenapadne nejaká vhodná kombinácia? Nejako ma nakopnúť... Ešte som premýšľala, spraviť 2D a nejako to dať na bok torty.... Aj keby sa nejako prekonám a dačo skúsim z keksov ako že 3D auto, nehodí sa mi to k tomu bábätku na vrchu 😒 Budem naozaj vďačná, za nejaké "nakopnutie"...

sisika
10. jún 2014

@jakelina ta horucava je na nevydrzanie,tu bolo vonku 36' a vnutri 32'-panelák!
Ani prievan sa nedal spravit-tak vsade mokre uteraky...
Prosim prosim o radu-ako pracovat s marcipanom zo suseneho mlieka v tychto horucavach? Zarobila som,supla do chladnicky,po kuskoch modelovala Angry Birds-a teraz mam z nich v chladnicke "slušivé" placky....
Ako to mam dokazat aby boli gulati a drzali tvar???? Zmiesat so Smartom? Alebo?
Budem vdacna za kazdu radu,tortu odpvzdavam v piatok vecer...

jakelina
10. jún 2014

@sisika já s ním pracuji, ale nemodeluji, udělej je ze Smartu, ten mléčný se ti bude pořád roztékat. 😝 S mléčným jenom občas potahuji dorty

sisika
10. jún 2014

@jakelina aha,ja som dufala ze to bude drzat ☹... Tak tortu potiahnem mliecnym a figurky zo Smartu-ale aj ten bol dost makky... Mas nejaky trik aj na toto,prosim ta?

jper
10. jún 2014

@sticker a nemůže být pro kluka lodička - ta jde i ke křtinám

jper
10. jún 2014

@sisika mě se osvědčil pravý macipán z mandlí - ten hned drží tvar i smart mi vždy sedá ale macipán nikdy 😉

jper
10. jún 2014

@sticker https://www.google.cz/search?q=christening+cake... tady tě snad něco nadchne - mě se líbí např ta kniha, nebo 2 patrový nahoře mimi dole vláček

jakelina
10. jún 2014

@sisika vytvaruj si kuličku, dej na pár vteřin do mikrovlnky na sáčku, pak to ještě v rukách pošoulej a dej na tom sáčku do lednice. Takhle drží dobře tvar, vytáhni z lednice tak za deset minut.

jper
10. jún 2014

holky máte někde návod na kolíbku? trošku se toho děsím, tak se chci někde ještě mrknou at nenadělám nějaké velké chyby 😒

michaela3011
10. jún 2014

holky 🙂 v nedelu a v pondelok som mala vytuzene volno... pardon, boli to az dva po sebe nasledujuce dva dni volna 😵 moj plan bol: spat, nevstavat z postele a az ked ma to omrzi skocim relaxovat do nasej novej zahrady, ktoru sme si nedavno kupili 😎 aaaale, rano o osmej budicek, ze ci neupeciem na utorok tortu, slahackovo jahodovu... 🙄 ale jasneeee 😅 Misicka nevie povedat nie 😠 a v nedelu a pondelok sicko pozatvarane a ja som doma nemala ani vajco 🙄 tak som sa presla na hlavnu stanicu nakupit a hladat jahody!!! 🙄 cista Maruska 🙄 😅 no nakupila som a uiekla tortu 😎 v kuchyni 32stupnov a ja sa prdkam so slahackovou tortou 😀 🙄 dostala som dve fotky, ze podla coho mam robit... ze coho sa mam drzat 😅 no isla som si svojou cestou!!! dostali slahackovo jahodovu tortu a aj to logo tam maju ako chceli, coko maju ako bonus 😅 😀

inak, chcela by som taku fantaziu ako ma sem tam clovek co si objednav tortu 🙄 😀 povodne to mala byt cela slahackova torta, taka vybodkovana a plus to logo 😅 skratka nic z dnesnej doby 😅 😀

holky pekny zvysok vecera 😵

halienka
10. jún 2014

@michaela3011 Zvládla si to perfektne 🙂 o tej fantázii ani nevrav, ja mám mať za 2 týždne takú tortu, že sa to podľa mňa ani nedá vkusne urobiť, čo tam ten chlapík chce narvať, tvar červené srdce, na vrchu 3 mackovia predstavujúci jeho - manžela a 2 synov, jeden pubiš a druhý batoľa, nápis " Milujeme ťa srdenko naše , naša bohyňa najdrahšia" a ešte ako sa robia tie čertovské srdcia s rohami a chvostom, tak rohy nie a namiesto chvosta mám dať hada - poslal mi fotku akého majú doma 😲 😀 tak to bude zážitok 😀 😀

michaela3011
10. jún 2014

@halienka 😀 😀 😀 😀 prepaaaaac, ze sa smejem 😀 no uprimne ta lutujem 😀 kam na toto ludia chodia???!!! 😠 😅 😀
a dakujem ti 😵

sticker
11. jún 2014

@jper Moc ďakujem za "nakopnutie" 🙂 😉 Skúsim navrhnúť, ale poschodová isto nie. Lebo že čo najlacnejšie 😅 😝 Je to pre kamarátku, takže niečo jednoduchšie. Ale ešte raz vďaka 😵