• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. októbra 2017 
moje víkendovky, teda ale v tom teple to bola hrôza... a samozrejme všetky vaše dielka sú nádherné... :wink:
14. jún 2014 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
dobojované ,teda už včera večer ,ale to som rovno lahla, kedže rano som šla do práce ..piecť v podkroví kde je 100 stupnov je uplne idealne a poťahovať ešte lepšie :D a ešte ked tesne pred poťahovaním asi o 22 hej zistím že som si zrejme vyhodila žehličku ,alebo mi ju niekto zahadne schoval :D tak som hladila viečkom na pohár zavaraninový :D temy des bes a takto to dopadlo :slight_smile: pekny víkend dievčatá :slight_smile:
14. jún 2014 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@lamps ak sa smiem opýtať, pri akej múke ti splasli tie korpusy, lebo j som mala v poslednej dobe ten istý problém. Používaš iba hladkú alebo na polovice s polohrubou? :slight_smile: :slight_smile:
14. jún 2014 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Bože takéto postavičky vedieť... aspoň z polovice také prenádherné, ja som skromná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tie tvoje "ksichtíky" sú neskutočne nádherné!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. jún 2014 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 kráááásne elegantné, tá pirátska je super.
14. jún 2014 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuul ja mam taketo skolacke ulozene ako inspi :wink:
14. jún 2014 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
na 1. sv. prijímanie robené na želanie podľa foto, len s malými zmenami :wink:
14. jún 2014 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@eliska22 krásná a nepřeplácaná, žádné sepnuté ruce, knížky, svíčky, moc se mi líbí :wink:
14. jún 2014 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina jj, když nejsou doma děti , děda je tu stále :grinning: :grinning:
14. jún 2014 o 14:41  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katarina51 ja používam iba hladkú a vždy robím mramorák. Korpus som piekla tak, ako vždy. Nič som nemenila, len múka bola iná. Krásne sa upiekol na vrchu mal malý kopček, ktorý po chvíli spľasol a keď som ho vyklopila z formy tak z druhej strany bola jama. Neviem, či chápeš ako to myslím. Ja si myslím, že to bolo múkou, lebo keď som piekla už tretí korpus dala som inú múku a ten bol v poriadku. A bola to táto múka
14. jún 2014 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps toto bola ta zla..ci ta z ktorej sa potom podaril?
14. jún 2014 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, teda konečně jsem vás našla, už jsem skoro měla absťák, jak jsem se těšila na nové dortíky tady :dizzy_face: a přidávám svoje, už nevím, které jsem dávala naposledy, tak se možná budu opakovat
z toho svatebního jsem zestárla snad o deset let, vůbec se mi s ním nedařilo a zařekla jsem se, že tak vysoký a úzký už dělat nebudu, no nervy strašný a ještě ho vezli takovou dálku, samý kopec a zatáčka :confounded:
u těch kytičkových moc děkuju @pristela za inspiration :wink: :dizzy_face: , sumce vezli z Krkonoš až do Českých Budějovic, tak jsem moc zvědavá, jak "dojel" :confused:
14. jún 2014 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@muffinka8 no tak tie su uzasne... rozkosne :dizzy_face:
@akapulko prekrasna!
14. jún 2014 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ještě jsem vlastně zapomněla, písmenka u včelích medvídků jsem zase okoukala u @jakelina :slight_smile: , díky
14. jún 2014 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf všechny jsou dokonalé a zeptám se, mám dělat sumce, to jsi vykrajovala z plátů?? Mám udělat asi 3,5 kila, tak nějak nevím jak velké to vykrájet. No to zase bude boj, jak něco dělám poprvé, tak přešvihnu váhu a to vždy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. jún 2014 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no já jsem pekla korpus na toho sumce ve velkém pekáčku na buchty - rozměr cca 37x25 plus jsem si ještě k tomu upekla malý čtverec 15x15 a můžu ti sem hodit fotky, jak jsem to měla vyřízlý a naplněný :wink: . Ona paní chtěla totiž co největšího, takže na délku měl nakonec asi 43 cm a vážil i s tou dvojitou kartonovou podložkou 6,5 kg, takže 3,5 kg odhaduju tak polovičního.. Karton pod ním měl 44,5 cm, to bylo maximum, co se na šířku vešlo do lednice :sweat_smile:
14. jún 2014 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
já teda naštěstí cenu nepočítám podle váhy, tu mám jen k tomu orientačně, abych zhruba věděla, ale já si to vždycky spočítám a řeknu cenu předem, aby lidi hned věděli, na čem jsou a hlavně abych pokaždé nestresovala, jestli se trefím do váhy :fearful:
14. jún 2014 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
na tento víkend len táto jedna
14. jún 2014 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@jakelina no aj ja som rada tejto torte, lebo najprv chceli bielu, zlatý kalich, ruženec, meno, dátum a potom prišli ešte v ten deň večer ako objednávali a že zmena a teda, že takúto chcú, tak som sa potešila :slight_smile:
14. jún 2014 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@artepf moc děkuji, jsi zlatá.
14. jún 2014 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka toto bola tá zlá a podaril sa mi z hladkej múky z BILLY
14. jún 2014 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf nadherne uplne vsetky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: len by som chcela vidiet ako tu vysoku ssvadobku budu krajat :confused: a prenasat pak odkrojeny rez na taniere :confused: ci mas ju delenu dnu na vic casti ,c i ako ? tedfa ale potiahnut ju by ma asi zabilo , uplne ta chapem :wink:
14. jún 2014 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nééé, ty patra u svadebky nebyly vcelku, to bych je jinak taky litovala :grinning: , každé patro mělo uprostřed ještě obalený karton a výztuhu, jen teda potáhnutý to muselo být vkuse, aby se vytvořil efekt vysokých pater a ještě skrz celý dort byla protáhlá tyč, měl ale přes 15 kg a jak byl úzký a vysoký, tak mi bylo úplně na nic, když jsem ho měla přenášet, jsem se už viděla, jak ho vysypu na zem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ještě měl být teda vyšší, páč i to spodní mělo být původně dvojité, jenže jak jsem celý dort složila, tak se začal kácet a to spodní patro bortit, takže celé znovu rozložit a zjistila jsem, že ty výztuhy se pohnutím celého dortu položily :cry: . Tak mě napadlo to zachránit jen tím, že jsem spodní patro toho celého spodního dvojitého patro podřízla pod kartonem, dala pryč a do toho zbylého spodku dala dvojitou výztuhu, složila znovu a ještě znovu celé rozkládala, protože se mi znovu zdálo, že se to kymácí. Pak už to teda drželo, ale jak jsem s tím tolikrát manipulovala, tak už ty jednotlivý patra vůbec nebyly tak krásně rovný, jako na začátku. Takže jsem aspoň dodělala muffiny a nic jinýho už mě nenapadlo, jak bych to vylepšila. No neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit a ani nevěsta se zatím neozvala, tak doufám, že ho aspoň dovezli vcelku :frowning2: .
14. jún 2014 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela nejde mi na rozum jak někdo dokáže s těmi samými nástroji co mám doma , vymodelovat tak úžasné postavy :confused: :confused: a ten výraz v tvářičkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:( nebo máš nějaké speciální udělátko?) :grinning:
14. jún 2014 o 17:33  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 děkuji a tedy natřená na stříbrno?
14. jún 2014 o 17:41  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ahaa, no ok, lebo ja som napr. u nas v tescu takuto nikdy nevidela :confused: :sweat_smile:
ja tiez kupujem tu clever v Bille a z tej klop klop vzdy ok :wink:
14. jún 2014 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kubrt ty si sa asi pytala na tie "koralky" co ma macko okolo krku, nie? :confused: to nie je zo silikonky, to je metráž podla mna, umele koralky na snurke :wink:
Zo silikonky je ta bordura ruzova hore na torte, tie ruzove koralky :wink:
14. jún 2014 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf ty jo, tak to by mě porazilo, tahat se s takovým monstrem. Já mám z těch svatebních hrůzu, že se mi to nepodaří a zkazím ještě někomu svatbu. Tak já se jim i vyhýbám. Ne že by mi každý týden někdo volal, že chce svatební dort, to ne, ale kolikrát jsem ráda, když se jim to zdá drahé a nebo to chtějí s mléčným marcipánem a s tím svatebáky nedělám a najdou si někoho jiného. Nestojí mi to za ty nervy, abych si ještě v pátek vzala dovolenou, kvůli dortu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak trnula, že mi to spadne. :unamused:
14. jún 2014 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kubrt jee,dakujem :sweat_smile: ne , nemam ,mam uplne to iste co vy , teda nedavno som bola moooc sikovna a dolamala som si svoju naj kosticu :angry: takze som tento víkend aj hromžila na seba , sem tam :grinning:
@jakelina ja svadobky milujem , keby som mohla tak robim len tie a potom este detske , pre mna hroza su chlapske torty :grinning: :grinning:
14. jún 2014 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela mně se taky líbí a bavilo by mě to, ale vždycky chtějí nějaký kýč a tak jsem ráda, že se s tím nemusím tahat. Měla jsem zatím štěstí na samé hrozné zadání, fialové růže, holubičky a vodopády květin, ale fakt hrůza. Nic co by se líbilo mně. A tak jsem fakt kolikrát ráda, že si najdou někoho jiného a já mám pokoj a neničím si nervy.
14. jún 2014 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok