Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika80
16. jún 2014

Ahojte, čím by som mohla zafarbit piskotove cesto na cerveno, ale nechcem potravinárske farby. Našla som len cviklu, je ešte niečo, co farbí na cerveno? Dakujem

kubrt
16. jún 2014

@jper no ty jsi zlato 🙂 🙂 🙂 tolik si mi toho našla hlavně velký dík za ty svatební páry , na balíky už jsem se taky dívala a ty jsou vesměs z krému. No ale to nechtějí a já teda taky ne protože dort pojede tak 100 km. Jediné, čím se utěšuji je , že je to pro lékaře, který doufám, že nemá páru jak vypadá balík slámy 😀 😀 😀
.Chabá výmluva co? 😒

ludkas31
17. jún 2014

pekny den prajem, pridavam svoj dalsi pokus...robila som ako prekvapenie na stretnutie zo skoly...vsetkym chutila a pacila sa....neni to sice taka krasa a veldielo ako tie vase, ale potesilo, ze chutila..🙂

michaela3011
17. jún 2014

zienky potrebujem poradit 😅 hladam recept na korpus (svetly) na styl brownie 😕 neskusali ste uz niektora??? mam robit tortu s minimom kremu a ma tam byt veeeela vela korpusu... tak nechcem aby to bolo suche... nieco na ten americky styl 🙄 😒
dakujem moc

jper
17. jún 2014

@kubrt není zač, no viděla jsem že je dělají lisem na česnek. Ale celý dort tím je hrůza - to by byla moje noční můra např tento http://cdn.cakecentral.com/2/25/900x900px-LL-25...

mishulle
17. jún 2014

@pristela moc děkuju

besanel
17. jún 2014

ahojte..hladam sikovnicu sikovnu ktora by mi upiekla vybornu tortu pre mojich chalanov..potrebovala by som ju na buducu sobotu t.j. 28.6...chcela by som s motívom batmana..najde sa tu niekto?bratislava a okolie..mozte mi napisat prosim do IP?dakujem 🙂

romy01
17. jún 2014

@lucula73 ahoj lucula, ako sa mas <
prosim ta, idem robit pribinackovy krem a nasla som si od teba receptik, no bez stuzovaca. Trochu sa bojim, ze sa mi to v tomto teple neudrzi, budu tam 2 poschodia. Ak by som chcela dat stuzovac, mam ho dat na zaciatku, ked budem robit slahacku alebo potom na konci so vsetkymi surovinami <

dada2007
17. jún 2014

@romy01 creme ole máš na miesto stužovača 😉 ......to budeš mať v pohode tuhé.

akapulko
17. jún 2014

zienky viem ze sa to tu uz rozoberalo ale akosi nepametam kolko pytate za minitorticky?????ak ma pamat neklame 3-4eura kus???alebo viac??dakovala 😝

akapulko
17. jún 2014

a este ma napadlo davate ich na nejake minipici podlozky alebo len tak naukladate do skatule vedla seba????????????????????

lokalistin
17. jún 2014

@michaela3011 na kedy to mas?skus od tortentante eierlikörkuchen ja davam ked nemoze byt alkohol, salko, ale s likerom je bombovy, alebo wunderkichen ten je tusim s pomarancovym dzusom, alebo tekutinu aku chces
alebo, som raz robila tuto, zial sa mi neuslo okostovat, ale ze bola uzasna, keby si skusila s bielou coko http://www.najpecenie.sk/sk/recept/brownie-tort... ale najlepsie pre seba najskor vyskusat 😉

orygynal
17. jún 2014

ahojte, neviem či si pamätáte, ale v apríli som prosila o radu s tortou pre synovca - lebka na tmavom pozadí. trochu neskoro, ale pridávam foto a zároveň sa chcem opýtať, ako to robíte, že máte také krásne hrany pri štvorcových/obdĺžnikových tortách? 😕 inak pridávam aj foto torty pre syna (pečená ešte v októbri) a tohtonedeľnú pre dcéru 🙂

babaker
17. jún 2014

@orygynal S takymto umeleckym talentom sa musi clovek narodit - uzasne! 🙂

orygynal
17. jún 2014

@babaker jej ďakujem krásne 🙂

sticker
17. jún 2014

Baby prosím vás, ktorá ste robili hlavu koňa, koľko približne vážila? Pani chcela najprv nejakého stojaceho koňa, alebo "niečo také" tak do 2kg 😀 , potom sa nechala ukecať tak teda bude stačiť tá hlava do 2kg 😅 😝 😀 . Tak som ju vyviedla z omylu a chce teda vedieť, koľko váži taká hlava. 🙂

chvapilu
17. jún 2014

Ahoj mám zákazku na dort otevřena kniha pro milovníka románu .Moc prosím o nápad nebo fotky vůbec nic nenapadá.děkuji

aduskatt
17. jún 2014

@sticker teta je vtipna, ze kona do 2kg.....to je vsetko, ci viem k otazke uviest 😀 😀 😀

aduskatt
17. jún 2014

@akapulko ja som brala 4 EUR za ks a ukladala som ich vedla seba na podlozku z polystyrenu

dadulka271
17. jún 2014

Prosím prosím kto mi poradí alebo má fotku čo robil tortu okruhlu 3kg na vrchu smetiarske auto alebo poradit s čoho urobit to auto na vrch kuk foto asi taketo dakujem za každu radu 😒

akzuzs
17. jún 2014

Ahojte hviezdy pridávam moje skromnosti a je mi na .... lezie na mňa pliaga. Ako keby ma párny valec prešiel ☹ Ten odrezaný koláč je jablkovohruškový s mascarpóne. Dievčatá je to mňňňňňamka. V USA by to mal byť nejaký kráľovský koláč ale neviem presne aký 😅

michaela3011
17. jún 2014

@lokalistin mam to na 5.7. 😒 tak nastastie casu este dost na skusanie/testovanie 😀 velmi ti dakujeeeem 😵 este si vyhladam recepty na tie dva kolace a daco snad schopne upeciem 😀 musim skusat piect viacej veci nech mam väcsi prehlad... len skoda, ze volneho casu mam tak malo 😒 v mekaci ma uz hadam porazi, no snad si najdem uz nieco ine 🙄 este raz moc dakujem 😵

lokalistin
17. jún 2014

@michaela3011 rada, ten wunderkuchen som nerobila, ale vsetci nemci ho robia, ale ten eierlikör je super, davala som aj tu do receptov, robila som ho uz s bayilisom, cokoladovym likerom, likerom rumove pralinky, vajecnym a pre moslimov so salkom a vzdy super

michaela3011
17. jún 2014

@lokalistin rozmyslam, ze vyskusam ten eierlikörkuchen so salkom a krem supnem mascarpone... zajtra pred pracou skocim nakupit a v nedelu asi upeciem 🙂 vyzera byt dost jednoducho 😅

kubrt
18. jún 2014

@jachin tučnáci jsou asi v kurzu 🙂 mám dělat s nimi další ,ale tentokrát ne pingu 🙂, at se ti daří 🙂

kubrt
18. jún 2014

@mirka100911 já sem dělala trubičky podle U rybyčky v kuchyni- jak na čokotrubičky -neumím posla link, ale určitě to najdeš.Dělala jsem z bílé čoko asi 200 ks .Foto zatím nemám, slíbili mi svatebčané, že pošlou 😒
Natírala jsem čoko na pečící papír, a šlo to pěkně. 🙂

mojkamoj
18. jún 2014

Krásne ráno dievčatá,znova po dlhšej dobe prispievam svoje posledné torty,tak ma to chytilo že sa toho neviem pustiť 🙂 jediné čo moc nemusím sú čokoládové-polievané torty,to radšej 10poťahovaných ako jednu čokoládovú 😅 ale časom zdolám aj to ,krásny deň vám prajem 😎

mojkamoj
18. jún 2014

@orygynal to je niečo úžasné... 🙂

mysiatkoo
18. jún 2014

@orygynal ta lebka je genialna 🙂