Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martynka_za
18. jún 2014

Ahojte 🙂. Baby neviete mi prosim poradit nejaku sikovnu pani, ktora by mi urobila peknu a chutnu tortu na krstiny zo Ziliny a okolia? Dakujem 🙂

mimcak
18. jún 2014

@orygynal pekné tortičky a tá lebka super

mimcak
18. jún 2014

@mojkamoj pekné tortičky.

mojkamoj
18. jún 2014

@mimcak ďakujem pekne 🙂

mimcak
18. jún 2014

Cukráročky ja viem,že sa to tu už viackrát obmielalo,ale nastal čas ked sa v mojej pokladničke nahromaždili nejaké peniažky z tortičiek čo som si odkladala.Tak sa začínam obzerať po robotoch.A kedže už ich viaceré máte dlhší čas. Takže máte odskúšané,tak by som vás poprosila o nejaké recenzie. Viem,že ta ETA gratus 1200W je dobrá,ale zas natu ja nemám. ☹ takže niečo lacnejšie . Ak máte skúsenosti.Ďakujem

halienka
18. jún 2014

@mojkamoj to sú nááádherné tortičky 😵 a tie čokoládou oblievané tiež 😵

mojkamoj
18. jún 2014

@halienka 😵 Jéj ďakujem pekne 😵

halienka
18. jún 2014

@mimcak ja som sa rozhodovala niekoľko mesiacov, podstatné pre mňa bola misa minimálne 5 l, dosť veľký výkon, planetárne miešanie, šľahacie metly, už som bola rozjodnutá pre Etu Gratus, len som čakala, či po vianociach nebude nejaká akcia, lebo aj mne to prišlo veľa peňazí. Ale nič, žiadne akcie a zľavy minimálne, už som sa skoro aj zmierila keď som objavila tento http://www.famtastic.sk/Klarstein-TK2-Mix8-S-ku... čo je brutálny rozdiel v cene, ale parametre mi presne vyhovovali, dokonca sa dá dokúpiť aj ďalšia misa keby bolo treba, tak som ho zobrala. A musím povedať, že síce ho mám len pár mesiacov ale som spokojná, akurát teda neviem čo si predstavujú pod tichý chod, ale mne to moc tiché nepríde 😀 ale to mi nejako nevadí, som rada že som ušetrila peniaze a možem si dovoliť nejakú tú formičku ešte prikúpiť 😀

mirinecka
18. jún 2014

@orygynal tá lebka je neskutočná ako obraz 🙂 @mojkamoj krásne a tie holuby sú super 😉

kočnky oplatí sa investovať do knihy na kvety napr. od Alan Dunn, ja sa furt trápim s kvetmi, niektoré sa mi podaria až sa čudujem a niektoré napr. jednoduché kazím 😀 , aj včera som robila jednoduché kvietky a nejako sa nedarili tak sú také všelijaké, a dokonca aj SV mi vyschol rýchlejšie ako gum pasta, a aj tak sa niektoré zlomili :(

mojkamoj
18. jún 2014

@mirinecka ďakujem ti pekne 😉 no tie holuby mi robili radosť,kočka chcela len jedného ak sa podarí,že aspoň symbolicky a tak ma to bavilo že som ich urobila viac a bola strašne natešená ,išlo to pre jej otca holubára 🙂 ja knihu nemám,ale uvítala by som veru a tiež na kvety,s tým som ešte v plienkach,robím ako ma napadne a nie som spokojná,ak idem podla časopisov tak to veru ide lepšie,čiže išla by som do knihy,môžeš si ju vziať hocikam so sebou a modelovať 😵

ludkas31
18. jún 2014

dakujem za vase pacitka....od niektorych z Vas obzvlast potesia 🙂

mirinecka
18. jún 2014

@mojkamoj tie holuby mi hneď padli do oka, max. dokonalé 😉 Ja zatiaľ hľadám foto postupy na nete, len s tím zabijem kopu času, a aj tak napr. s ružou som neni furt spokojná. 😒 Knihy som pozerala na nete, len neviem ktorá je lepšia

mimcak
18. jún 2014

@halienka tento presne som pozerala včera,lebo som čítala spätne pár strán ked sa to tu vtedy rozoberalo a aniekto sa tu naňho pýtal,možno aj ty. Len som sa obávala,že nepoznám vôbec tu značku.

sikag
18. jún 2014

@sticker moja hlava zo stredne velkeho plechu vazila 4,1 s ovocim. ak das velky plech, spravis tenky plat, prelozis na polovicu, iba raz naplnis bez ovocia mozno sa do tych 2 kg zmesti 😀 😀 😀

sikag
18. jún 2014

@orygynal pekne ti nakoniec vysla ta lebka 🙂 pamatam sa ako si to tu riesila ale velmi sa ti podarila 😎
ostre hrany dosiahnes ak tortu po naplneni pekne obrezes a poriadne dorovna obmaslusjes, alebo das ganache pod potah a potah musi byt natenucko vyvalkany

sikag
18. jún 2014

jedna narychlo pre deticky do skolky 🙂 ....mohla som aj pokosit predtym fotenim 😀 😀 😀 😀

grasie
18. jún 2014

@sikag milá tortička 🙂

grasie
18. jún 2014

@orygynal super torty a tá lebková je úžasná 🙂

zz134
18. jún 2014

Babule help...chcem urobit muzickovi nejaku brutal cokoladovu tortu. mate nejaky receptisko? mohlo by to takto nejako vyzerat...teda v reze ...brutal cierno-cierna tortusa...pomozte...dakujeeeem!

orygynal
18. jún 2014

@sikag dakujem za rady. Vyskusam... 🙂

elamaslakova
18. jún 2014

Dievčence prosím vás poraďte mi , mám sa zmestiť do váhy 6 kg , chcem piecť vo formách 26,20,14 cm dvakrát plniť , bez ovocia , len džem a trošku poliať rozvarom . Ďakujem

lamps
18. jún 2014

@elamaslakova myslím, že s tými rozmermi sa do 6 kg nezmestíš. Ja keď mám 26 cm tortu váži okolo 4,5 kg a 1,5 kg na tie dve ostatné je málo

mimcak
18. jún 2014

@elamaslakova aj ja si myslím,že sa nevojdeš s tými rozmermi do 6kg

aduskatt
18. jún 2014

@elamaslakova 24,18,12 ale to bude brutalne smiesne to vrchne poschodie

evicaka
18. jún 2014

@elamaslakova ja myslím že by to dalo... moje dvojposchovové majú 5kg a tá vrchná tortička sa do 1 kg. podľa mňa dá urobiť 🙂 spodné poschodie mám 26cm

halienka
18. jún 2014

@elamaslakova robila som tieto dve trojposchodky, čo mali váhu 6 kg (na foto), ale boli rozmerovo 23,17,10 cm. To vrchné poschodie 10 cm je tak pre 2-3 osoby. Tie rozmery čo píšeš by sa možno dali, ale musel by byť ľahký piškótový a nie moc vysoký korpus a ľahké plnky a len jemná výzdoba - málo hmoty...

evala777
18. jún 2014

ahojte týždeň som tu nebola, teraz pridávam svoje, tie posledné štyri sú také mini torty do 1,5 kg určené na jednu spoločnú oslavu...ale radšej jednu veľkú ako malé.... 😒 , zvyšok je pre môjho Tomina na rozlúčku so škôlkou... 😉

pipka
18. jún 2014

@mojkamoj ten holubnik je bombovyyy 😎

pipka
18. jún 2014

babulky, mam prosbu, kto uz robil palmu? robit tie vetvy hore na drotikoch aby odstavali...ci? 😕 😒

mojkamoj
18. jún 2014

@evala777 krásne sú 🙂 ja malé nerobím,odmietam robiť pod 3 kg 😝