Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
20. jún 2014

@elamaslakova nádherná 🙂

evicaka
20. jún 2014

ahojte, aj ja pridávam jednu svadobnú... zlá fotka, nerobila som ju doma, ale v skutočnosti bola pekná 🙂

elamaslakova
20. jún 2014

@lamps Nádherné tortičky , podľa tvojich postavičiek by mohli robiť hračky pre deti , sú prekrásne

elamaslakova
20. jún 2014

@evicaka Nádherná tortička

moicka
20. jún 2014

tortička robená pre futbalistu. Takto to dopadne, keď futbalovú tortu robí antitalent na futbal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..... a ešte som ju aj hrozne odfotila 😠 😠 😠

anibas
20. jún 2014

@haannka chladnička cca 6 st.C, ostré hrany dosiahneš, ke´d namiesto masla použiješ na tortu ganache a tak potiahneš 😉

mirinecka
20. jún 2014

tak pridávam moju dnešnú odovzdanú, srdce a takú mini pre nás som skúšala ganache, a veľká spokojnosť, ale veľkú by som sa bála otáčať 😒

haannka
20. jún 2014

@anibas dakujem za info...ale ja ked som dala tortu do chladnicky a potom vybrala von orosila sa a zacala sa "roztapat"...pouzila som smartflex velvet.

haannka
20. jún 2014

@anibas a este jedna otazocka ak mozem...ta ganache sa natrie, necha stuhnut...kedy ju tak vytvarujem a cim? Ja som totalny zaciatocnik ☹

mysiatkoo
20. jún 2014

@haannka torta sa ti orosi vzdy, ked su teplotne rozdiely privelke... s tym nic nespravis a nepomoze ani prestavovanie xladnicky. netreba sa jej po oroseni dotykat a treba ju nexat stat na vzduxu (samozrejme pokial nie je v kuxyni 40st.)... casom sa orosenie strati... pri vysokyx vonkajsix teplotax je to ale vyrazne dlhsie a troxu pomoze zapnuty ventilator... zavisi aj od vlhkosti v xladnicke ako sa ti bude spravat... daj za nu karton alebo utierku... pokial je len orosena, nelam si hlavu... pokial sa potah topi, zrejme si pod neho pouzila nevhodny krem (potrebne je tam dat nieco s vysokym podielom masla (idealne len maslo s cukrom), alebo cokoganache)

mysiatkoo
20. jún 2014

@haannka a postup na ganache najdes napr. u mna na FB www.facebook.com/CakesByMyska v albume Ako to robim ja - cokoganache

haannka
20. jún 2014

@mysiatkoo dakujem krasne za radu 😉

mysiatkoo
20. jún 2014

dnesna tortusa... a 2 este nenazdobeneeee ... nejaky pomocnik sa tu nenajde ? 😵 😝

nanna11
20. jún 2014

Mile zienky, pozdravujem Vas, velmi rada do tejto skupiny nakuknem, vzdy tu vidim krasne vytvory a vela cennych rad. Peciem len sporadicky a len pre nas - pre deti a rodinu, ale vsetko, co o "tortickovani" viem, som sa naucila tu. Dakujem teda vsetkym, ktori sa nevahaju podelit so svojimi napadmi, dielkami, radami. DAKUJEM 🙂 Naposledy som robila kociarik, bolo to veeeelmi namahave 🙂 Snad casom ziskam vacsiu zrucnost, lebo toto mi trvalo strasne dlho 🙂

mysiatkoo
20. jún 2014

@haannka rado sa stalo... prid sa potom poxvalit 😉

haannka
20. jún 2014

@mysiatkoo 😉 uz som sa pochvalila...ale hned som sa aj zahanbila pri Vasich uzasnych pracickach...raz by som chcela byt taka sikovna ako ste tu vsetky...chut mam obrovsku...uz len ziskat prax 😉

michaela3011
20. jún 2014

@nika266 pouzila som tie, ktore boli pribalene 😒 citala som inak, ze vela bab riedi gelove s alkoholom... no ten moj mi to zakazal 😅 ze su na to urcene farby tak sa budu tie pouzivat, no istota je istota... tak som si pomocou modrej a zltej namiesala peknu zelenu 🙂

michaela3011
20. jún 2014

@aduskatt ja som mu aj presne toto povedala 😀 este aj to, ze sa mi ta vesiakova stena nepacila 😅 fakt netusim inak, kde sa tolko stastia pri nom nabralo... no nikomu neprajem taky sok aky som zazila 😢 uz teraz mam dost sedivych vlasov, boh vie kolko za toto pribudne 😅 🙂

michaela3011
20. jún 2014

@lokalistin vcera rano som si nasla v obyvacke na stole ruze a cokoladu vedla tabulky s textom ich liebe dich 😅 som sa ho pytala, ze ci to mam ako dusevne odskodnenie alebo sa pomylil kedy mam narodeniny 😀

nika266
20. jún 2014

Môjmu vnučikovi Sebastiankovi

dajna11
21. jún 2014

krstinová pre chlapčeka

lucula73
21. jún 2014

Jeden krtko na želanie.... 🙂
a idem pokukať vaše nádhery 🙂 🙂

denisak77
21. jún 2014

Už konečne dopečené,ale tento týždeň sa robilo celkom dobre,počasie také akurát.Len už som prekvietkovaná a bez inšpirácie.Pečiem ešte 3 týždne a potom pauzáááá. Košele a tie hnedé akože jing jang slzy nechcem už ani vidieť, nebaví ma to isté do okola,trošku to stále zmením ,ale veľké zmeny nechcú.

pristela
21. jún 2014

Holky pridavam aj ja moje , tá hura skola , chudatenko bola este za tmy fotena o 5ráno bo pak som odchadzala na dva dni fuc a nebolo kedy odfotit 😝 no a posledne tri tortusky su moj casovy rekord 😀 i ked ako som uz spominala neviem ci to je dobre bo ted budem vsetky odkladat co najneskor 😝 😅

evicaka
21. jún 2014

perfektné... ako vždy 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
21. jún 2014

@pristela všetky nádherné a ten tank nemá chybu !!!!! Dokonalý 🙂 🙂 🙂

anibas
21. jún 2014

A môj skromný príspevok

halienka
21. jún 2014

No babkýýý, to čo zas za nádheryyy 😀 úžasné všetky, len ústa otváram 😲 😲 😲
@anibas to si prosím ťa z akého tvaru korpusu tú cicušku robila 😀 úžasnááá 😵
@pristela perfektné, ten tank dokonalosť sama a super vtipný rybári 😀 k, paráda 😵
@denisak77 tie kvietky perfektnééé všetky 😵
@lucula73 krásny krtečko 😵
@mysiatkoo perfektná štíhla blondýnečka 😵
@evicaka perfektne sa ti podarila, krááásna 😵 😵 😵

vlasta80
21. jún 2014

tohto tyzdnove...najhorsie to bolo casovo 😝 😝

vlasta80
21. jún 2014