Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
23. jún 2014

@zuzka7512 Ďakujem 🙂

evicaka
23. jún 2014

šikovice PROSÍM súrne nejaké inšpirácie na tému astrológia alebo geografia.... asi sa picnem 😀 😀 😀

abriela
23. jún 2014

Mile sikovnice, prosim vas o vas nazor. Aku by ste doplnili takuto tortu? 😕 Na vrch este pride meno. Rozmyslam par mini kvietkov,ale neviem ci to k tomu vobeec ide. Dakujem za kazdu radu.

jachin
23. jún 2014

@abriela a nestačí takto plus to meno? mne by to tak kludne stačilo, aby to nebolo prepchaté, a zároven by hned vynikol ten vzor...

sollange
23. jún 2014

@jachin ,som úplný začiatočník,ale keďže mi ten vzor pripomína aj kocky,tak by navrch mohli ísť tri malé modro-čierne s bielymi bodkami ako číslami....no neviem,či som pomohla...som ozaj len na začiatku ,mám sa od vás šikovníc čo učiť 😉

elamaslakova
23. jún 2014

@abriela Podľa toho pre koho je ,ak je to chlap tak asi len to meno stačí, lebo ten vzor je to hlavné na tej torte , ja som robila tiež takúto a na vrch som dala len číslo , nič viac . Pozri v mojom albume

sollange
23. jún 2014

@abriela ospravedlňujem sa,zle som adresovala,príspevok mal byť pre abrielu,ešte raz prepáčte....ozaj som začiatočník aj na tejto stránke 😀 a inak torta je aj tak krásna 🙂

elamaslakova
23. jún 2014

@evicaka Pozri sem tu nájdeš nejaké možno pomôže http://www.pinterest.com/search/pins/?q=planet ...

elamaslakova
23. jún 2014

@evicaka Ešte tu pozri , sú tamsíce aj svadobné neviem prečo ,ale aj na tú tému čo potrebuješ http://www.pinterest.com/search/pins/?q=planete...

blancagon
23. jún 2014

@ajka82 zatial stačilo,ďakujem pekne 😉 už len pustiť sa do toho.

evicaka
23. jún 2014

@elamaslakova ďakujem krásne , tieto som našla aj ja... potrebujem niečo čo by som zvládla aj ja 🙂 ale moc, moc ďakujem 🙂

lucula73
23. jún 2014

@abriela napíš iba meno,také hrubšie písmená a daj ich nastojato..............tiež by som tam nič nedávala........ 😉

abriela
23. jún 2014

@lucula73 jej, usper napad dat meno na stojato. To sa mi paci.
@elamaslakova vedela som, ze ju niekto robil, len nevedela som kto. Ty to mas este krajsie - s dovolenim (ci bez 🙂 ) ta napodobnim. Lepila sa ja biele kocky, ci len hnede?
Torta je pre zenu - darcek odomna. Kedze som jej uz piekla 6 tort, tak som si vymyslela takuto, kedze tvoja, ked som ju videla prvykrat ma velmi zaujala, len som si ju neulozila.

lucula73
23. jún 2014

@abriela nemáš zač.............aj ja som si ju uložila,ked ju sem v tom hnedom hodila ela a pri najbližšej príležitosti sa na nu chystám 😉

luciahromadkova
24. jún 2014

ahojte prosím akú čoko hmotu kupujete v obchode, s ktorou máte dobé skúsenosti? dakujem pekne 😉

elamaslakova
24. jún 2014

@abriela Ja som lepila aj biele kocky , bola piplačkaa ty keď si dávala také malé tak ty si to mala ešte ťažšie ,ale je to veľmi pekné

zuul
24. jún 2014

@luciahromadkova Luci kamoska si kupila z dortisimo
http://dortisimo.cz/eshop/chocoflex/9594-chokof...

a ze cele zle. Zle, lebo sa to trhaloo...a ani to neuhladis dobree. Neda sa to moc na tenko vyvalkat a na 26 cm som minula cele kilo.

tot jedna referencia.

abriela
24. jún 2014

@elamaslakova no keby to bola uz moja torta 🙂. Tato je len stiahnuta z pinterestu. Planovala som robit jednoduchu tortu, ale uz spravim takuto, vyzera uzasne

zuul
24. jún 2014

dievcata mate recept na odskusanu sacherku? velke d.

luciahromadkova
24. jún 2014

@zuul dakujem pekne toto potrebujem, tuto teda nekupim

prosím este má niekto skusenosť aj negatívnu z nejakou coko hmotou?
napr. pasta dama coko alebo iná, dakujem

henika40
24. jún 2014

dievcence, zasnem nad vasimi vytvormi, no nadherne umelecke diela 🙂)) ste velmi sikovne a asi aj skusene cukrarky…..
som tu nova, prosim, poradite mi, podla tohto receptu http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fo... sa mi podari potiahnut 26cm tortu? mate pripadne lepsi receptik?korpus bude orechovy, krem - maslo plus uvarene salko….. kupila som aj marcipan od oetkera, ale svagrina mi hovorila, ze s tym to nepotiahnem, ze to by som aspon 3 balenia potrebovala a zle sa s tym pracuje, tak z kupeneho by som skusila iba spravit zopar ozdob…. ako som sa docitala ozdoby idu lepit s cerou a praskovym cukrom, bude to tak ok?

mimcak
24. jún 2014

Ahojte. prosím Vás neviem kto,ale raz tu niekto dával inšpir.pre chemika,alebo chemičku nemáte prosíííím niekto niečo?

mishulle
24. jún 2014

holky, prosím, mám na víkend objednávku na kulatý dort, 2 kg, piškotový korpus +pribiňáčkový krém s jahodami, smartflex, jaký průměr 20? 24cm? moc děkuju

halienka
24. jún 2014

@mishulle max. 18 cm, aj to neviem či sa zmestíš do 2kg, záleží ešte aj od výzdoby...

lucula73
24. jún 2014

@luciahromadkova ahojky-..,ja som mala dva krát čokoládovú pastu damu..chuťovo je podľa mňa veľmi dobrá......je tam cez 40% čokolády.......len je dosť tvrdá......ale aj som trošku nahriala v mukrovlnke,a ona je taká tmavá,že som do nej primešala trochu smartu a bola úplne super.....a na farbe to skoro ani nepoznať 😉

lucula73
24. jún 2014

@luciahromadkova ak ccheš,v albume tu mám také tmavé,tmavé srdce na 30ku,to bola čistá pasta dama.......a potom ešte jednu s kopou motýlikou a motýlik,krajkou,tá bola pomiešaná.........ale rozdiell skoro nevidno 🙂 ,aj takú na 60 ku štvorec,tiež pomiešaná so smartom 😉

99deni
24. jún 2014

Kocky prosim poradte ako na taku to krabicku? som zaciatocnicka tak ocenim vase rady a postupy...

jakelina
24. jún 2014

@mishulle určitě 20 pokud plníš jednou. Já mám z 16 formy dvakrát plněný dort s ovocem tak 2,3 kila

blancagon
24. jún 2014

@mimcak toto je ten moj.

janulabj
24. jún 2014

Prosím žienky kde hladat inšpiraciu? chcem tortu do školky su trieda: modra farbička : dakujem