• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@eliska22 si sa musela upismenkovat :slight_smile: :slight_smile:
@ikula2 vcera som nasla paradny postup od @halienka, s popisom aj fotkami. myslim ze to dala do postupov
@pipka bezlaktozove najdes skoro v kazdom vacsom obchode. ale mozes dat kludne rastlinnu slahacku, tu maju asi vsade. alebo ovocie v zelatine, to je uzasne svieza plnka
26. jún 2014 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jedna mini torticka pre kamosku
26. jún 2014 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
@sikag jej dakujem akurat som to pozrela, ty mas na torte cokohmotu nie cokoladu vsak? Krasna.
Nevies v akej teplote ma byt cokolada ked uz je tam ten mantinel dookola a je stuhnuty, chcem zaliat ten vrch na Rovno, aby bol hladky ... Naposledy sa mi to nevydarilo :D bola horuca a mantinely sa mi roztopily :grinning: tak ma skoro svihlo, lebo na ten detail som totalne zabudla ze je tepla ta coko
26. jún 2014 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag nááádherná :slight_smile:
26. jún 2014 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag ta je úžasná :wink:
26. jún 2014 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
A moje tři. Sumec je hrozný, nemám aibrush, tak je to jenom tak štětcem poťapkané, no hrůza, farma už asi desátá, pořád to stejné a s pastelkami pro brášku oslavence, aby mu to nebylo líto, že nemá dort, necelé kilo. Mám pocit, že jsou hrozné všechny tři :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. jún 2014 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
Ahojte, chcela by som urobit svoju prvu tortu a potrebovala by som poradit nejaku potahovu hmotu jemne mandlovej chuti s ktorou by sa mi ako zaciatocnicke dobre potahovalo.Dakujem za navrhy.
26. jún 2014 o 12:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cheria Smartflex velvet mandle
26. jún 2014 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina čo si, perfektné sú všetky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tá farma a tie minizvieratká sú perfektné, a všimla som si kolesá traktora, tak to je úplne super dotiahnutý detail, ja som doteraz večne každé koleso pootláčala len sitkom :grinning: ale tie kolesá na traktore sú fakt také ako si ich urobila :dizzy_face: to si len nejako narezala alebo lepila pásiky na vrch? Aj sumec je perfektný, ja si ho veru ukladám :dizzy_face:
26. jún 2014 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka děkuji, já z těch dortů mám divný pocit, jako že jsou odfláknuté. Kola jsem udělala tak, že jsem si ho vykrojila, udělala ten střed a chvilku, tak 20 minut nechala zatuhnout a pak vezmu pinzet, takovou do špičky, není to klasická co je na trhání obočí a z boku toho kola to vždy zmáčknu, aby se tam vytvořil ten vzorek. Nevím jestli píšu srozumitelně. Jak když kleštěmi zdobíš kraj dortu, tak tou pinzetou tam udělám ten vzor.
26. jún 2014 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina aha, rozumiem, ďakujem, pri najbližšej príležitosti vyskúšam :slight_smile: inak aj ja mávam niekedy také pocity, niektorý víkend som spokojná a inokedy zas som akosi nie :grinning: ale možno je to aj námetmi tort, keď sa opakujú alebo sú také nijaké, že sa z toho ani nedá nič moc pekné vykresať niekedy...
26. jún 2014 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 ja velmi s cokoladou neviem robit, ale ked si ju roztopis nad parou tak by nemala byt uplne horuca. mozno nechaj este chvilku postat, skus prstom a ked bude ok tak skus lievat. ja by som sla od stredu opatrne ku krajom. neviem.... mozno este niekto poradi
@jakelina paradne vsetky. tie sumce co tu robite ma fascinuju :slight_smile:
26. jún 2014 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag víš co, já ho dělala poprvé a i jsem se přesně trefila do váhy, chtěli do 1000,- korun. Tak mi to vyšlo přesně, až jsem se divila. Ale hrozně odpadu jsem měla, jak to vyřezávám z plátů, tak mi zůstávají ty kraje. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. jún 2014 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka jenom pak ty kola nechej den ležet, aby ti ten vzor na těch kolech uschnul a drželo to i dole a nezmáčklo se to. :wink:
26. jún 2014 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina kraasne prosim ta nemas niekde ulozeny navod na ten cukrovy dym na traktore...
26. jún 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 zlatko to je jenom vata :wink:
26. jún 2014 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mirka_aa furča, pekáreň juno pri toryse
26. jún 2014 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blancagon dakujem, neboj sa toho,nie je to nic tazke.. :slight_smile:
26. jún 2014 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina superne su vsetky...aj sumec :sunglasses: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. jún 2014 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina nahodou su super
26. jún 2014 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte :slight_smile: mohli by ste mi prosim niektora poradit, kolko potahovacej hmoty ziskam z 300g marschmalows? Na jednu 26 cm tortu, alebo velku obdlznikovu? Este maju vyjst aj male ozdoby....medvedikovia po obvode z bielej hmoty...torta bude modra.....dakujem za radu :slight_smile:
26. jún 2014 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babulka1978 přibližně kilo
26. jún 2014 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kočky na budúci týždeň od 30.6. je americký týždeň. v Lidli...Marshmallows 300g za 1,29€ :wink:
26. jún 2014 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak a moja pre velkáčov na rozlúčku zo škôlkou, mala až 8,8 kg :slight_smile: ale cenu som nezobrala podľa váhy, sa mi to zdalo strašne veľa pýtať od škôlky, ale aj tak som bola spokojná a škôlka tiež, už som dostala aj pochvalu :wink: . Ešte otázka, v poslednom čase sa mi robia stále bubliny pod poťahovkou a neviem prečo stále musím prepichovať :cry:
26. jún 2014 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
ahojte sladukienky moje :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:, pridávam aj ja moje tohtotýždňové - tá námornícka je pre 15-ročného chalana, pani mi poslala foto tortičiek, vraj podľa nich mám tortu ozdobiť, len si akosi nevšimla, že torty boli pre ročné deti :confused:, tak som musela nájsť nejaký kompromis, aby torta nevyzerala príliš detsky. No uvidím, čo zajtra na ňu povie .... a tá druhá tortuška je len taká obyčajná, pre naše ratolesti za zajtrajšie vysvečko
26. jún 2014 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
@lamps mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
hned by som si dala! :sunglasses:
26. jún 2014 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj vkládám dnešní dortík a první lilie na drátku ,Váha 5kg
26. jún 2014 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (48)
Ahojte baby, najde sa tu nejak sikovna cukrarka z Kosic?
Dakujem.
26. jún 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucopeda je nas tu viac - mufinka8, mimcak,.....
26. jún 2014 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps bombova, ulozena-krasna a ta druha boze k sezrani a ja chuda na diete-mnaaaaam
26. jún 2014 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok