Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mrka2
29. jún 2014
ahojte, nadherne torty, pridam este svoje posledne 3 tohtotyzdnove. 🙂
anibas
29. jún 2014
Pekný deň dievčatá - konečne sedím a popíjam kávičku ..... 🙂
čítam, že už prádninujete od tortičiek - o týždeň mám ešte 1 svadobnú, a potom až 25.7., ale ináč úspešne odolávam - zatloukam a zatloukam a zatloukam 😃 😃 😃
Torta so stromom podľa pozvánky 😉
A s dovolením - použila som volániky a lá @pristela - nebolo v mojich silách vymýšľa nejakú bordúru 😃
sikag
29. jún 2014
@mysiatkoo ty si robila nedavno s vetrovkami nejake vlnky pod delfiny, ako sa ti s tym robilo? si to roztopila a dalo sa to potom nejako modelovat? daj nejake tipy 😉 chystam sa na jednu malu pre dcerku 😉 chvaaaaala bohu ze je vdacna za vsetko a hiiiiika pri kazdej torte. No a malemu staci ze je cokoladova 😃 😃 😃 😃
sikag
29. jún 2014
@anibas ta lod JE SUPER! aj ostatne. velmi pekne. na orchideu mas nejaku vykrajovacku, ci len tak... ja uz poskulujem ze ju vyskusam 😉
anibas
29. jún 2014
@sikag ďakujem 🙂)) - mám celú sadu JEM Cutters čiernu s kvetmi
luciahromadkova
29. jún 2014
pridavam aj ja jednu tohto týždňovú, za radu a inšpiraciu dakujem pekne @maya30
@maya30 prekrasne su vsetky
mrka2
29. jún 2014
@anibas nadherne... ta so stromom je uzasnaaa 🙂
zuul
29. jún 2014
@sany2 farbila som hnedou, ale ozaj malinko a vznikne taka slabunko hneda .

@maya30 zasnem zasnem :-o
mysiatkoo
29. jún 2014
@sikag zalezi co potrebujes... teraz som len dala cukriky na papier a potom vidlickou kym boli horuce troxu vytiahla... ak xces nieco konkretne, uz som to robila aj tak, ze som si vytvarovala drotik a polozila na papier na pecenie a tam som do toho tvaru vylievala roztopene cukriky..ked to zaxladne, da sa to pekne odlupnut - ale xce to urcitu hrubku, aby sa to nelamalo, lebo je to dost krehke... good luck! 😉
maya30
29. jún 2014
@sikag stromcek som robila prvykrat - zviazala som si drotiky do konarikov, to som zapichla do kmena a oblila natenko hmotou, potom som na ne len ponaliepala tie zelene kolieska, akoze listy a popichala kosticou. A este som to namalovala kakaom 😉
mysiatkoo
29. jún 2014
toto je taky relax tu ocumovat tie vase nadhery x-) ja som mala iba jednu, ale sedivyx vlasov ako za 3 :-p
maya30
29. jún 2014
@luciahromadkova vyzera to super x-)

@anibas ta lodka ma zaujala uz na fb, uzasna je 😉
pipka
29. jún 2014
@mysiatkoo prekraaaaasna x-) x-) x-)
mysiatkoo
29. jún 2014
@pipka dakujem! 🙂
michaela3011
29. jún 2014
dnes som sa rozhodla, ze uz "do rodiny" nepeciem :-N 😃 vytocena som jak ]-( 8-( :-N
buduci svokor ma dnes narodeniny a tak som mu spravila mini torticku z mojich poslednych sil bo poslednu dobu som viac v praci ako vorkoholik 8-( a reakcia priatelovej maminy bola aka nez tu tortu videla??? "dufam, ze nebude velka" 8-( no uplne to vyznelo ze, boze zase budeme mat tortu!!! 8-( a to im pritom tak casto nepeciem, tak neviem co prehana (maximum 5x do roka) ]-( 😃 upeciem iba ak padne tema, ze ci spravim 8-( uplne trapne divadlo robi 8-( nabuduce neupeciem ani ked bude vazne chciet!!! vedela, ze sa chystam robit tortu bo buduci svokor po takej tuzil :-N a ona sama upiekla dva kolace 8-( celeeee zle 8-( nabuduce jej vyhodim na oci, ze co vsetko stoji za takou tortou a kolko obetovaneho volneho casu za tym je 8-( no prislo mi to vazne luto taka reakcia :-| ako keby si to nevazila...
tak pridavam foto :-N tortu som velmi rychlo potiahla, ani ganache som pod nu nestihla dat 😃

aspon, ze buduci svokor bol z nej uneseny a spravil si aspon 50fotiek z roznych uhlov do archivu 😃
eliska22
29. jún 2014
@anibas krásne tortičky, mne sa veľmi páči s tým stromom, jednoduchá a namakaná x-)
mrka2
29. jún 2014
@michaela3011 buduca uzasna svokra. no mas sa na co tesit 😃 ale torta super 😃 😉
jper
29. jún 2014
Ještě příští víkend a pak 2 týdny klid, se těším. Florbalový odfláknutý, bava se mi vylila, na florbalku už energie nezbyla. Naštěstí byl do rodiny.
michaela3011
29. jún 2014
@mrka2 tiez si vravim 😃 😃 😃 o svokrach sa asi len tak nehovori v negativnom :-N dakujem x-)
jper
29. jún 2014
@maya30 kdo ti pomáhá? jak můžeš udělat 12 dortů a mít je všechny tak nádherné?! Já měla 4 a jsem tak ko, že jsem posl.už odbyla.
anibas
29. jún 2014
@michaela3011 Tortička perfektná !!!!!!!!! A vieš prečo taká reakcia ??? Pretože si dala budúcemu svokrovi na 100 % originálnejší darček ako jeho nastávajúca !!!! 😉 😉 😉 😉 😉
akapulko
29. jún 2014
@michaela3011 perfis torta 😃 😃 😃 😃 😃 😃
michaela3011
29. jún 2014
@anibas dakujeeeem x-) mile povzbudive slova x-) ono to zacalo niekedy koncom minuleho roka kedy sa takto prvy krat vyjadrila 😃 no uz nic neupeciem ]-( 😃 tato bola posledna,... som zvedava ako sa potom zatvari ked najblizsie bude niekto oslavovat narodeniny a ja odmietnem upiect tortu ]-( :-N 😃 radsej si pojdem vyvalit sunky na zahradu 😎 len ma vazne mrzi, ze velmi vyspevuje moje torty a potom sa k nim vyjadruje ako k nechcenym :-N ma to asi zbytocne trapi ale je predsa za tym moj volny cas ]-( 😃 😃 😃 snad chapes 😉 :-N 😃
michaela3011
29. jún 2014
@akapulko dakujeeeeem x-) 😃 ta figurka tam bola velmi dolezita :-N hned aj buduci svokor vysvetloval hostom pointu tejto torty 😃 figurka je z filmu, ktory ma prist na scenu 🙂
dadulka271
29. jún 2014
🙂
chavierka
29. jún 2014
KOčky, žienky, pýtam sa ešte aj tu, či by ste nemali niektorá postup na takéto malé autíčka, veľká vďaka
maya30
29. jún 2014
@jper praveze som ich robila uplne sama, niekedy mi muz pomoze varit plnky kym ja zdobim ale ako na potvoru bol cely tyzden prec, a priznam sa ze som vycerpana, cely tyzden som spavala tak po 3 hodiny, som priam stastna ze uz je po tom |-|
mysicka3703
29. jún 2014
Baby prosím Vás o pomoc. Dostala som objednávku na poschodovú tortu ( moju prvú). Zákazníci chceli jahodovu a šľahačkovú plnku. Nemáte prosím nejaký dobrý recept? A ktorú plnku mám dať na ktoré poschodie? Dúfam že mi pomôžete, neviem na koho sa obrátiť 🙂 Ďakujem 😉
maya30
29. jún 2014
@michaela3011 ta torta je skvela, niekomu proste nevyhovies, aj keby si nepiekla ani tak by nebolo dobre :-p
maya30
29. jún 2014
@mysiatkoo ta je kraaasna x-) s tymi pasikmi bola asi zabava, ze ?