• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@lamps :D veru veru pokusala som krajkovo a teraz mi to tu vsetko lezi ladom a skladom :p. Ked si zoberiem ze som kupovala krajky vzdy origos ziadnu nahradu a uz peicem len ojedinele mala som nutkanie minule vsetko rozpredat :p
1. júl 2014 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela diky a ta torta napisem prve, co ma napadlo oooooooh mein goooootttt wow
2. júl 2014 o 01:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
2. júl 2014 o 01:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaj baby, akoze chladi sa torta dostatocne dlho, ale krem mi stale chcel utekat, aj to tak vyzera :frowning2: ale hadam oslavenca potesi. a dakujem velmi pekne @aduskatt nebyt jej ochoty asi by som pri tom nestravila iba od 20:00 do 2:00 a to ratam len potahovanie a "zdobenie"+vyroba kociek :rolling_eyes: :wink: ...inak iba 5,5kg ma
2. júl 2014 o 02:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@pristela ... :grinning: ,..viem,že fotiť je otrava a vedela som,že postup nie je nafotený,len som to tak poznamenala,že by ma to potešilo...ozaj ma uchvátila,vrátila som sa o ...rokov späť,ke´d som si ako pubertiačka kreslila tento motí po zošitoch :grinning: .Ešte raz klobúk dolu pred týmito šikovnými rukami.Keď naberem skúsenosti,tak sa aj ja odhodlám :wink:
2. júl 2014 o 07:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 vo všetkom máš pravdu,ja som po tomto víkende povedala,že už nikdy takto.a ako píšeš cudzí mali zajednané v predstihu,len ty známi na poslednu chvílu a aj to som 2 odmietla,lebo mali byť 3D a už som vedela,že to aj tak nebudem stíhať. Na tento víkend mám len jednu + pre syna k meninám a potom už dovolenka takže oddýchnem . Ja práveže ešte prázdniny môžem a potom musím poľaviť,lebo syn bude prvák tak sa mu chcem venovať,kedže on potrebuje viac pozornosti a treba sa mu venovať,aby to zvládal. :unamused:
2. júl 2014 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ajka82 som rada, ze som pomohla:grinning:DD
2. júl 2014 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte babky, na budúci týždeň mám robiť 5 poschodovú svadobnú ( už teraz mám z toho hrôzu :astonished: ) prosím poradili by ste mi akú podložku pod ňu dať aby uniesla celú tú váhu? Spodok bude max. 34 cm kruh, väčší do trúby aj tak nevmestím... Ďakujem :slight_smile:
2. júl 2014 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 ja robievam: 0,5l rastlinej slahacky, 3 smotanove jogurty - vsetko zmiesat a je to. Cukor podla chute. Ked davas normalnu slahacku- treba pridat aj zelatinovy stuzovat za studena spraveny podla navodu.
@eva7780 marhule mrazim normalne ako kazde ovocie. Rozlozim na tacku, necham zamrazit, dam do sacka. Pamatam si, ze mama davala mrazit aj cele - polozmrazene sme ich potom ako deti jedli.
2. júl 2014 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela nádherný dortík!!!!!!!!!!!!!Klobouk dolů. :slight_smile:
2. júl 2014 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak napriek všetkým prekážkam a nervom si to dala na 1* a teda obdivujem odvahu nabrať si toľko práce naraz

@pristela žiadne superlatívum, ktoré by vyjadrilo, čo chcem povedať, ma nenapadá, tak len tak jednoducho a snáď aj dosť výstižne: WAU
2. júl 2014 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Holky neprovokujte s meruňkami, já je tak miluju, že bych to jedla celý den. Musím si jít někam koupit, sliny mi tečou :wink:
2. júl 2014 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Cukrařinky potřebovala bych radu.Mám dělat třípatrový dort,korpusy čokoládové a náplň pařížský krém a druhá vrstva šlehačková náplň s čerstvými jahodami.Potah jsem si smíchala marcipán se smartflexem aby se lépe potahovalo.Problém mám s tou šlehačkou.Ještě nikdy jsem do svatebních šlehačkovou náplní neplnila.Mám koupený jahodový zeassan.Máte s tím některá zkušenosti?Udrží mi to? Sice dám mantinely ,tedy pomažu kolem ganachem,ale i přesto mám tak trochu strach.Děkuji za pomocné rady :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. júl 2014 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@grasie Ďakujem :wink:
2. júl 2014 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela písala som aj na fb, ale musím aj sem...........neskutočná torta, nemoooooožem z nej, odpadávam!!!!!!!!!!!
2. júl 2014 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brunila udrží, treba tortu dobre vystužiť
2. júl 2014 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 myslim ze vysla , urcite oslavene nebude dychat :wink: , ale take zdobenie poznam nekonecno, to je na tej praci najhorsie, ze ten cas sa neda odhadnut, mali by sme mat hodinovu mzdu :slight_smile: , nie na kila :DDD
2. júl 2014 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela prosim ta do tej jogurtovej nic ine nejde stuzovac slahacky alebo ole alebo niecooo? Je to take tuhe ako maslo?
2. júl 2014 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: děkujíííí!!!!
2. júl 2014 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps :wink: :wink: :wink: to děkujííííííííí patřilo Tobě!!Jsem to popleta :slight_smile:
2. júl 2014 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela Ehmmmmmmmmmm, ďakujem, si zlatá :wink: ukladám si
2. júl 2014 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim vas, co ine ako maslo s cukrom by som mohla dat pod marcipan? Raz sme dali robit tortu jednej maminkesikulke tuto odtialto voalala sa miriam chovancova ale neviem nick aky ma na konikovi a ona mala pod marcipanom nieco ine a pekne drzalo, marcipan bol ok... Chutilo to ako praskova slahacka... My totiz nemozeme maslo, tak musim vymysliet nieco ine... Dakujem za pomoc
2. júl 2014 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, teda docela dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, proč mi takhle diskuze zmizela z oblíbených a než jsem vás zase našla, to jsou zase novinky:frowning2: si připadám jako po rozdělení republiky, rozhodně změna k horšímu, ale vaše skvosty mi za to překlikávání a přehlašování stojí:slight_smile: Já jsem poslední dobou dorty nepekla, jedu v koláčích, řezech a buchtách, ale te´d mě něco čeká, tak zase potřebuju načerpat isnpiraci:slight_smile:
2. júl 2014 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@dadenka1 ahoj skús si pod marcipán dať len hustejší puding a do neho si môžeš dať pomrvené piškóty alebo zvyšok cesta...možno to pomôže :slight_smile:
2. júl 2014 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danka1611 ja som vcera videla ze jedna cukrarka davala ganas (slahacku a cokinu)... a bolo to na pohlad huste, akurat nechapem, ved slahacka je mokra... a ak dam piskotu alebo pomrvene piskoty, tak je to take zrnkovite a vidno to cez marcipan...
2. júl 2014 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadenka1 isto iste tam nedavaj puding bez masla !!!! ani keby don das piskoty alebo korpus nieeee, ak budes mat stastie a nebude ti pak torta tiect tak pri odkrojeni budes mat ten potah dnu mazlavy, rozpusteny a bleee , ganache je bez masla postup od @mysiatkoo je tu : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.507227376010700.1073741851.460063994060372&type=3
aa este piskoty aj korpus sa da rozmixovat na uplne hladulinko
2. júl 2014 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dakujem@halienka .. :slight_smile:neviem ci sa podarila ale som rada ze je aka je..lebo vsetko som musela nechat tak koli tomu ze moj sibal si roztal celo...hlavne chutila a aj sa pacila...
2. júl 2014 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (17)
@miriama11
Ahoj, rozpustis si cokoladu (ja pouzivam tu z Lidla na varenie), mozes dat trosinku cery, zas nemusis nejako vela, len taku malu lyzicku, pomerias si vysku uz naplneneho korpusu a podla toho si vystrihni aj papier na pecenie. nalej cokoladu na papier na pec., nechaj trosku stuhnut,nech sa ti neleje, pricapni na bok torty a daj aj s papierom do chladnicky,nech ti to poriadne stuhne. a potom uz len odlepis,ide to dobre dole. nech sa dari.
2. júl 2014 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 Majka, kde si to citala,ze umrela mlada tortickarka? chcela by som si to precitat, pred par dnami som veru aj ja mala infarktove stavy.. bolest v hrudi, no nacisto som myslela,ze ma porazi. :rolling_eyes:
2. júl 2014 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá, ktoré ste robili tortuchu s veľkými slnečnicami, ako ste ich pripevňovali na bok torty? Mám ich dosť veľké a nedala som ich na drôtik, tak sa obávam ako sa tam udržia :cry:
2. júl 2014 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok