• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
pekny vecer..kocky poradte ako zacat drotikovat? nech skusam ako skusam neviem,nedari sa mi to... :angry:
9. júl 2014 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky dakujem za pomooooc , ste sladkeee, nakoniec som si to fotla z traileru bo vsade sice napisane dvojka ale su to z jednotky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vsak az tak detailne nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: staci farebne aby sa to podobalo aspon troska, takze moooc diky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. júl 2014 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mam hlavu v smutku z Eifelovky..................... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
9. júl 2014 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blahowoman Mozno by som to skusila obliat redsim ganache. Ja som davala na vrch torty (fotka je vyssie) a lesklo sa to... :wink: Kraja sa to super...
9. júl 2014 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blahowoman já polévám dorty zásadně polevou ganache......čokoláda vysokoprocentní 200 gramů,nalámat zaliji 200 gramů 33% smetany kterou nechám dojít do bodu varu,nechám zalité asi 10 minut,pak zlehka promíchám až se to krásně spojí.Pomalu nechám vychladnout a až to není teplé,ale je stále takové tekuté tak liji na dort a delším nožem uhlazuji na bocích.Dělám to na mřížce a až pak dort přesunu na desku.Je to opravdu lehké,nedá se na tom moc zkazit a poleva se vůbec neláme.Tady je pár fotek,kde jsem ji použila.Ze zbytku polevy a z té co steče,dělám po vychlazení kuličky a obaluji v kakau.Jsou famózní,na jazyku se jen rozplynou.
9. júl 2014 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@mrka2 Děkuji,já vím.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. júl 2014 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. júl 2014 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brunila dakujem!!!
9. júl 2014 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brunila ahoj, chcela som sa spytat ci ganache mozem spravit aj ako mantinel na torte...myslim postup, ze dam ganache na peciaci papier a obtocim okolo torty....dik.
10. júl 2014 o 06:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludkas31 na bok dorty dej jenom čokoládu s troškou tuku 100% :wink:
10. júl 2014 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina to viem, ale zaujimalo ma ci sa da aj toto..:slight_smile:
10. júl 2014 o 08:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jedna odovzdaná ,pre druhú si o chvíľku prídu a ja som do konca prázdnin skončila.musela by by ť veľmi ,veľmi zaujímavá ponuka aby som neodolala.
10. júl 2014 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
jadna dnesna puncova a este som sa nechala vcera na zajtra ukecat na jednu pred dovolenkou :sweat_smile:
10. júl 2014 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@ludkas31 nezkoušela jsem to,ale asi nedá.Na ty mantinely právě tu tuhost zaručuje 100% tuk,ten je vlastně i obsažen v čokoládě.
10. júl 2014 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@brunila ok dik...tak radsej skusat nebudem.....a coko plus cera to isti..:slight_smile: chcem buduci tyzden prvy krat skusit taku cokoladovu tortu...tak uvidim co z toho bude :slight_smile:
10. júl 2014 o 13:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som hotovaaaa :unamused: na dnes dve torty, no nastastie su uz prec :sweat_smile: no uz nikdy, nikdy, NIKDY nebudem odkladat to, co mozem spravit hned :sweat_smile: lebo vsak 4hodiny pred odovzdavanim aby som si rychlo skocila do obchodu kupit maslo na obmaslovanie :grinning: aby som si zarabala MMF, modelovala ruzicky, perlicky a vytlacala fotky na fondant tak to neeee :angry:
stihla som len jednu tortu odfotit :unamused: ked som isla druhu fotit, tak uz zvonili :grinning: ani do bytu som ich nechcela pustit, ze aky bordel tu mam :grinning: vsade mam roztahane veci :sweat_smile:
svadobna bola nadiktovana, aj postavicky si priniesli :slight_smile: druha torticka, ktoru som nestihla odfotit, bola iba s filmovym pasom a plno plno fotiek :unamused: ta zaaabava to strihat v strese :grinning: no obidve torticky sa velmi pacili a aj 5€ tringelt mi nechali :grinning:
bezim hodit sprchu a letim do prace... pekny den prajem :dizzy_face:
10. júl 2014 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
Tak mi odpadnul dort na výkend, jelikož tchýně vzkázala, že bude mít pro dceru svůj dort - tak jsem zvědavá.
Tak jsem aspoň pro dceru nejlepší kamarádky udělala na vrch jejich dortu princeznu Sofii.
Už asi začínám mít abstinenční příznaky, když čekám, že budu dělat dort a ono z toho sejde. :grinning:
10. júl 2014 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
ahoj vkládám dnešní dílko /4.60kg/ a moc děkuji za pochvalu minulého dortíku,Vždy mi to moc potěší,
10. júl 2014 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
ahojteee
.... potrebovala by som poradiť... idem robiť na sobotu dve svadobné torty ... jedna z nich je polystyrénová .... a netuším koľko za jej zdobenie vyúčtovať? :confused:
10. júl 2014 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Pridávam jednu tortu. A mala by som mať tri týždne kľudu. Potom asi hneď tri - úplne tesne pred dovolenkou... Tak uvidím ako to zvládnem.
10. júl 2014 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@maca77 no ja by som si zrátala suroviny a prihodila za prácu niečo. :wink:
10. júl 2014 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 tak nejak som myslela, len neviem koľko za prácu :sweat_smile: 3-poschodová s ružičkami bude....
10. júl 2014 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.idem si k vam pre radu ak mozem.idem robit synovi tortu.povedal ze chce puncovu a chce mat tam postavicky z rozpravky ja zloduch.ja som nikdy nerobila tortu z marcipanu ani postavicky ale chcem to vyskusat.no mam taku mensiu dilemu.tortu by som chcela modru kedze tie figurky su zlto modre.aj mam stiahnute z netu nejake obrazky toriet kt.su modre.ale puncova torta je ruzova.preto sa chcem opytat ci to nebude chutovo ,,o nicom,,ked dam vrch torty z marcipanu modreho.pripadne co by ste mi radili.mam dat radsej puncovu polevu aby to nebolo chutovo zle?a este ma zaujima ako spajate figurky-napr.ruky k telu aby to drzalo.nasla som na youtube ze staci vodou potriet.bude to drzat?
10. júl 2014 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na dnes hotovo :slight_smile:
10. júl 2014 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@terina25 pozri trosku nad tebou ten nemo je tiez puncova s potahom, alebo urob puncovu polevu modru a lepit mozes vodou, alebo jedlym lepidlom
10. júl 2014 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blahowoman ja sa este opytam co je to ,to ganache? Lebo som to pocula 1x. Je to nazov pre tu coko.polevu zo smotanou alebo? Zatial robim len torty z marcipanu tak som sa s tym nestretla.
10. júl 2014 o 23:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin ja sa chcem este spytat k tej puncovej torte co sa pytala @terina25. Aky je postup? Upeciem cesto, naplnim dzemom, zalejem zalievkou a robila si tam aj ten cukrovy vrch? A to si obmaslovala ci ganazovala na zarovnanie pod potah? drzalo to na tom cukrovom vrchu?
chcem urcite potahovat marcipanom, len neviem co pod tym na zarovnanie. dakujem.
11. júl 2014 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja ich mam doma z Mekáča :sweat_smile: :sweat_smile: nesces? moji to moc nemusia :sweat_smile: :grinning: :wink:
11. júl 2014 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky ma niektora totok? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/m-strukturalna-folia-pas-kvety/

ja hlavne ze nepeciem uz ale ked som bola po dlhom case kupovat hmotu tak som s tym odisla domov :D. mi to prislo ok do 5e a je to dlhe otoci sa to v pohode okolo celej torty pri coko mantineloch a nemusela by som nadpajat
11. júl 2014 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja vcerajsia Kitty torticka a Kitty a piratske cupcakes ;)... uz 4. :slight_smile: Ale kocky, klobuk dolu pred tymi co robite viac toriet za tyzden. Ja mam este na zajtra 2, ale chrbat ma uz boli po tejto jednej. Este, ked pridam mojich 3 nezbednikov, ktori okolo mna v kuse pobehuju ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. júl 2014 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok