Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
11. júl 2014

tak este posledna pred dovcou 🙂 vraj nieco pre kuchara

lokalistin
11. júl 2014

@tasha12 ja som puncovu este nerobila, ale ked marcipan tak urcite bez toho cukroveho vrchu a na zarovnanie bud maslo s cukrom plus eventualne odrezky alebo ganaz

matpaj
11. júl 2014

Ahojte. Prosim vas o radu. ako urobim taketo vlnky po obvode torty??? mozte mi pls poslat nejaky odkaz na video alebo fotopostup?? neviem nic take najst :(

ajka82
11. júl 2014

@terina25 ahoj, ak chces puncovu torticku potahovat, tak nerob na nu tu "cukrovu" polevu, ale rovno obtri maslom s cukrom a potiahni ...robim tak isto... ale ak sa ti potahovat nechce, mozes puncak poliat polevou a zafarbi si ju ako chces potravinarskou farbou.... neviem aky presne recept mas, ja polevu na puncaky "farbim" na ruzovo sirupom malinovym, ten sa da vynechat a dofarbit si podla svojho ...

jakelina
11. júl 2014

Pejsek podle fotky

79zuzana
11. júl 2014

@matpaj vyrezes si dlhy pas hmoty. Na makkej podlozke okruhlou kosticou stensis jednu dlhu stranu. Ona sa ti sama tak zvlni a potom priliepas pas za pasom na tortu ;) Neviem najst video, ale snad sa to da pochopit aj z toho opisu 😉

ajka82
11. júl 2014

@matpaj mozno pomoze http://bubbleandsweet.blogspot.com.au/2012/03/h... pri tej tvojej torticke su lepene pasy pol od vrchu a pol od spodu 😉

sikag
11. júl 2014

@jakelina havko ako zivy, krasny 🙂

jakelina
11. júl 2014

@sikag moc děkuji, ani bych neřekla, jak mi ten pejsek bude trvat. Předělávala jsem to snad desetkrát, poslali mi fotku a stejně si není moc podobný 😝

pristela
11. júl 2014

baby ja uz su normal na papier 😀 😀 😀 chcem modelovat nejaku postavicku , otvorim si svoj album ze ju pohladam , dojdem po koniec fotiek a absolut neviem co som vlastne chela, booo saaak vela casu mam pozeraz si päť krat po sebe to iste 🙄 keby to aspon boli cudzie foto ze mam preco obzerat ale.... 😠

@pipka žene neondej ma s tymi príšerami , v noci nejake dve mini vymodelujem kaslem na to ci sa budu podobat, hlavne nech su farebny, bo ta ozruta čierna bude uzasne farebna vesela tortuška 🙄 🙄 keby si radsej nekecala,ked uz nemakaš 😝 a poslala mi na nejakej stranke svoju ctenu adresu !!!!! 😝

verbova
11. júl 2014

@99deni ťažko radiť pri drôtikovaní a dokonca keď som sama taký samouk, najlepšie si vybrať nejaký kvietok a pohľadať fotopostup na google , alebo na torty od mamy ... je to tam pekne vysvetlené a ešte lepšie je asi ísť na kurz, ja som teraz robila ľaliu prikladám aj obrázok ... prv som si zrobila do stredu piestik a potom som si povykrajovala lupienky do nich nastrkala drôtika a dala poriadne uschnúť, aby sa nelámali, potom so to spájala a farbila ... fotopostup som použila z torty od mamy ... tak len veľa trpzlivosti a nech sa darí ...

mrka2
11. júl 2014

babule, ja som mala tento tyzden len jednu svadobnu nahu tortu 🙂 super, taku by mohol kazdy chciet, minimalna namaha a vyzera to celkom dobre. 🙂

nika266
11. júl 2014

Konečne dobojované

pipka
11. júl 2014

@pristela kks sak si moja zena a nevies, kde byvame??? tsssssssssss 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

moicka
11. júl 2014

posielam fotku mojej torty, no nie som s nou vobec spokojna 😠 😠 ☹

pipka
11. júl 2014

babulkky...ja na tajňáša som spravila dve tortuchy, zadarmo do rodiny mojmu bratrancovi 😉 Uz som im to daaavno slubila, tak sa nedalo nespravit, ale uz faaakt nepeciem, na FB ani nedam, az v septembri 😅 😉

pipka
11. júl 2014

boze a fotky 😀

jakelina
11. júl 2014

@pipka krásné je máš 😉

jakelina
11. júl 2014

A já mám hotovo. Jako takhle se mi nedařilo už dlouho. Celý den tu je obkladač, tak lítám k němu a mezitím jsem modelovala po nocích. Ale můžu říct, že fakt s posledních sil. 😒 Rio papoušky jsem měla hotové v pondělí v noci a ráno přijdu a úplně roztečení, byly z nich takové kačeny připláclé. Bylo fakt hodně horko a asi i vlhko z té malty co se s ní rovnaly stěny a vypařovala se voda. Skoro se mi chtělo brečet. Tak znova a i tak jsou takoví trochu rozpláclí, ale už to neřeším 😝

pipka
11. júl 2014

@jakelina dakujem Majka 😉

pipka
11. júl 2014

@jakelina naaahodou papagajici su skveliiiiii 😎 😵 😵
a aj angry su super 😉 klobuk dole na tie podmienky, co mas doma 😖 😝 😉 ja ta obdivujem, ze si si vobec brala objednavky, ked prerabate, ja by som sa na to vy... 😝

ja som rada, ze do konca leta uz mam frei, aj toto som tu kmitala, len aby som to uz mala prec...ale bolo to do rodiny, tak som nemohla povedat nie, lebo zas viem za co to robim 😅 😉 😉 tam mam ine navratnéééé potom 😀 😉

kukulka1
11. júl 2014

@dm1 ahoj,ja túto šablonu mám vzor listy,čokoládový mantinel sa mi ale nepodaril,no neodradilo ma to,budem skúšať dalej.Používam ju častejšie na poťahovku,tak prajem nech sa podarí!!! 😵 😵 😵 je to na torte veľmi pekné

jakelina
11. júl 2014

@pipka zlato já měla mít jeden dort, ale ty dva jsem nemohla odmítnout, takové důvody jsem měla, že to nešlo. Tak jsem to musela nějak vydržet. Nejhorší byly ty dva dny, co mi nešla voda a odpady, to jsem na to nemohla ani sáhnout a pak toho bylo tolik, že jsem se z toho málem zvencla, abych to stihla. 😝 😝

1katuska73
11. júl 2014
sticker
11. júl 2014

@jakelina Majka krásne sú. S dovolením si ich uložím do inšpirácií... Aj keď teda také nikdy nespravím, no papagáje sú nádherné 🙂

pipka
11. júl 2014

@jakelina klobuk dole moja, si sikovnica 😎

jakelina
11. júl 2014

@sticker
@pipka děkuji a to jsem ještě oba potahovala mléčným marcipánem a musela ho dělat. Vrrrrrrrrrrrrr. jsou takové lesklé, já to nemám ráda. Ale co už mi zbylo. 😝

jakelina
11. júl 2014

@sticker určitě mi bude ctí, když si je uložíš.

sticker
11. júl 2014

@nika266 Prosím ťa, aká je to farba na druhej fotke - tá dvojposchodová. Tá červená... Moc ďakujem 🙂

zuzu188
11. júl 2014

pre mojho synatora..trosku nepodarena,ale jemu sa velmi paci 🙂