Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. júl 2014

@adda789 dobře se krájí, neboj 😉

jakelina
12. júl 2014

@pipka já měla 15 let AEG bez poruchy, ale jak jsme měnili kuchyň, tak jsme ji vyhodili a koupili novou. Přece jenom už měla větší spotřebu než ty nové typy a mám teď Siemens a jsem moc spokojená. Je tichá, mám ten ovládací panel uvnitř, tak to i hezky vypadá v lince, vůbec nepoznáš, kde je myčka, zachová se hladká rovná linie dvířek

pipka
12. júl 2014

@jakelina ja mam ale limit, potrebujem sirku max 45 cm, lebo nejdem menit kuchynu, len vsunut namiesto jednej skrinky myčku 😒 tak aj vyskovo aj sirkou som limitovana...ale neva...za danych podmienok a rozmerov som si nasla jednu BOSCH a znamy co s tym robil mi ju odobril, ze Bosch-ky su spolahlive, ze budem spokojna 😉
tak duuuufam 😅 😉

mrka2
12. júl 2014

@pipka ja mam boshku, zatial slape dobre. mala som pred tym elektrolux,ale po 3 mesiacoch po zaruke mi skapala 😝 a oprava sa neoplatila, ved by stala polku novej umyvacky. tak sme kupili boshku. vtedy bola aj akcia,ze ti vratia 40 ecka spat a aj nejaky balik s tabletami mi poslali. potesilo 😉

malamargotka
12. júl 2014

ahojte prosiiiim poradte mi kde by som v KE kupila vykrajovatka na kvetinky tie malinke akoby 4listok,,,no nepride mi narozum ako sa volaju :-/ alebo normalne kvetinky co maju 5 polkruhov,,,no vysvetlenie ako debil, dufam, ze mi poradite,,,z netu nestiham kupit,,,dakujeeem a este ak spravim kvetinky ako dlho mi vydrzia? Chcem si iba ozdobit torticky do vysluziek malymi kvetinkami,,,,dakujeeem

jakelina
12. júl 2014

@pipka zlatko já taky měla 45 tu AEG na 9 sad nádobí. Teď mám 60. Ta malá taky není špatná, máš pořád čisto v kuchyni, já ji pouštěla dvakrát denně pravidelně 😉

mirka100911
12. júl 2014

@pipka No ja viem, ale snad este aspon 5 rokov vydrzi ked sa to vymeni, ved ma len 5 rokov. Zivotnost nic moc.. Ale bez nej som hotova a este k tomu 7 tort, stale dokola umyvat, hrooooza!!! 😅

pristela
12. júl 2014

@mirka100911 ak sa ti nabuduce urobia po potiahnuti bubliny pod potahom tak špendlíkom prepichni a vzuch zehlickou abo rukami z toho vytlac a znova zahlad 😉 inak tortusky nadhernee

@grasie ved ho mas uuuuzasneee, ja auta , stroje a realne zvierata nerobim vobec rada

@mirka100911
@pipka mne sa pokazila umyvacka uz druhy krat tak som povedala ze uz ju nedam opravit bo sa to uz neoplati, prva oprava sice pred dvomi rokmi ale oprava bola tiez okolo130€ a keby som ju dala ted znova opravit a zas by svihol 130 tak vsak za to mam novu a dalsie 4roky pokoj, toto by zas mohlo byt opravene len na dva 😝
@pipka zlato poradim, cim najmenej pridaných zlepsovacích programov tým lepsie!!!! fakt, isto iste budes pouzivat len dva zakladne programy, ziadne susenie navyse, lestenie navyse, odklad startu atd kasli na to su to len peniaze navyse a hlavne tieto pridavne veci sa pak naj kazia alebo kvoli nim tie normalne 😝

pristela
12. júl 2014

@jakelina s tolkymi ludmi len dva krat ? 😀 aach , my tu umyvacku pustami najmenej 3x za den ☹ des a hruza, ale zas ked to beriem ze my sme stale vsetci doma 😅 co chodia do prace tak maju toho menej naspinene doma 😀 😀 😀

@pipka ja mala obe bosch , len u nas problem ze tu na ne nieje servis az v nr tak preto opravy predrazene bo to tu nik nechce opravovat 😠 😠 😠 ale tak ty si v blaveeeee 😝 😀 😀 😀 😀 tak to mas pohodu keby nieco

jakelina
12. júl 2014

@pristela no právě, já mám dva studenty jenom na víkend a malí jí ve školce a škole. Tak dvakrát stačí až až 😀 😀

grasie
12. júl 2014

@pristela jéj ďakujem 🙂 si zlatá, no len ja som ho modelovala skoro 10 hodín, aby sa aspoň trocha podobalo 😅 tvoj nápad je krajší a isto podstatne rýchlejší, nabudúce s dovolením využijem 🙂

pipka
12. júl 2014

@mirka100911 no to ti verim, tak to nejako malo vydrzala 😖 😒
a zaruka bola ako dlho? lebo ja som teraz pozerala, ze niektore maju aj 4,5 alebo aj 6 rocnu zaruku.

pipka
12. júl 2014

@pristela tu, co som ja vybrala, ma tusim ze 6 zakladnych programov, nic extra navyse to nema, nema ani displej vnutri, ale to mne tak nevadi...mne ide o funkcnost, nejak estetika pojde zatial bokom..lebo do tejto starej kuchyne je mi to fakt ze jedno...chcem len nerezovu, lebo mam aj nerez sporak vedla, tak nech ladi..ale akoze inak je mi to egal 😅 😉
hlavne aby mala nizku spotrebu vody, elektriky, aby bola ticha..lebo sak musim ju pustat najviac ked decka pospia a obaja maju izbicky blizo kuchyne a kuchyna nema dvere 😒 😉
je to A++, a hovorim, mam takeho kamosa, co sa do toho trosku vyzna a povedal, ze tato boschka je dobra volba, tak hadam to neolutujem 😉

ked ja uz po tej umyvacke taaaaak dlho tuzim 😅 😀 😵 😵

jakelina
12. júl 2014

@pipka to nechápu, že jsi vše myla v ruce, to by mě piclo. Moc ti to přeju 😉

pipka
12. júl 2014

@jakelina no ved mna uz skoro aj 😅 😅 😝 😀 ale nemala som na nu ani peniaze...no a myslela som si, ze teda ked tu nebola doteraz, ze sa sem ani neda dat 😒 a na prerabku kuchyne peniaze nemam...ale bol tu ten kamos a pozera...ze sak a kde je problem, ved ty tu mycku kludne mozes mat 😅 😉

no a mne viac nebolo treba 😀 😀 tak od vianoc střádám kazdou korunku a nasi mi doplatia, ze teda naco mi budu hovadiny kupovat, tak k narodkam a k meninam mi dali peniazky a kupim si konecne vysnivanu mycku a ten kamarat mi ju aj pozapaja aj mi tam tie ventily a odtok..atd. popreraba 😉
juuuuj normalne Vianoce budem mat 😀 😀 😀 😵

jenie123
12. júl 2014

@vlada111 no bolo ich vela a to si robili srandu, ci ich tam je tolko kolko ma.. 😃

kivinecka
12. júl 2014

Ahojte potrebujem poradit najde sa tu niekto kto by mi poradil? IP

jakelina
12. júl 2014

@pipka tak to je fajn, že ti s tím pomůže nějaký chlap 😉

jakelina
12. júl 2014

@kivinecka já sedím u počítače, dělám zrovna účetnictví e-shopu, tak to mám tak do 2 do rána, než to zpracuji, co jsi potřebovala??

akzuzs
12. júl 2014

@mirka100911 no a to mala len tri roky. Ak bude oprava viac ako 100 radsej kúpim novú @pipka len nekupuj whirpool myslím že bosh je super

nika1985
12. júl 2014

ahojte baby robili ste uz niektora mrkvovy korpus? aka plnka sa k nemu hodi? budem robit tortu pre nas mala ma narodky a lubi strasne mrkvovy kolac tak ze by som jej to nejako skombinovala. Dakujem

mamcas
12. júl 2014

Ahojte 🙂 konecne mam trosku oddychu a konecne Vas docitavam 🙂 Ste vsetky neskutocne sikovnice 🙂 pada mi tu sanka v pravidelnych intervaloch a este sa chvilami aj bavim na Vasich hlaskach 🙂 chybalo mi to tu 😅

K umyvackam len tolko, ze jeden ujo opravar tychto zazrakov bez ktorych si ja uz neviem predstavit zivot povedal, ze BOSH je najlepsia znacka 🙂 Ja mam siemens, uz druhy krat presne ten isty typ (stahovanie) a milujem ju 🙂

blahowoman
12. júl 2014

Moja dnešná k 50narodeninám.

mamcas
12. júl 2014

@nika1985 ja som robila s pribinakom a bolo to fajn 🙂

nika1985
12. júl 2014

@mamcas dakujem aj mna napadol pribinak alebo nieco smotanove 🙂

luciahromadkova
12. júl 2014

@pipka 🙂 aj mne jezisko doniesol mycku, vzhladom k nastupu do prace, nic lepsie som ani dostat nemohla... mam bosh a je perfektna... 😵 😵 😵 neviem si vynachvalit... u nas to bolo jednoduchsie , miesto pripravu sme mali od stavby, lenze zariadovali sme postupne, takze prislo na nu az teraz na Vianoce....Stala 300 E, co bolo menej ako moj robot Eta, ten sme kupili na splatky (bez navysenia v aprili....lebo manzel, no ved ked uz mas ten super priplatok za riadenie 30 E, sak si ho kup....no tak som si a aj jemu vysla v ustrety a mam Etu gratus a tiez som spokojna... vsetko ide do mycky..... akurat potrebujem este tu nerez misu 1 X, lebo nechce sa mi umyvat na sneh nadobu a ten sneh ako vyslaha 😵 - misa stoji 40E, takze este setrim....(ale to furt ja na nieco.... 😀 😀 😀 )

a este k tej mycke... ja vyuzivam len jeden program ECO 45 C, je to ten najkratsi program... od vianoc ju mam a iný program som este nevyuzila...

hrablica
12. júl 2014

Ďalšie moje amatérske pokusy 🙂 prvá je meninová pre svokru-mramorové cesto, tvarohový krém, marhule. Druhá je narodeninová pre manžela-opačné mramorové cesto, parížsky krém, višňová plnka, banány 🙂

elamaslakova
12. júl 2014
verbova
12. júl 2014

@malamargotka skús v dargove u číňanoch tam som nejaké videla, myslím je to na prvom poschodí ...

vlada111
12. júl 2014

@nika1985 pečiem mrkvovú tortu pravidelne a naozaj je super s niečím kyselkavým, originál sa robí s tzv. frostingom a ja ju aj tak robím - nátierkové maslá s maslom, citrón, citrónová kôra a vanilkový cukor. Do korpusu idú orechy, ja ich ešte dopredu oprážam, sú voňavejšie a je to super.