Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ejkula
13. júl 2014

@pipka Jani, zasmiala som sa, že Tatramat 🙂 🙂 🙂 môžeš 3x hádať, aká pračka nám už vyše 40 rokov šlape doma . Áno spotreba je už úplne o inom, ale moja mama nedá na ňu dopustiť a ani za svet nechce novú pračku (že pokiaľ ide táto...) Práve pred týždňom ale začala tiecť a že koniec 😖 . No našťastie manžel kutil opravil a zas šlapeeeeee 😀 😀 😀 . Tie staré pračky sa ešte dali a dajú ako - tak opraviť 🙂 .

daniela09
13. júl 2014

tak pridávam svoje za 2 týždne, tú svadobnú som nepiekla, len zdobila kvetmi, pre jednu známu, ktorá si vymyslela, že ona upečie, nejaká dobrá kamarátka jej urobí poťahovku z práškových šľahačiek, no a ja mám ozdobiť. radosť, čo vám poviem. Ale čo ma pobavilo. Známa nechcela poťahovku odo mňa, pretože smartflex sa jej zdal drahý. No ked som jej prišla ozdobiť tortu, tak sme sa dostali aj k cene, tak nakoniec ju tá poťahovka stála 13€ za kg hmoty. Viem, že by som nemala byť škodoradostná, ale aj tak ...
zákusky na svadbu, torty víkendové

vlada111
13. júl 2014

@maya30 ako vždy úžasnééé

mimusa94
13. júl 2014

@jakelina ze co je to ganache ;)

nika1985
13. júl 2014

@vlada111 dakujem

jakelina
13. júl 2014

@mimusa94 šlehačka a čokoláda.

mysiatkoo
13. júl 2014

ax baby, konecne sedim... narocny oslavovy vikend za nami a ja si idem zrelaxovat pri vasix tortusax 😵 a tu su aj moje 2 vytvory... pre moju starsiu meninovo-narodeninovu oslavenkynu a jej najlepsiu kamosku 🙂

pipka
13. júl 2014

@mysiatkoo naaadhera 😵

mysiatkoo
13. júl 2014

@pipka dakujem 😵

jakelina
13. júl 2014

@mysiatkoo úplně dokonalé je máš

pristela
13. júl 2014

Holky tak ja este robila rychlo , rychlo muffinky nech mam tatarák s čím zajedať 😀 boli to bezlaktózovky s jogurtom v cestíčku , malinami, jahodami a na vrchu s jahodovo malinovou šlahackou, alebo slahackou s gastanovým pyré, som chcela ze upeciem klasika tortusu malinku len vrch poliatu coko ,ale nakoniec rozhodla rychlost muffin pred pecenim korpusu 😝

vlada111
13. júl 2014

@mysiatkoo bomba, nádhera, jaj...

tilda
13. júl 2014

Ahojte,prosim vas,mate nejaky pekny napad, ci tortu alebo muffiny, vhodny pre dcerku do skolky?nieco by sme xhceli vymysliet,lebo odtial odchadza...moje schopnosti sa nedaju s profickami odtialto porovnavat,ale ani uplne lava nie som ;) dakujem🙂

mrka2
13. júl 2014

@daniela09 joj mnam, ja mam dietu,ale ked vidim tie kolaciky.. och ... (no dietu... vcera som zozrala celu Milku,dietu mam od dnes 😅 ) ale tak drzim sa a toto je velke pokusenie, normalne mi zaskvrkalo v bruchu 🙂 Inak ja by som bola tiez skodoradostnaaaa a dalsia vec, ani by som ju nezdobila. pch.. 😝

xlucia
13. júl 2014

ktora mamina je z BA? a bola by mi ochotna upiect tortu?

malamargotka
13. júl 2014

@verbova bohuzial uz nemaju :(

malamargotka
13. júl 2014

@pristela mnaam dala by som si :P a to si iba napchala papier na pecenie do formy?

jakelina
13. júl 2014

@tilda berušky, nějaké zvířátka, kytičky, autíčka pro kluky. Je toho hodně co se dá udělat

pristela
13. júl 2014

@malamargotka áno , zacalo sa mi to viac pacit ako tie klasicke kosicky na muffiny a aj to krasne ukaze v krabici ak sa idu darovat

verbova
13. júl 2014

@malamargotka ešte môžeš skúsiť v pekárni Juno, ale oni majú viacej predajní tu sú adresy aj t.č. tak ani tam nemusíš chodiť, môžeš tam aj zavolať, síce ja som ešte tam nebola, len posielam manžela na nákup ... Košice – OC LUNIK II - predajňa cukrárenských potrieb a pomôcok

Hronská 10, 040 01, tel. 0907 337 378 , e-mail: info@pekarenjuno.sk

Otváracie hodiny: Po - Pia: 6.30 – 18.30, Sobota: 6.30- 12.00, Nedeľa: ZATVORENÉ, Košice – OC Torysa - predajňa cukrárenských potrieb a pomôcok

Jaltská 2, 040 01, tel. 0918 262 737, e-mail: info@pekarenjuno.sk

ejkula
13. júl 2014

@mysiatkoo sú úúúúchvatné 😵 😵 😵

ejkula
13. júl 2014

@mirka100911 tá Eiffelka je náhodou super, až sa nič nezmení, tak mňa čaká o mesiac 😀 . Samotná veža asi nie je z korpusu, že? Z čoho si ju robila prosím? 🙂

mysiatkoo
13. júl 2014

@jakelina @vlada111 @ejkula dakujem 😵

ejkula
13. júl 2014

pridám môj pokus o rybačku. Vrchná torta bola sacherka, čo ďakujem @sikag za pomoc 🙂 .

mysiatkoo
13. júl 2014

@ejkula perfektne detaily 😉

ejkula
13. júl 2014

@mysiatkoo ďakujem, mala som čas, tak som sa hrala 😀

lokalistin
13. júl 2014

@mysiatkoo jeeej ty uz tie ksichtiky lavou zadnou, ja chcem tiez trosku talentu 😉 a kde ma Anna pehy? ci len zle kukam

lokalistin
13. júl 2014

@mysiatkoo no normalne nemozem odist a furt si ich obzeram kraaaaaasne

vlada111
14. júl 2014

@ejkula super tortička

mysiatkoo
14. júl 2014

@lokalistin 😀 😀 😀 dobre kukas... to mi doslo az ked som dofotila a uz som nemala silu vytiahnut stetec na ix dorobenie a fotit ju nanovo 😝 a teda lavou zadnou to moc nebolo 😀 Elza nevysla vobec, ale moje dieta ju spoznalo, takze ucel splnila 😉