Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirka100911
14. júl 2014

@ejkula No prvy krat som skusala robit burizonku... 🙂 A velmi sa mi to pacilo, musim si narobit do zasoby a pomaly vytahovat na velke modelovacky... Len som ju ked stuhla obrezala, lebo bola hroooozne hrbolata uz aj na mna.. 😀 A to som al mlela burizony a stale hrbolata. No ked sa to tuhe zareze nozikom tak super... A ty si zasa z coho robila tu "vodu"? Mne sa nepodarilo roztopit cukriky, trochu sa prismahli a nesli zafarbit na modro, ta tvoja ma krasnu farbu... 😕

lokalistin
14. júl 2014

Tak a moja odrieknuta tesne po naplneni, dokoncila som ju len pre fotku,ale moc som si na nej zalezat nedala,kedze ju beriem do roboty zjest 😝

jankako
14. júl 2014

@lokalistin a to ti nemohli dať včas vedieť?

mysiatkoo
14. júl 2014

@lokalistin ty mas pech holka... ale mne sa paci aj takto 🙂

zuzuz1
14. júl 2014

ahojte... po dlhom dlhom case som o5 tu medzi vami 🙂 pozeram torticky pozeram..a nevychadzam z udivu....krasna praca 🙂 par mojich poslednych torticiek... 🙂

zuzuz1
14. júl 2014

@lokalistin fuuuha takto je smola...ale ked si si na tejto nedala zalezat tak potom ako vyzeraju torty na ktorych si zalezat das? je krasna 🙂

lokalistin
14. júl 2014

@jankako ono ja som od nej aj tak peniaze nechcela,ale stve to aj tak,lebo som bola cely vikend v mekaci, takze stres, keby to bol niekto iny, tak mu poviem,ze neskoro,nech si ju berie,ale tato zenska je super

zuzuz1
14. júl 2014

baby mohli by ste mi poradit? idem robit levieho krala teraz na vikend... tuto: http://cakecentral.com/g/i/2856036/a/3266571/ma...
ale namiesto modelovaneho simbu tam bude malovany... tam by som prosila o radu... som si na skusku spravila malovku ale ked dam gelovky s alkohole stetcom nechava to stopy stetca a jeto take flakate... ako na to?? a co mylsite ten bok torty je cerveny potah a premalovany zltou ci ako? dakuejm za rady...zuzana

lokalistin
14. júl 2014

@mysiatkoo diky,no ako som pisala,vzdy mam objednavku,ked mam aj mekac a to vtedy stresy jak ... a potom toto
@zuzuz1 dakujem,no majak je uplne krivy a lodka to bolo len tak spraskane bez sablony,aj to tam vidiet,ze mi to k sebe nepasuje,ale tak co uz

zuzuz1
14. júl 2014

@lokalistin hej lodku som si vsimla ale majak z tohto pohladu neni vidno ze je krivy... teda aspon ja to tam nevidim...ale poveim ti...keby to zbadal ktokolvek co nevie ako to malo vyzerat... nevsimne si... naozaj je krasna... ja tiez tajne dufam ze si ju niekto vyhliadne a poziada ma o nu... no zatim nikto 🙂

halienka
14. júl 2014

Ahojte babky, pridávam moje za 2 týždne, minulý týždeň som nemala šancu keďže sa mi pokazil počítač, nejako ho zachránili, ale všetky programy sú fuč, aj ten čo som si podpisovala torty, ani orezať sa nedajú teraz, všetko to musím nejako postupne posťahovať a nainštalovať, tak sa nezľaknite tých fotiek 😀 teraz dokonca dve posledné sú fotené v chladničke, tú 5-poschodovú svadobnú som jednoducho nedokázala vytiahnuť, tak hrozne bola ťažká, čo ma aj štve, lebo by viac vynikla na tmavom pozadí, nuž ale čo už narobím. A toho baču s ovečkami som nestíhala zas, lebo prišli po ňu skôr a tak som ju tiež len núdzovo rýchlo cvakla v chladničke. No tak bieda a hrúza tieto dva týždne, ale teraz by som mala mať trochu voľno, len na 27.-ho som si zobrala nejaké torty ale potom do konca augusta radšej nič (ak ma niekto neprehovorí 😀) lebo mám doma malú keďže v škôlke sú prázdniny, no a pri nej niečo urobiť to je teror 😀

jankako
14. júl 2014

@halienka krásne.klobúk dole

blancagon
14. júl 2014

@halienka že WAW nič iné sa nedá,ete úúúúúúúžasnáááááá,ta poschodka,aj iné

malamargotka
14. júl 2014

@ejkula dakujem na Juno som uplne zabudla, pojdem popozerat

ejkula
14. júl 2014

@vlada111 ďakujem 🙂

ejkula
14. júl 2014

@mirka100911 aj som si myslela, že burizónka, aj s ňou robím rada, ale zvykla som si už poťahovať ju na 2x - práve kvôli tým hrbolčekom 😠
Vodu som robila z cukríkov "Větrovky" a topila som v mikrovlnke na úplne najnižšom stupni. Zafarbila som len gelovkou, ale tiež to nešlo na prvý krát 😒 . Aj keď predstava bola trochu iná, ale účel splnili 😀 😀 😀

79zuzana
14. júl 2014

@halienka no nadherne,,, nemam slov,

@lokalistin je mi luto, ze ti to zrusili, aj mne sa to uz stalo, a presne ako ty, ja som ju dokoncila a odfotila... nech vidia o co prisli 😝 Ale ta tvoja teda vobec nevidno, ze by si sa nesnazila, je krasna 😉

79zuzana
14. júl 2014

koceny, znovu prosim o pomoc, Mam robit tortu pre 70 rocneho muza, ktory rad spieva... no akoze, dala by som tam hore mikrofon a nejake noty... ale teraz ako to ma vyzerat elegantne, nech sa to hodi na taku prilezitost? Prosim, nemate nejake napady?

ejkula
14. júl 2014

@halienka tá svadobná je famózna, aj by som si ju uložila ako inšpiráciu, ale zbytočne, ja také kvety v živote nespravím sú nááááádherné 🙂

lokalistin
14. júl 2014

@79zuzana dakujem

brunila
14. júl 2014

@pristela mufinky jsou přímo žravé 😝 😝 😝

brunila
14. júl 2014

@pipka
@akzuzs Děvčata máte 100% pravdu.Whirpool už nikdy více!!!!!!!!!Mají u praček a myček na programátoru nastavený počet pracích cyklů a pak už jen výměna programátoru.A ten je na tom nejdražší!!!!Někdo ty cykly při menším počtu osob v rodině nevyčerpá tak brzy,jiný pere nebo myje častěji a pak brzy volá opraváře.Také jsem se podivila,když myčka Whirpool má na štítku dvířek z boční strany napsáno vyrobeno v Polsku.Eta šlehač ruční....vyrobeno v Číně,metly po krátkém používání rezaví......Proto si vždy při nákupu pokud možno zjistěte,kde se to vyrobilo.Pro východní odběratele pokud možno co nejlevněji vyrobeno.Stejně prášky na praní Ariel,Persil.Je rozdíl stejný koupit u nás nebo v Rakousku,Německu atd....Je to smutné,ale je to tak ☹ ☹ ☹ ☹

akzuzs
14. júl 2014

No tak prišiel opravár. Hotová katastrófa. Od piatku umývam ručne riady, celá spotená z predstavy že koľko to bude stáť a keď opravár stojí pred myčkou a ja mu spustím obyčajný preplachovací program že vlastne nejde nič, tak si predstavte čo sa stalo!!!!!! Nabehla ako keby nič. 😀 Ja som sa tak rozosmiala že to snáď nieje pravda. Viete v čom bola pravdepodobne chyba? Že hadička bola spadnutá dole. Musí byť smerom na hor lebo keď je dole voda so špinou ide automaticky nazad do myčky a keď je hore tlak ju nevytento nazad. Dúfam a pevne verím že to bude len toto a keď ju zajtra naložím tak znova nebude štrajkovať. Fakt môžem Bou ďakovať pri našom rozpočte že to zatiaľ takto dopadlo a nebude sa to už opakovať.

jakelina
14. júl 2014

@akzuzs tak to ti přeju a co na to opravář, když už tam jel, tak nic neúčtoval???

brunila
14. júl 2014

@halienka no ta svatební má 5 pater,nechápu že ti tak krásně sedí.Já tak maximálně 3 patra a bojím bojím.....Můžeš napsat prosím jaké máš průměry pater a váhu?Tipuji tak 13 kg?? 😉 Je krásný.

jakelina
14. júl 2014

@lokalistin dortík máš krásný, je to škoda, že si ho nevzali. Posílám alespoň srdíčko jako útěchu 😉

michaela3011
14. júl 2014

dnes pobavilo 😅 😀

michaela3011
14. júl 2014

a este jeden kusok 😀 tu sa snad najdeme kazda 😅

maca77
14. júl 2014

... po dlhšej dobe aj ja zopár pridávam ... za posledný mesiac takmer každý týždeň svadobná 😅 bielo-fialová je len akože - potiahnutý polystyrén ... no a pre môjho najmladšieho požiarnik Sam 🙂

lokalistin
14. júl 2014

@jakelina dakujem velmi pekne 😉