Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
24. júl 2014

@ikula2 no a ako by si teda dala do mramoráka? keď tam má ísť 150 ml oleja a 100 ml vody tak dáš na 250 g hl. múky 250 ml mlieka alebo oleja?

ikula2
24. júl 2014

@akzuzs napisem recept pomer ako je v cukrarskej knizke (starej) od pani Serekovej
10vajec, 300g pr.cukru, muka miesana hl a polohr 300g, 2dc olej
a postup najprv biela so stvrtinou cukru vyslahat na tuho, zltka s cukrom vyslahat, rucne pridat muku a do tehto dat rucne olej, ja davam aj prasok do peciva aj ked nie je v recepte
a robila som ho minuly tyzden viac krat a nemala som problem, aj ked sa mi nepaci to ze sa dava olej az na zaver, tak som si to upravila a dala k zltkam
a pri mramoraku by som urobila tmavu verziu a miesala

mimcak
24. júl 2014

@mrka2 No to aj môže byť,lebo pri tortovaní nato,že treba piť zabúdam 😖 😝 😠

lamps
24. júl 2014

@ikula2 a čo si dala olej alebo vodu? a aké množstvo? mne je stále záhadou, že keď som nič nemenila a robím ho stále tak isto, prečo bol vtedy v poriadku a teraz nie.
Dnes som ho piekla a je krásny vysoký, nadýchaný. Vôbec nespľasol 😵

laumi
24. júl 2014

a moja prvá svadobná 🙂 🙂 🙂 ešte jej k dokonalosti veľa chýba, no celkom som spokojná 🙂

laumi
24. júl 2014
ikula2
24. júl 2014

@lamps napisala som recept

lamps
24. júl 2014

@ikula2 práve ho čítam, ďakujem.

mimusa94
24. júl 2014

@ikula2 a este som sa chcela opytat...oplatky sa mi od seba normalne rozdelili ako ta obrazovka...akoby napucnela ta oplatka...a fondam sa strasne topil toto sa mi este nestalo aby bol taky roztopeny..mohlo to byt tym praskovym cukrom ktorym som fondam posypovala??? A este fondam som robila hnedy a sivy ale nanom sami porobili bodky farebne bodky neviem preco ako keby bodky farieb nechapala dom ako keby to bola diskogula....no bola som znej zhrozena....spajle som dala 3 ale bola tazka obrazovka...ved cela torta mala okolo 20kg bevladala som ju niest

halienka
24. júl 2014

@vladiella ja mám medzi pánskymi uložené takéto, možno ti niečo pomôže. 🙂 INSPI Z NETU

halienka
24. júl 2014

@vladiella čo sa žilkovačov týka, tak ja mám jeden ten kruhový a potom takúto sadu, zatiaľ mi to stačí, dá sa s tým si poradiť na rôzne lístky či kvietky 🙂

pristela
24. júl 2014

@mimusa94 potah sa ti topil tym ze za tortou v chladnicke nemas nic, ziaden kraton , polystyren ani nic podobne co by ti zachytavalo tu vlhkost zo zadnej strany chladnicky , ako tak kukam mas tam riadnu namrazu, to je vsetko voda a to vsetko taha torta na seba /teda pokial si mala sptravny obmaz pod potahom / podsypavanie cukrom na vlhkost nema absolut vplyv, bodky farby v potahovke je nespravne rozrobena farba a nespravne zapracovana do potahu/neviem aku farbu si pouzivala /,
medzi oplatky je dobre v tomto pripade dat len roztopenu cokoladu , ked stuhne aby to nemalo vlhkost a bolo fest tvrde, pevne, ak tam das plnku alebo maslo s cukrom , ci nutelu, alebo dzem, vsetko je vlhke a zo vsetkeho oplatky vlhnu, vlnia sa a nedrzia.....

nika266
24. júl 2014

@evicaka daj si do gugl,otvorena torta fotopostup a tam je to pekne nafotene

vladiella
25. júl 2014

@halienka dakujem si zlata

vladiella
25. júl 2014

@halienka si jedina, kto sa mi tu ozval a to si cenim <3 mas to u mna, pis na ip 🙂 dakujem

jakelina
25. júl 2014

@vladiella zlatko ve čtvrtek a pátek každý peče, krémuje a fakt nemá čas. Já si skoro žádné dorty neukládám, všechno hledám až podle toho co potřebuji. A pro chlapy se těžko něco vymýšlí, to je fakt. 😝

pima21
25. júl 2014

Ahojte žienky, prepáčte že vám tu takto vtrhnem amatérskou otázkou 😀 ale potrebujem radu. Robím tortu kde ide “rýchly parížsky krém “ a tam sa zmieša maslo s práškovým cukrom a roztopená čokoláda v šľahačke. Keďže cukor šiel do masla pri izbovej teplote, teraz to “chrúpe“ pod zubami 😀 čo s tým? Ak zahrejem maslovú plnku a vyšľahám, stuhne mi potom? Prosím poraďte. Ďakujem

mimusa94
25. júl 2014

@pristela farbu som mala praskovu co sa da kupit v drogerke...plus kvapka vody....predtym som karton nedavala a potah sa mu tak nrtopil :////. A do oplatky som davala rozpustenu boelu cokoladu ktoru som dala stuhnut. ...nevirm kedy sa tie finty naucim aby vyzerala torta tip top bez hrbolcekov topenia sa a podobne :(

pristela
25. júl 2014

@mimusa94 nuz tak to je jasne s tou farbou, to musis dat do nej trolinku vody abo alkoholu a dllllho miesat aby sa ti tie kryštáliky rozpustili az pak do potahovky, no a karton do chlanicky, to mas o tom ako casto sa otvara a aka je , niektore maju dnu ventilator a nemusi sa davat karton, inaktore netihnu zarosit atd atd , ja davam karton stale , dokonca niekedy davam aj dva co mi zamrzni ten prvy 😠 ale to je tym ze ja ked tam mam šesť tort tak stale otvaram a chladnicka prosto nestiha normalne pracovat ☹
ale inak tortusku mas krasnu a hlavne sladku, neboj, ked budes študovať=čítat tému naucis sa 😵 😵 😵 😵

@vladiella micka , ja tiez nemam skoro uz ziadne inspiracky v pc, tiez ako Majka zaddam do googla a hladam priamo podla toho co si zadaju ze chcu 😉

vladiella
25. júl 2014
akzuzs
25. júl 2014

@mimusa94 Ja si dávam do chladničky nielen kartón ale aj misku so soľou lebo soľ tiež pohlcuje vlhkosť. A áno @pristela má pravdu musíš s alkoholom a dobre rozmiešať. Ja som raz bola maximálne leniváre a tiažilo sa mi do špajze pre alkáč a riedila som vodou no práca chvatná málo platná 😀o
no a je to aj teplom vytiahla som tortu a tiež sa trochu topila lebo v kuchyni mám saharu a v chladničke sibír tak výsledok je jasný ale chvála Bohu nič katstrofálne
VŠETKÁ ČESŤ VšETKÝM TORTÁRKAM KTORÉ PEČU DLHÉ ROKY TORTY A VŠETKO SI UMÝVAJÚ BEZ MYČKY. Ja prvý krát, zabere to viac času a v tých teplách je to zábava. No idem na nákup bo zajtra sú u nás hody a ešte jeden koláč a mám fraj

mimcak
25. júl 2014

baby ide ma poraziť tuším budem mať neprevzatú tortu 4,5kg 😠 😠 😠 mala byť dnes do 12 hod.hotová objednaná bola už pred 3 týždňami a odvtedy sa pani neozvala a pani som písala už včera ráno a ona sa neozýva a je už 10.30 😠 😠 😠 😠

lucula73
25. júl 2014

@ikula2 ja ho mám od jakelinky...
6 vajec, 250gr. cukor kryštál,220 gr. muka (polovica hladká,polovica polohrubá), 2 Pl olej,1/3 prášku do pečiva.
Šlahajú sa celé vajcia s cukrom a potom pridávaš ostatné.....ja som si to teraz zmenila,len bielka,potom cukor a potom až žltky a ostatné.............a ja dávam ešte lyžicu rumu do toho 😉
Týmto sposobom mi stačilo tých 6 vajec na 24cm formu 🙂

a pár pridám,za posledný mesiac 😉 ,tú autíčkovú som mala uloženú od lawli,ale neviem,kto bol prvý autor,v každom prípade ďakujem za inšipráciu 🙂 🙂

mimusa94
25. júl 2014

@pristela dakujem dufam ze raz sa do toho dostanem..ta torta mala cca 20 kg nevem co nanej bolo take tazke :D

lucula73
25. júl 2014

@pima21 aký cukor si dala?ak práškový,by ti nemal chrumať.............
skus to nad parou rozpustiť a potom prešľahať a dať do chladničky stuhnuť...........

lalilala
25. júl 2014

Mozem zafarbit korpus gelovou farbou ? Mam ju predtym rozmiesat v alkohole ci netreba ?

michaela3011
25. júl 2014

@lalilala netreba rozmiesat v alkohole... no pridavaj po troske... ja ked farbim na ruzovo korpus, tak cervenu pridam len na spicku sparatka 😉

zuzu188
25. júl 2014

ahojte baby...potrebujem poradit...cim odstranim z potahovky zvysky prachových farieb?..som ich sfúkla a len sa mi pozachytovali na potahovke a nevyzera to najkrajsie 😖

michaela3011
25. júl 2014

baby cela som zmätena 😕 vcera som vnoci zbuchla jednu tortu, supla do chladnicky a padla do postele... dnes rano som z tej postele rovno aj vyskocila 😅 a utekala skontrolovat tortu... v nasej chladnicke totiz nemame namrazu ale rovno mi tam zteka voda po zadnej stene 🙄 chcelo by to uz novu chladnicku 😅 a jasne, ze som tam vcera zabudla dat karton 😠 no a tej torte voooobec nic neni 😕 ani sa neorosila a ani ked som ju mala chvilu vonku 😅 a pritom tu mame dost vlhko, celu noc prsalo a my mame stale otvorene okna 😅 kto mi toto vysvetli 😀