• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

8. decembra 2017 
@beruska2x a teraz ktory myslis falosny parizsky alebo vajcovy? no je to aj podla toho aky velky je a kolkokrat plnim - teda kolko je platov
15. nov 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ktora dobra dusicka mi povie aky je rozdiel medzi pravym a falosnym marcipanom? ten z cukrikov chapem, ze je falosny, ale pravy je aky? zo suseneho mlieka? ci z muky? lebo som nasla vela receptov

a hlavne plis poradte ktory mam robit aby sa podaril lebo idem prvy krat robit, diiiiiiik :dizzy_face:

a kde v BA kupim tu farbu cim zafarbim amrcipan? lebo potrebujem ciernu a oranzovu farbu

vas OBDIVUJEM, ze sa tomuto venujete, aj ja by som sa chcela ale zatial nebol cas, skusim sa do toho dostat :slight_smile:
15. nov 2010 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aktak pravy je z mandli a cukru pomer je vice mandli jako cukru :wink: a co nema v sobe mandle je falesny marcipaan :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: :slight_smile:
15. nov 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 Krásne torticky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: chcela som sa spytat, ako dopadla ta puncová, ale vidim a citam, ze super :wink: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: Prosim Ta, cim potahujes? a aky lekvar si použila?Ja som detom urobila len klasiku, puncovu mam naplanovanu na december :wink:
15. nov 2010 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 - este prosim Ta otazocku- ta biela potahovka je z MMF? Je super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. nov 2010 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b Siso, prosím tě, ještě jednou ten žebřík - takže sis udělala válečky z marcipánu a ty sis podložila (proč?, na stole by se mi neprohly, ne?) a pak jsi je na druhý den namočila do čokolády?? :confused: Nechápu... :frowning2:
16. nov 2010 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
nestiham vas :wink: ja som si vcera urobila tortu na narodky, potah z marcipanu a ozdoby mmf, zo zbytkov,co som mala tak som toto vykuzlila ku dnesnej kavicku s manzelom :slight_smile: ale sa mi nedarilo, najprv salko plnka sa mi topila a potom korpus sopka vypukla, ale sa to nejak zahladilo potom :grinning: idem vas docitat
16. nov 2010 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka krasny vlacik
@maca77 super husenka a vsetke ostatne torticky nebudem menovat jednotlivo je toho dosttttttttttt :wink:
16. nov 2010 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bershka @lawli ja som vcera robila s kupovanym marcipanom, treba to podsypavat pras.cukrom az kym sa nelepi, nie vela... robi sa s tym fajn a farbi v pohode..asi necham na chvilku mmf :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. nov 2010 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný deň všetkým :slight_smile:
@ninka123 ďakujem :slight_smile: ....tá punčová bola úplne v pohode,ešte stále z nej kúsok máme a drží pokope,čoho som sa najviac bála,že sa mi rozmočí :wink:
ja som to poťahovala MMF a pod hmotou bol maslový krém zmiešaný s trochou odrobiniek,čo mi ostali z tých pásov ,...presne podľa receptu som to robila,čo je na mmb :wink: ..ale stačí maslový krém.

@boldy -pekná tortička,veselá :slight_smile: ...a aký kupovaný marcipán si mala?
16. nov 2010 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ja som robila raz z americkych marsh. spidermana a je viac gumova ano, nohy sa mi do rana viac zcvrkli :=)
16. nov 2010 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 dakujem, kupovala som v obchode, ale vo viedni taky akoby v crievku 500g 3eura...nemam uz obal vyhodila som
16. nov 2010 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boldy ja som s tým kupovaným nerobila a ani sa nechystám ,mne sa dobre robí z MMF...... takže som poradila bershke dobre ,že sa to ma podsypávať prš. cukrom :slight_smile:
A ešte k tým americkým cukríkom ,tie som ešte nemala.Len tie klasika z LIdlu ,je to rozdiel ? Ďakujem za odpoveď :wink:
16. nov 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ty si im odpisovala som myslela ale @eli :slight_smile: ano dobre si poradila
tie americke su tuhsie to ano a viac sa stahuju, su take elasticke :=) nie su zle, dobre su, hlavne ak chces cistu bielu
16. nov 2010 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boldy A dajú sa zohnať u nas na SK ?
16. nov 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boldy ano,aj tá moja posledná modro biela,tá je z tých amerických..akože neni nič tomu poťahu,ale je ako guma...už tu radili babenky,že dať viac vody a tým pádom aj viac cukru,že to bude lepšie.... :wink: ..aleuž ich nebudem kupovať viac...
16. nov 2010 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prdelky moje rychlo receptik na zarucene dobry falosny parzsky.Ja v pohodke ze torta ma byt bud.tyzden a ona je na sobotu takze v piatok si dojdu pre nu.Mam asi 4 recepty na falosny parizak ale dajte taky co je fakt vyborny.Diky
16. nov 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca PARIŽSKÁ ŠĽAHAČKA
Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.
16. nov 2010 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca PARIŽSKÁ ŠĽAHAČKA
2x 30% smetanu, 2x ledove kastany, uvarit pres noc do lednice vychladit, pak pridat 1x ztuzovac a vyslehat a bylo to jako prava parizska
16. nov 2010 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli dakujem.Si zlata.Tento mam aj ja tak asi spravim tento
16. nov 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca nieje začo ....aj mne chutí :wink:
16. nov 2010 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
som začiatočnička v tortach. chcela by som poradit, z čoho je najlepšie robit figurky. Normalne z MMF alebo som niekde čitala o nejakej punčovine :confused:
PROSIM PORADTE, dakujeeem :dizzy_face:
16. nov 2010 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 no super..husenicky pojdu teraz na odbyt..ved bodaj by nie,krasne si ju urobila:slight_smile:
16. nov 2010 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@millada ja robím male z MMF a väčšie korpus, plnka + dotvarujem punčovinou :wink:
16. nov 2010 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli a ktr.ti chuti?Ten s lad.gas. sm este nerobila.Pani ma co si objednala chcela len cokolady krem a slnecnice.Nic ine neupresnila.Vraj mi veri.No krasa len pre mna tazke urcit ktory.
16. nov 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@millada ja som za puncovinu.Mne aj tak najviac na tore chuti puncovina mnam.Do tej das odrezky z korpusob,krem,dzem....proste to co ti ostane
16. nov 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka ja som si urobila jeden dlhy, ktory som potom nakrajala na dve dlhsie a 5 kratkych. dlhe som polozila vedla seba a medzi ne som si dala foliu, aby som podlozila kratke, ktore som lepila zvrchu na tie dlhe - tie by sa mi prehybali. ich kraje som trochu zmackla a po prilepeni som este s kosticou do nich pichla - akoze je tam kliniec. snad uz som to dobre napisala
16. nov 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ten prvý :slight_smile: ja som pochopila ,že ten druhý si ešte nestihla prečítať ....ty si mi odpovedala a ja som ti len tesne pred tým hodila druhý :sweat_smile:
16. nov 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli :grinning: no tak to aj bolo len som nevedela na ktr. si reagovala ty :grinning: ale hlavne ze sa chapeme :dizzy_face:
16. nov 2010 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas tie postavičky bábätkovské sama robíš? ja sa neviem vynadívať :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@zdenallicka torta krásna a to slniečko ju celé rozžiarilo :wink: :dizzy_face:

@alionuska až táto husenka mi dodala odvahu zaregistrovať sa na TOM
16. nov 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok