Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
kukulka1
27. júl 2014
@zuzka7512 Zuzička,nádhernééé x-) x-) x-)
vladiella
28. júl 2014
Babulky, stretli ste sa uz s papierovymi trezirovacimi sackami??? mate nejaky tip kde sa daju kupit?
a tiez potravinove folie na cokotransfer ale ciste, bez samotneho cokotransferu (food grade acetate sheet) toto: http://www.svetpeceni.cz/detail-vyrobku/stroje/... , ale ja to nepotrebujem do tlaciarne, a toto je strasne drahe... viete cim to nahradit? je mozne pouzit silikonovu podlzku?? zda sa mi to podobne ako obaly na vysvedcenie 😃 ale tie asi nebudu vhodne, vsak? dik moc
medynka82
28. júl 2014
Baby z BA,nemate niektora cas urobit torticku na stredu? Napiste mido posty.Dakujem
cwilinge77
28. júl 2014
vladiella
28. júl 2014
@jakelina Maji, ten glukozovy sirup maju I v potravinach? Mam doma len agavovy a javorovy, myslis ze mozem nahradit?? Ten sirup ma mat aku funkciu v mliecnom domacom marcipane? Ale sa da glukozovy sirup vyrobit? Uvarim vodu s glukozovym cukrom?? Dik moc
jakelina
28. júl 2014
@vladiella já kupuji ve zdravé výživě, já myslím že nahradit můžeš. Někdo dává dokonce i med. Nikdy jsem nevyráběla, ale možná bude na internetu recept. Nějak se to vaří a přidává se myslím citron. Ale fakt netuším
sikag
28. júl 2014
@maya30 a preco si robila z burizonky? kvoli vahe?
ikula2
28. júl 2014
@mimcak prosim ta ake rozmery si mala na tej svadobnej 3poschodovej, sa mi paci ta velkost a idem tiez robit 3posch. tak zvazujem nad rozmermi..
mimcak
28. júl 2014
@ikula2 28,20,14 3x plnená ,pribináčik všetky poschodia váha 9,5kg
ikula2
28. júl 2014
@mimcak prosim ta a davala si aj ovocie??
ikula2
28. júl 2014
@mimcak a to bol zamer ze si nechcela rovky rozdiel medzi poschodiami?
maya30
28. júl 2014
@sikag lebo druha oslava bude v zahranici a tam spravia len okruhlu tortu a tento burizonkovy vrch aj s postavickou chcu postavit na to, tak kvoli tomu...
jankako
28. júl 2014
ahojte žienky.mám otázku tak všeobecne na všetky,kde kupujete cukráranske pomôcky/marcipán,farby,pomocky/ a či nepoznáte nejaký velkosklad-velkoobchod čo distribuuje aj do menších predajní.dakujem krásne
jankako
28. júl 2014
@zuzka7512 krásne tie s tými kalami,ale všetky sú krásne
muffinka8
28. júl 2014
@vlasta80 ježkove oči 😕 a ja že prečo si fotíš ruku na hmote 😃 😃 a potom zrolujem nižšie a tá ruka už nepokračuje =-) ... veľmi dobrá práca 🙂 🙂
lucula73
28. júl 2014
@jankako kde je dáky velkoslad neviem,ale ja kupujem vačšinou na nete,obchodov je milion,na stránke tortyodmamy ich máš po boku takmer všetky spomenuté.............alebo v PD vo vtáčniku je taký malý obchodík,ale majú veľa vecí..........niekedy je jedno,či objednám z netu,alebo tam........
a ešte u čínanov majú veľa všeličoho,treba tie koše u nich prehrabať 😃
79zuzana
28. júl 2014
Ahojte 🙂 Znovu hladam cukrarocku, tentokrat v Nemecku. Jedna moja kamoska byva vo Frankfurte a hlada niekoho kto by jej upiekol torticku pre manzela k 40. narodeninam 😉 Prosim kocenky co zijete v Nemecku, ste niektora poblizku? Velmi znovu dakujem 🙂
vlasta80
28. júl 2014
@muffinka8 dakujem🙂
mimusa94
28. júl 2014
Baby neviete mi poradit postup na penis alebo niejake inspiracne fotky? 😃 dakujem
sikag
28. júl 2014
@maya30 tak to je jaky vynalez 😃 😃 😃 😃 to niekedy pouzijem
sikag
28. júl 2014
@mimusa94 a ty nemas doma inspiraciu? :-p 😃 😃 😃 😃 😃
mimcak
28. júl 2014
@ikula2 nie ovocie som nedávala. A bol to zámer.už som tak robila a páči sa mi tak torta.
mimcak
28. júl 2014
@sikag 😃 😃 😃 😃 😃
lucula73
28. júl 2014
ahojte kočky,
nemáte prosím niektorá nejaké inšpirácie na čokoládovú poschodovú tortu???zháňam niečo na 70ku ,nič pekné nejak neviem nájsť........vdaka moc.
ikula2
28. júl 2014
@lucula73 ja mam jednu taku starsiu ale zaujali ma niektore detail 🙂
olo2003
28. júl 2014
Ahojte žienky, poprosím nemáte náhodou postup na výrobu náradia pre kutila ( napr. kliešte, pílka, skrutkovač) ale bez pomôcok? ďakujem pekne.
ikula2
28. júl 2014
Dievcata co mate skusenosti s pecenim CUPCAKES na svadbu alebo inu prilezitost, mozte mi napisat ceny kolko si pytate za jeden???? VElka vdaka. Vobec netusim kolko si pytat.... zatial som robila len pre rodinu a pre nas tak to bol darcek...
nika1985
28. júl 2014
baby davate k tortam sviecky ? mam teraz taku blbu zakaznicku robim jej asi prvy a posledny krat uz mam nervy v kybli co vsetko chce na 3kg tortu a to som este ani nezacala ]-(
lucula73
28. júl 2014
@olo2003 tak to asi ťažko........ja som si z garáže doniesla za sáčok náradia a modelovala.....
skus na nete nájsť obrázok konkretneho náradíčka čo chceš a podľa toho 😉
@nika1985 ja som raz dala tú horiacu fontánu,ale som si za nu vypýtala,koľko aj stála...........inak nikdy...........