Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
6. aug 2014

Ja už som z toho na nervy. 😠 😠 😠 😢 😢 Prosím vás čo máte roboty.Ako mixujete na robotoch mramorák. Lebo ja už neviem včera som piekla dala som už na plné otáčky 8min.mi mixovalo vajíčka s cukrom a potom som dávala zvýšok,bielka tiež pekne vyšľahané. A tan korpus mi znova prepadol a je nedopečený.Rúrou to určite nije ja som z toho už na nervy. 😠 😠 😠

mimcak
6. aug 2014

@lokalistin ja to s ganache tiež neviem. Už som ho skúšala aj ja. Bol pekne rovný a ked som potiahla bol hrbolatý okolo hrán. Vôbec sa mi nepáčil.Takže ostala som pri masle.

jakelina
6. aug 2014

@mimcak a nepřešleháš to?? Já mramorák nepeču, ale tak dlouho nešlehám. 😝 😝

mimcak
6. aug 2014

@jakelina ano. robím tak ako predtým na obyčajnom mixery tak nechápem. Tak som sa vytešovala z toho robota ☹

mysiatkoo
6. aug 2014

@lokalistin stastnu cestu.... si si vybrala fasa datum, ked ani my nie sme doma, tiez akurat balim.. nabuduce hlas, aby si aj tu navstevu stihla 😅 to potahovanie xce tiez grif, lebo bubliny su mrxy, tiez mi to nevyjde vzdy podla predstav a obcas aj na fotke zbadas nieco, co si volnym okom ani nevsimnes 😝 ja sice nemam moc rada tie kamienkove zdobenia, ale je nepreplacana, celkovo posobi elegantne tak bud spokojnaaa 🙂

pipka
6. aug 2014

@mimcak ja to rucnym slaham na najvyssich obratkach tak max dve minuty 😅 😉

lokalistin
6. aug 2014

@mysiatkoo dakujem, no pekne a to som planovala ta prepadnut 😉 , ale nie makam zase na dome, takze dovolenkou to asi ani nazvat nemozem, prave nad tym som dneska rozmyslala,ze a teraz sa musim ucit potahovat 😀

jakelina
6. aug 2014

@mimcak právě máš možná větší otáčky, zkus šlehat kratší dobu.

sasa999
6. aug 2014

Ahojte, robila som dcerke tortu a ostalo mi z farebnych roll fondanov. Ja to uz nevyuzijem, mal by niekto zaujem? Neviem, do ktorej kategorie by som to mala dat do bazaru, tak skusim sem 🙂

mimcak
6. aug 2014

@jakelina ,@pipka ja som už z toho potom jeleň. 😒 práveže som minule šľahala na menších otáčkach a tiež mi to urobilo vtedy som to tu spomínala.Tak mi manžel hovorí,že to šľahám na malých otáčkach,že to preto.Tak som dala max. a zas. Dnes som šľahala na starom ,lebo nemám čas ked mi to znova urobí a korpusy mám krásne.ani to mužovi nehovorím,lebo by ho šľahlo a vyhodil by mi ten robot von oknom. 😅 😝 😀 😀 😀

pristela
6. aug 2014

@mimcak ja mixujem cely korpus asi 8minut 😀 😀 neee, ze len zltka s cukrom 😕 tolko casu nemaaaam 😝 vyslaham bielka so štvrtinou kryštal.cukru, bielka pak vyberiem, vhodim do misy od bielok zltka s cukrom, zapnem na najvyssie otacky, otočim sa pre horucu vodu, vylejem, otocim sa po olej, vylejem/za staleho mixovania na vysokych otackach-/nemam cas pouzivat pomalsie otacky/ otocim sa otvorím PDP vysypem do uz pripravenej muky, vezmem lyzicu , znizim otacky na polovicu, a po lyziciach, rychlo davam muku, jednu za druhou bez prestavky ako vhodim poslednu lyzicu hned vypínam robot, vyberiem misu, vhodim do nej vyslahane bielka a rucne , rýchlo 😅 /vobec nie jemne/ zamiesam bielka- hotovo, vylejem do formy a hned peciem , cize zltka s cukrom sa mi slahali vlastne len pokial som vyliala vodu, olej a otvorila PDP 😅 peciem v strede rury bez ventilatoru na 160°C 80-90minut

bubobubina
6. aug 2014

dievcence, robili ste uz tortu s prichutou kinder bueno? 😅

mimcak
6. aug 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 Ďakujem . Tak ja to nabudúce vyskúšam takto,dnes už dokončím na starom,lebo v kuchyni už mám 30 stupňov. 😝 😝 😝 . Ale najbližšie vyskúšam tvoj postup. Ale ked to nezaberie tak potom už neviem. Dám potom infošku. 😉 Ešte raz vám všetkým ďakujem.

sticker
6. aug 2014

@mimcak Ja šľahám najprv žĺtka s horúcou vodou, potom pridám olej, potom cukor. A nakoniec ručne vmiešam múku s PDP a potom sneh. Tento postup mám od Mišky a viem, že tam tiež tie žĺtka s cukrom by sa mali dlho, no ja nevydržím 😝 Max som to šľahala asi cca 3-4 min 😅. Ja nemám takého veľkého robota, mám tuším je to česká značka ECG a je to základný. Hlavne, že nemusím v ruke držať šľahač. Ešte len sa učím, ktorá rýchlosť načo je dobrá. Ale robím to šľahacími metličkami, nie tými na cesto... A zrovna včera som piekla 2 mramoráky - okrúhlu 26 zo 6 vajec, pekný 2x prekrojený a obdĺžnik tiež zo 6 ale ten som iba raz prekrojila.....

pppeeetttaaa
6. aug 2014

dievcence chcem si kupit robot, je nieco na co sa mam zamerat pri vybere? tento sa mi paci, teraz je aj cena super..co poviete? http://www.mall.sk/roboty/moulinex-qa407g31
dakujem za kazdu radu..

pristela
6. aug 2014

@mimcak vidíš este ze @sticker píše 😉 ja robim vsetko na vysokej rychlosti , z dovodu , ze nemam cas , dávam si na torty vzdy len dva dni/dve noci , tak to musi frcat a stroj mam tento velky : http://www.mall.sk/roboty/kenwood-kmm-770-major... výkon má 1200W a teda ženiem ho skoro vzdy na šestke najvacsej rychlosti, korpus slaham balonovou metlou...este ma napadlo, ja ked cesto vylejem do formy , lejem do stredu a spachtlou to cesto este vo forme premiesam aby to "huste" nezostalo v strede, kedze to by pak tam splaslo co by tam bolo cesto tazsie.
Inak osobne si myslim , ze mas "chybu" v prešlahaní, mas to mooooc na jemno vyslahane, netreba tak dlho zltka a aj muka sa ma len primiesat nie slahat, ja slaham kratunko a korpus je i tam jemný, ked rozrezavam musim ho prenasat na doske v rukach by sa mi potrhal 😖
este ja davam do kakaoveho mramoraku k bielkom 1/2 z cukru /pretoze s kakaom to byva tuhsie/ a do cisto vanilkoveho 1/3 , a oleja davam vzdy menej nez je v recepte

pristela
6. aug 2014

@pppeeetttaaa hlučnosť a velkost misy podla toho kolko pecies , ine ani nepotrebujes, výkon staci ak bude mat o štipku vyšší ako bežny ručny slahac 😉

pipka
6. aug 2014

@mimcak ale moze byt aj zlou mukou 😒 minule tu tusim Andrejka @lamps pisala, ze nejaka tesco muka na houby, ze jej korpus splasol 😝 😖

ja to jak pristelka...max do 10 minut mam cele ....ale teda ja este eni tie bielka nevmiesam rucne 😅 ja ich tam švihnem pred koncom a normalne to mixnem par sekund 😝 😀

a zatial klop klop sa mi vzdy podaril 😉

jedinyyy jeden raz mi splasol..ale to som urobila chybu, ze som tam vliala aromu...ked som ju tam nedala, tak z tej istej muky aj ost. surovin uz druhy bol ok 😉

akzuzs
6. aug 2014

Ahojte robila som dnes rebarborový koláč. Juj šťavnatý a mňamnkový, ale robila som naň nový krém a vrelo odporúúúúčam. Je to tvarohový s mascarpóne.
Jednu šľahačku som vyšľahala so stužovačom, pridala rozmiešaný tvaroh s pr. cukrom a nakoniec som zapracovala jedno mascarpóne. Dobré to drží a je to suuuuuper. Možno to tu už dávno poznáte ale ja nie a musela som sa pochváliť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jenn44
6. aug 2014

@bumbajka w..pekarenjuno.sk

lamps
6. aug 2014

@mimcak
@pipka áno ja som mala pocit, že je to múkou a možno aj bolo neviem.... ale teraz posledné tri torty, čo som robila mramorák som ho robila v rýchlosti - teda capla som do mixéra žĺtky, hneď cukor ..... všetky suroviny, žiadne prehnane dlhé mixovanie a sneh som vyšľahala nie celkom na tuho a zašľahala som ho do cesta mixérom, nie ručne. Všetky tri korpusy boli super jemné, nadýchané. Tak neviem, či prehnaná "starostlivosť", čo sa mixovania týka mramoráku náhodou neškodí

bumbajka
6. aug 2014

@jenn44 dakujem 🙂

pipka
6. aug 2014

@lamps ved aj ja taaak 😅 niekedy dokonca ani neoddelim vajcia a džubnem ich tam cele 😝 😅 😀 a vzdy bol ok 😉

lamps
6. aug 2014

@pipka no a možno v tomto je tajomstvo úspechu 😀 mne sa zopárkrát stalo, že som tam capla žĺtky, potom vodu a olej a riešila som moje deti a vyšľahalo sa mi to do takej peny, že mi pena kypela z misy 😀 😀

pipka
6. aug 2014

@lamps 😀 😀 😀

lamps
6. aug 2014

@pipka sa smeješ 😀 ale ja som si akosi nikdy neuvedomila, že to môže vadiť. Ak je teda problém v prehnanom mixovaní

pipka
6. aug 2014

@lamps moze 😉 to mas jak slahacku...tiez ked ju slahas dlho, spravis z nej maslo 😅 😝 😉

mimusa94
6. aug 2014

@ikula2 a vystuz ako??? nejaky kruh medzi nich?? ale aky a z coho? :/ :/ :/

ikula2
6. aug 2014

@mimusa94 karton tak ako na poschdove torty a slamky alebo ak mas origos vystuz, ale slamky a spajdle stacia

lamps
6. aug 2014

@pipka až takto hlboko som sa ja nad šľahaním mramoráka nikdy nezamýšľala, baby sa stále niečo vypytujú a skôr im vysvetľujem čo a ako. Snáď sa mi to za pár rokov vráti a potom už budem len sedieť a moje ženy mi budú vypekať a vyvárať 😀