Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hannachd
6. aug 2014

@gabkostanka este by som sa chcela spytat kedze mate skusenosti, ze KDE kupim najlacnejsie TU potahovku, resp. cez net. Ci mate nieco UZ osvedcene. Dakujem za kazdu radu, cennim si to.

mimcak
6. aug 2014

@pristela ha žeby bol pes zakopaný v tom, že ja šľahám tým K šľahačom a nie tou balonovou metlou? 😕

mimcak
6. aug 2014

@pipka ,
@lamps Baby však ja nato prídem . 😒 Ja mu dám ja sa z nim piplem starám sa aby bol dokonalý a nakoniec mu bude vadiť tá prehnaná starostlivosť? 😀 😀 😀 😀

gabkostanka
7. aug 2014

@hannachd ja som si objednala z BB, cena je dobra + kurier, tak ma vysla okolo12€
http://www.cukrarskepotrebybb.sk/cukrarske-potr...
skus popozerat u vas ci nemate niekde obchod, nemusela by si platit potom donasku

lamps
7. aug 2014

@mimcak 😀 😀 😀 😀

grasie
7. aug 2014

Ahojte 🙂 moja 15. tortička a rovno k 15. narodeninám 🙂
prvá hranatá, tak som v celku rada, že vyzerá ako vyzerá. mohlo to byť aj horšie, keďže potiahnuť sa mi ju podarilo až na 3 x 🤐 😝

mojkamoj
7. aug 2014

Ahojte kočky tak zasa po dákej dobe pridávam moje posledné torty ,krásny deň sladké žienky 😉

mojkamoj
7. aug 2014

Ahojte kočky tak po dlhej dobe pridávam aj ja fotky toriet ktoré som nedávno robila,krásny deň želám sladké žienky 😎

majaza
7. aug 2014

kočky, čo myslite - hodi sa ku sebe do torty jedna plnka čokoládová a druhá len trasená s mandarinkami?

mimcak
7. aug 2014

@majaza mylím,že áno

mimcak
7. aug 2014

jedna hotová. 🙂 už aj odovzdaná. 🙂 Prvá moja torta v tvare jing jang tak to bola hrôza a ešte k tomu poslali foto Žanetky tak no robte.

marianabila
7. aug 2014

ááách jo 😖 moj prvý čokotransfer v živote...teda-riadna divočina 😒 ,ale aspoň bola super vnútri.kakaový korpus a pribináčik s ovocím.a ten na plechu sa volá "tvarohová mňamka"tiež super,nič presladené,také osviežujúce na leto 😎 už si pomaly zvykám,že zo mňa nikdy "cukrárka"ako vy nebude 😢 ☹

bubobubina
7. aug 2014

@mojkamoj ta lod je krasna! 🙂

mojkamoj
7. aug 2014

@bubobubina ďakujem pekne 🙂 veru dala mi zabrať,ale ja mám rada také náročnejšie 😎

moicka
7. aug 2014

dievcence prosiiiiiiiiiiim o jednu rychlu radu ☹ Mozem mat pod potahovkou Dama pasta aj pribincikovy krem, alebo iba maslo s cukrom? Nebude sa mi potahovka topit, ked potiahnem tortu natretu pribinacikom? 😒 Doteraz som davala maslo s cukrom, ale teraz som ju potrela kremom a neviem ci som neurobila blbost ☹ ☹ ☹

pristela
7. aug 2014

@moicka bude, je tam slahacka aj tvaroh

mojkamoj
7. aug 2014

@moicka veru bude sa topiť a riadne...potri to ešte raz nahrubo maslovou zmesou 😉

moicka
7. aug 2014

@pristela mam to dat dolu a potriet maslom s cukrom? zajtra idem potahovat, tak by sa to este dalo opravit, nie? dakujem za pomoc

moicka
7. aug 2014

@mojkamoj ste ma predbehla dakujem 🙂

sticker
7. aug 2014

@mimcak Prosím ťa, v čom ťa potrápila tá "dvojtorta"? Zle sa to poťahovalo, či ešte aj dačo iné? Moc ďakujem 🙂
@moicka Moni baby Ti už poradili - je tam moc šľahačky a v tomto dusne sa to topí aj bez toho 😒 ☹
Ja som dokončila konečne dve, ale neskutočne som unavená. Ešte vyvesiť jednu pračku, konečne zbaliť seba a deti a dožiť sa soboty, nech môžme vyraziť konečne do našich krásnych Tatier 😵
S tou okrúhlou nie som spokojná.... Tie ruže robím stále také nepekné, veľké a potom ich neviem dať k torte ☹ Farby nie sú dobré, lebo som tie ruže trochu upravila a mobilom iba cvakla.
Sponge veru nemá 3kg, no ale čo už. Rátala som s tým 😒

mojkamoj
7. aug 2014

@moicka 😉 juj poprosím si a nie ste ,šak som ešte mladá žaba :D 😉 možno by som troška zotrela nožom a potom natrela pre ešte väčšiu istotu 🙂

moicka
7. aug 2014

@mojkamoj dakujem, presne tak to rano urobim a prepaaaaaaaaaaaac 😀 😀 😀 😀 😀

moicka
7. aug 2014

@sticker Jani torticky su krasne ako vsetky tvoje vytvory, len ty si velmi kriticka na svoju pracu 🙂 🙂 🙂 ja zajtra idem potahovat dve slzy proti sebe (ako znak jing jang) a som zufala, lebo som urobila blbost s kremom a este neviem ako sa mi podari potiahnut taky tvar ☹ ☹ ☹
Jani zelam vam krasnu dovolenku, pekne pocasie a oddychnite si, aby ste v septembri mohli zacat naplno 😀 😀 😀 😀

sticker
7. aug 2014

@moicka No daj vedieť. Mne sa to veľmi páči, ale to poťahovanie je pre mňa nočná mora, tak som zvedavá..... Teším sa na tvoje dielko 🙂 😉
A ďakujem, chcem si to užiť, túry máme už naplánované, len nech nám počasie praje 😉

mimcak
8. aug 2014

@sticker Zle sa to aj plnilo,tým,že na tej užšej strane je malé miesto na plnku ,na konci aby bola pekná rovná hrana a musíš dávať pozor,aby obidve polovice boli rovnako vysoké .Poťahovalo sa to dobre,len ked som dávala lem okolo tak som sa nevedela dostať medzi tie polovice ked boli blízko pri sebe. No a ďalšie no napodobňuj @pristela 🙂 😉 😉 😉

sticker
8. aug 2014

@mimcak Hm, to máš pravdu s tou úzkou stranou 😒 Ja poškuľujem už dlho po takej forme, ale vidím to tak, že odolám 😀 A ja viem, že Žanet je úžasná, ale tej tvojej torte absolútne nič nechýba, máš ju nádhernú 🙂 Krásne kvietky, farby.... všetko 🙂

ludkas31
8. aug 2014

ahojte babeny, chcem sa spytat ci ste nahodou nerobili tortu k teme olympijske hry...mala by byt pre deti...vdaka za nejake napady...

jakelina
8. aug 2014

@mimcak já šlehám tou balonovou metlou, K jenom krémy a nebo nějaké tužší těsta, třeba na red velvet atd...

sikag
8. aug 2014

a jedna moja vikendovka