Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
10. aug 2014

@maya30 ta zvieratkova je zabitááá 😀 😀 😀 😀 perfektná , tie škulavé kukadielka a tie nohy zapichnuté 😀 😀 😀 😀 perfekt, a aj to srdieko ma uzasneee farby 😵 😵 😵 teda vsak aj ostatne , ale zas nemozem tu cely sloh pisat na kazdu 😀 si Boss-ica 😀 😀

adrika202
10. aug 2014

tak po malej letnej prestávke som začala zas ..niežeby som nevedela čo so sebou ,ale čo si budeme hovoriť,mne normálne tie peniažky z pečenia chýbaju... tak sa pomaly štartujem 🙂 🙂

pipka
10. aug 2014

@pristela mas abstaky?? 😀 😀 zeni sa mi brat...mozes im napiect 😝 😀 😎 😎

pristela
10. aug 2014

@pipka mini tortičky, že? 😀 😀 😀 😀 aspon 200 kusov

ikula2
10. aug 2014

@lawli ta futbalova je dokonala a tie braaanky 😵

Prosim vas dievcata poradite mi overeny recept na CUPCAKES prosim prosim.... Vsade je pisane maslo, ale docitala som sa ze s maslom velmi rychlo stvrdnu. Ja som doteraz robila iba klasicku piskotu do kosickov a plnku, ako nahradu torty.
A este druha otazocka kolko ma taky CUPCAKES vazit ked ma priemer 5cm, lebo co som robila aj s vyzdobou tak je to len 60g a potom netusim co si mam pytat za kus.

pipka
10. aug 2014

@pristela neeee, nas bude len 12 na svadbe 😀 😎 usetrim ta 😉 ale nejaka krivaaaa s cyklamenovou gerberou by bola ok 😅 😉 plnim prianie nevesty 😎 😀 😀

bandikovajana
10. aug 2014

Aj ja sa pochvalim aku som robila torticku, spodna vrstva bola z viedenskeho kremu a bananou a vrcha z tvarohu s ananasom 🙂

bubobubina
10. aug 2014

@mimcak tak take telefonaty mam najradsej, a este je to potom urazene, ked povies nie 😒

bubobubina
10. aug 2014

tot moje dvojtyzdnove

bubobubina
10. aug 2014

no a ten mickey je moja prva postavicka na nohach 🙂

adrika202
10. aug 2014

a ešte jedna na zajtra meninová,nadiktovaná mojou krsnou dcerou do detailov 🙂 🙂

sikag
10. aug 2014

@99deni mam take klasicke pismenka hrube
@maya30 tak krasny tyzden bez pecenia 🙂 uzi si to

sikag
10. aug 2014

nechce niekto v ba tortu na 23.8, niekto kto ma malu vykrajovacku macka (tusim taku tescomacku)? plnka coko-visnova

maya30
10. aug 2014

Zienky dakujem vam za lajky aj komentariky 😵 @pristela zanet moja, pozeram na tie tvoje minitorticky a nemchapem...3x plnene ? Ja som robila vlani minitorticky s pribinakom a malinami, plnila som len 1x a boli vysoke skoro ako tvoje...davala si natenko korpusy aj plnku ? Lebo chutovo musia byt tie tvoje isto perfektne, len ja som to nejak nevedela naplnit viackrat bez toho aby neboli prevysokanske

jakelina
10. aug 2014

@maya30 říkala jsem si přesně to stejné, že bych měla takhle vysoké, když naplním jednou 😲 😲

pristela
10. aug 2014

@maya30 hm , skoda ze som to necvakla , bo jeden pas som este brachovi zaniesla ako zakusok co mi zostal, u nas to uz nik neje a ja nemozem pribináčik ☹ ☹ ☹ a jo , davala som korpus na tenko, bo keby dam hruby, musela by som aj na hrubo plnku a pak by to malo na prd stabilitu, by sa to stale triaslo 😝 korpus bol narezany na 1cm hrubé pláty a plnka tiez 1cm , to mi vychadzalo presne 7cm , jasne + - presna som isto nebola 😅

katarina51
10. aug 2014

@pristela Ďakujem asi m to takto vysvetlím 😉 😉 😉 😉

janka62
10. aug 2014

Dievčata,chcela by som sa spytat kde najden postup na marcipanovu kojenecku flašku a maleho macika ,,,,uz tu kukam dve hodiny a nie a nie nieco najst...dakujem

mimusa94
10. aug 2014

@lawli ahooj mozem sa opytat kolko si zobrala sa tu svoju futbalovu tortu?? 🙂 dakujem

florentina
10. aug 2014

Ahoj pekařinky, jdu si k vám s prosíkem o radu. Čeká mě svatební dort v tomto stylu a říkám si, co je to na něm asi za kytičky. Myslíte, že jsou to nějaké reálné, nebo smyšlené květy? A pokud reálné, tak jaké? A ještě to co tam tak trčí nahoru, přijde vám to jako z hmoty, nebo spíš nejedlé? Děkuji moc za pomoc!!!

TOTO NENI MOJE PRACE, INSPI Z NETU....

ikula2
11. aug 2014

@florentina vyzdoba je z hmoty vsetky kvietky 🙂, neviem presne ako sa vola ten najvacsi ako taka polna ruza ten fialovy a biele tie vyzeraju iba jeden velky lupen zakruteny so stredom a niektore vyzeraju na sposob fialky. A to co sa pytas hore je podla mna nejedla dekoracia, dava sa aj do kytic, take umele dierkave, alebo sa daju kupit aj organzy asi tak sa to vola a to je tiez podobne

ikula2
11. aug 2014

PROSIM vas dievcata nikto ste mi neodpisali nemate skusenosti s CUPCAKES, uz som skusila aj recept s maslom chutovo super, ale vooobec netusim ako ich skladovat, mozte mi poradit???? Idem robit na svadbu a pokial su v chladnicke su pevne tvrde, ked ich vyberiem velmi zmaknu a hore sa tvori take lepkateee

sikag
11. aug 2014

@florentina tie biele a fialove kvety su lyziantus (neviem ci sa to takto pise 🙂) myslim ze by si to mohla skusit zo slziciek, stensit do priesvitna a prekryvat lupene. vlastne podobne ako ruza ale bez stredu

nany28
11. aug 2014

Dievcata cukrarky, hladam niekoho kto mi bude ochotny upiect tortu na silvestra a je z okolia Dolneho kubina, lebo tam na chate budem oslavovat 30tku. Najde sa niekto? 🙂

mirinecka
11. aug 2014

@pristela
@maya30
@jakelina kočky , keď robíte kvety na drôtikoch, tak aj na lupienky robíte na konci drôtika slučky? Raz som skúsila nerobiť a potom sa mi lupienok točil ☹

katuch30
11. aug 2014

@orygynal najkrajsie urobene postavicky na nete, fakt dole klobuk...idem posielat pre inspiraciu cukrarke postavicky, len este musi vyrobit kasu a hrniec co by nemal byt problem, dakujem za inspiraciu

orygynal
11. aug 2014

@katuch30 jeeeeeezin dakujem krasne 🙂

lamps
11. aug 2014

@mirinecka áno, ja robím slučky a treba hmotu okolo drôtika popritláčať a nechať poriadne vychnúť

florentina
11. aug 2014

@ikula2 @sikag holky díky moc za pomoc 😉. Máš pravdu, je to lyziantus, našla jsem to pod tím na netu, moc děkuji! Naštěstí nevěsta se zdá velmi rozumná, líbí se jí tento styl, takže dort slouží jako inspirace, ale jinak mám volnou ruku, co se odstínů fialové a druhu květin týče, jen jsem chtěla vědět, zda to má nějaký reálný základ. Já se totiž v květinách opravdu vůbec nevyznám. Stejně to v mém podání bude maximálně pokus o reálné vzezření, ale tak hlavně aby to celkově působilo hezky, floristi snad prominou 😎

mrka2
11. aug 2014

babule, pridam aj ja svoje, ten hrad je pre moju malu,tak som to nejako specialne neriesila. nam vzdy akosi tu tortu odflaknem 🙄 tak ale ani kusok z nej neostal 🙂